فروش باورنکردنی فراگیران دوره کسب‌وکار

باور عمومی این است که داشتن یک مهارت یا توانایی تضمین راه‌اندازی یک کسب‌وکار موفق است؛ اما من حاضرم بر سر این باور که داشتن دانش کسب‌وکار، تضمین موفقیت است شرط ببندم. اگر یادتان باشد، یک دوره آموزشی کسب‌وکار کوچک با ۵۰دانش‌آموزمقطع اول دبیرستان را از ابتدای سال تحصیلی در شهر تهران شروع کردیم.

هفته گذشته در میانه این دوره تصمیم گرفتیم یک بازارچه مناسبتی برای تمرین دانش‌آموزان و قرار دادن آن‌ها در شرایط واقعی برگزار کنیم. قبل از اینکه درباره بازارچه کسب‌وکارهای کوچک دانش‌آموزان صحبت کنیم جزییاتی از دوره را برای شما شرح می‌دهم.

چه چیزی باید یاد می‌گرفتند؟

مهم‌ترین پرسش برای طراحی این دوره این بود که به دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول چه بیاموزیم که منجر به راه‌اندازی یک کسب‌وکار کوچک و ارزشمند شود؟

کسب وکارکوچک

محتوای کاربردی، رمز موفقیت کسب‌وکارها

بعد از مطالعات و پژوهش در مرداد و شهریورماه محتوای دوره و شیوه تدریس طراحی شد. در این دوره با توجه به محدودیت‌های زمان برای ما و دانش‌آموزان و مؤلفه‌های دیگر کاربردی‌ترین مسائل آموزشی ویژه یک کسب‌وکار کوچک شناسایی و مناسب‌سازی با سن دانش‌آموزان گردید. از روش‌های مختلف تدریس اعم از روش پروژه محور، بحث و گفتگو، جنرال تیچینگ و ایفای نقش برای اجرای کارگاه‌ها استفاده شد.

بریکلاژ، چراغ روشن راه

با بررسی‌های به‌عمل‌آمده از طریق پرسش‌نامه و نیازسنجی به این نتیجه رسیدیم، دانش‌آموزان دارای مهارت در بین آن‌ها کم هستند لذا تکنیک بریکلاژ برای خلق یک محصول و راه‌اندازی کسب‌وکار بهترین روش است. پس آموزش‌هایمان را در بخش تولید محصول بر روی بریکلاژ متمرکز نمودیم.

کسب وکارکوچک
دوره آموزشی کسب وکارکوچک

 

مفاهیم کاربردی

آموزش مفاهیم اولیه کسب‌وکار، روش طراحی محصول، بسته‌بندی، رساندن آن به مشتری، خلق مزیت رقابتی، محاسبه قیمت تمام‌شده محصول و تکنیک‌های بازاریابی و فروش بخشی از سرفصل‌های آموزشی دوره کسب‌وکار کوچک بودند.

 نکات مهم در فروش محصول

نتیجه دوره آموزشی کسب‌وکار کوچک

فیلم بالا قسمتی از گزارش نمایشگاه فروش محصولات این دانش‌آموزان است. ۳۰ غرفه محصولات تولیدی خود را در معرض نمایش گذاشتند. در طی دو روز و درمجموع ۸ ساعت فرصت فروش مجموع تراکنش فروش محصولات این نمایشگاه مبلغی بیش از ۱۴ میلیون تومان بود که عدد قابل‌توجه و درخور تحسینی برای دانش‌آموزان است.

منتظر اخبار ما در پایان این دوره باشید.

 

 

دوره تضمینی آفرینندگان کسب وکارموفق

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *