کسب و کار خانگی آسان

۷ کسب و کار خانگی آسان

3.8
(6)

مدت زمان مطالعه : ۵ دقیقه

۷ کسب و کار خانگی آسان مقاله ای کاربردی برای کسانی است که تمایل ورود ناگهانی به چالش های بزرگ کسب و کاری ندارند. با ایجاد کسب و کار خانگی آسان می‌توانید به چرخه‌ی اقتصادی خانواده و جامعه خود کمک کنید. بسیاری از افراد با استفاده از کسب و کاری که در خانه خود راه اندازی کرده‌اند، به درآمد خوبی دست پیدا می‌کنند. این افراد با زحمات و تبلیغات خوبی که برای ساخت و معرفی کالا یا خدمات خود داشته‌اند، توانستند مشتریان زیادی برای آن‌ها بیابند و کار خود را رونق دهند. تواناشو وظیفه خود می دانید فرصت های کسب و کار خانگی را به عموم مردم معرفی کند.شاید در ابتدا به کارهایی فکر کنید که بسیار مشکل هستند یا اینکه به وسایل و تجهیزات پیشرفته‌ای نیاز دارند و منصرف شوید اما کارهایی وجود دارند که برای راه‌اندازی آن‌ها هزینه زیادی احتیاج نیست و پیاده‌سازی آن برای بسیاری از افراد آسان است. شما می‌توانید با ایجاد کسب و کار خانگی آسان در کمترین زمان بیشترین نتیجه را بگیرید. البته در این زمینه، میزان تلاش افراد یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت محسوب می‌شود.

ایده هایی مناسب برای تمام سنین و توانایی ها

شاید متوجه آن نباشید اما می‌توان فهرستی از کارهای روزانه نیز تهیه کرد که پتانسیل لازم برای راه اندازی کسب و کار خانگی آسان را دارند. از این جهت این موارد آسان محسوب می‌شوند که شما به طور مستمر مشغول به انجام آن هستید پس چرا از آن درآمد کسب نکنید؟! در این مقاله به معرفی انواع کسب و کار خانگی آسان می‌پردازیم که هر فردی با هر سن و امکاناتی می‌تواند آن‌ها را انجام دهد. برای اینکه با این کارها بیشتر آشنا شوید به ادامه مقاله توجه کنید.

کسب وکار خانگی آسان هیدرو پونیک

اولین کسب و کار خانگی آسان

  • پرورش قارچ، گیاهان دارویی و آپارتمانی :

اولین ایده از ۷ کسب و کار خانگی آسان، مناسب بازنشستگان و خانم های خانه دار است. این نوع کسب و کار خانگی آسان برای افرادی که به پرورش گل و گیاه علاقه خاصی دارند، بسیار دلپذیر است. اگر در خانه خود فضایی دارید که نمی‌دانید در آن چه کاری انجام دهید، می‌توانید آن را به گلخانه تبدیل کنید. اگر هم این شغل شما را وسوسه می‌کند و فضای خاصی ندارید، می‌توانید گوشه‌ای از خانه خود را به پرورش قارچ یا گل و گیاه اختصاص دهید. برای این کار احتیاج دارید که ابتدا گل و گیاهانی که بازار خوبی دارند را شناسایی کنید. سپس اطلاعات کافی درباره‌ی شرایط نگهداری آن را کسب کنید. بسیاری از افراد برای فضای زندگی یا محل کار خود، گل‌های زینتی و گیاهان آپارتمانی خریداری می‌کنند.شما با شناخت نیازهای این افراد در زمینه گل و گیاه می‌توانید کسب و کار خانگی آسان خود را رونق دهید. برای فروش محصولات خود می‌توانید از اینترنت و شبکه‌های مجازی نیز استفاده کنید. اگر هم به فروش حضوری علاقه دارید، بازارهای مخصوصی مانند بازار گل شهید محلاتی تهران، وجود دارد که با اجاره غرفه در آن‌ها می‌توانید محصولات خود را مستقیم به فروش رسانید. در این راه می‌توانید به تولید انبوه نیز رسیده و حتی مغازه‌های گل فروشی را به عنوان خریدار در نظر بگیرید.

کسب و کار خانگی آسان

  • سفره‌آرایی :

دومین ایده کسب و کار خانگی اسان، یکی از شادترین و هنرمندانه‌ترین نوع کسب و کار خانگی آسان، سفره‌آرایی است. امروزه توجه زیادی به تزیین‌های خاص برای خوراکی‌ها و مجالس مختلف می‌شود. با استفاده از هنرهایی که دارید، قادر هستید به شغل پردرآمدی دست پیدا کنید. این نوع کسب و کار خانگی آسان بازار کار زیادی دارد و برای افرادی که هنر آرایش مواد خوراکی را می‌دانند و می‌توانند این مواد را به بهترین نحو جلوه دهند، بسیار مناسب است.برگزار کننده مجالس بزرگ و مدیران هتل‌ها برای اینکه میهمانان خود را مجذوب کرده و رضایت آن‌ها را از خدمات کسب کنند، از تزئینات خوراکی‌ها و میوه‌ها برای جشن‌ها و میهمانی‌ها استفاده کرده و هزینه بالایی بابت آن می‌پردازند. اگر فکر می‌کنید که به این کار علاقه دارید، هر چه زودتر آن را راه اندازی کنید. پیشرفت کاری در این نوع کسب و کار خانگی آسان زیاد است. هنر سفره‌آرایی به غیر از مجالس بزرگ امروزه در برپایی مراسم عروسی و سنت‌های مربوط به آن نیز به کار می‌رود، به عنوان مثال از این هنر برای تزئینات هدایای شب یلدا، بله برون، جهاز برون و … استفاده می‌شود.برای شروع این کار نیاز به مواد اولیه خوراکی، لوازم و تجهیزات ساده احتیاج دارید. در مناسبت‌هایی مانند شب یلدا و نوروز بیشترین سفارش‌ها را خواهید داشت و به درآمد بالایی دست پیدا می‌کنید. لازم است بدانید که برای موفقیت در سفره‌آرایی، این کسب و کار خانگی ارزان بهترین منبع درآمدتان، سلیقه و هنر شماست.این هم از دومین ایده ۷ کسب و کار خانگی آسان .

سفره آرایی

  • سومین ایده از ۷ کسب و کار خانگی آسان ، صفحه آرایی :

صفحه آرایی به معنای هنر انتخاب فونت، اندازه کلمات، فواصل خطوط، فاصله حاشیه‌ها، زیباسازی، طراحی گرافیکی صفحات و جاگذاری مناسب عکس‌ها است. افرادی که علاقه‌مند به صفحه‌بندی و صفحه آرایی کتاب هستند، این کسب و کار خانگی آسان با روحیه آن‌ها سازگار است. در این کار، شما تنها به یک کامپیوتر و مهارت‌هایی که در این راه کسب کرده‌اید، نیاز دارید. با استفاده از مهارت صفحه آرایی می‌توانید با انتشاراتی‌های مختلف کتاب، مجله‌های معتبر همکاری داشته و کتاب‌ها و مجلات مختلف را صفحه آرایی کنید.این شغل را می‌توانید در هر ساعتی از شبانه‌روز و در هر جایی انجام دهید و با استفاده از آن درآمد بالایی پیدا کنید. حتی می‌توانید با افراد مختلف که در خارج از ایران فعالیت دارند، همکاری کرده و کار خود را فقط به داخل ایران محدود نکنید. هنر صفحه آرایی یکی از ۷ کسب و کار خانگی آسان است که دارای بازار کار متوسطی است و میزان درآمدی که دارید به تعداد سفارش‌ها و کیفیت کار شما بستگی دارد. اگر در صفحه آرایی به خوبی بدرخشید می‌توانید مشتریان دائمی پیدا کرده و سال‌ها با یک انتشاراتی خاص کار کنید. در این کار می‌توانید سال‌ها فعالیت داشته باشید و به عنوان کار دائمی به آن نگاه کنید.

صفحه آرایی یک کسب و کار خانگی آسان و جذاب

 

افرادی که علاقه دارند در زمینه‌های هنری کسب و کار خانگی آسان داشته باشند، می‌توانند با استفاده از مهارت‌های سفره‌آرایی، صفحه آرایی و هنرهایی از این دست به خواسته خود برسند.

  • رزومه نویسی :

اما رزومه نویسی به عنوان چهارمین ایده از ۷ کسب و کار خانگی اسان ، می تواند یکی از جالب ترین فرصت ها برای کسب درآمد در خانه باشد. برای بسیاری از افراد نوشتن رزومه بسیار مشکل است و نمی‌دانند چگونه باید رزومه خود را به صورت حرفه‌ای تدوین کنند. رزومه نویسی یکی دیگر از انواع کسب و کار خانگی آسان است که می‌توانید آن را انجام دهید. رزومه توصیف کتبی و کوتاه از اطلاعات فردی، سوابق تحصیلی، سوابق شغلی، مهارت‌ها و دستاوردهای افراد برای کار و استخدام است. اگر در این زمینه می‌توانید فعالیت داشته باشید، از امروز شروع کنید. در این راه تسلط به زبان‌های دیگر مانند انگلیسی، برای افزایش درآمد کمک می‌کند. برای اینکه رزومه نویس خوبی باشید باید به فضای ورد، فتوشاپ و نحوه نگارش اداری تسلط داشته باشید.بسیاری از مشاغل فعالیت تصویری دارند و افراد شاغل در این زمینه‌ها احتیاج دارند علاوه بر رزومه نگارشی، رزومه تصویری نیز داشته باشند تا بتواند پروژه‌های انجام شده توسط آن‌ها را به خوبی بیان کند. اگر می‌خواهید برای این افراد روزمه خوبی تهیه کنید، باید اطلاعات خود را به روز رسانی کنید.

رزومه نویسی

  • مشاوره تلفنی :

اگر از آن جمله یا دسته از افرادی هستید که در زمینه خاصی تخصص دارید، یا اینکه رتبه بالایی در کنکور به دست آورده‌اید، می‌توانید از طریق مشاوره دادن به افراد دیگر کسب درآمد کنید. این کسب و کار خانگی آسان درآمد بالایی دارد و فقط از طریق گفتگوهای تلفنی صورت می‌گیرد. بسیاری از مؤسسات آموزشی احتیاج به افرادی دارند که بتوانند پشتیبانی و مشاوره تحصیلی به دانش آموزان و دانش آموختگان آن‌ها بدهند. مشاوره شغلی نیز یکی دیگر از انواع مشاوره‌های تلفنی است که با استفاده از آن به افراد دیگر درباره مشاغل مورد علاقه با توجه به استعدادها و قابلیت‌هایی که دارند، مشاوره داده و آن‌ها را راهنمایی می‌کنید.در این نوع از کسب و کار خانگی آسان احتیاج دارید که اطلاعات بالایی در زمینه‌های مختلف داشته باشید. در واقع شما با استفاده از اطلاعاتی که دارید و اشتراک‌گذاری آن‌ها به افرادی که به این اطلاعات نیاز دارند، کسب درآمد می‌کنید. در این راه می‌توانید از افرادی که تجربه بالایی دارند نیز کمک بگیرید.

بازایابی تلفنی

 

روزمه نویسی و مشاوره تلفنی یکی دیگر از انواع کسب و کار خانگی آسان است که در آن احتیاج به سرمایه خاصی نیست و می‌توانید به درآمد بالایی دست پیدا کنید.

  • بازاریابی تلفنی :

بازاریابی تلفنی برای افرادی که در زمینه متقاعد کردن دیگران به خرید محصولات متنوع استعداد دارند، بسیار آسان است. این افراد می‌توانند تنها با در دست داشتن یک تلفن درآمد چند میلیونی پیدا کنند. در این کسب و کار خانگی آسان شما باید فن بیان قوی داشته باشید و روانشناسی افراد مختلف را بدانید؛ تا بتوانید بسیاری از مشتریان را به خرید محصولات مورد نظر خود متقاعد کنید. هر چه میزان فروش بیشتری داشته باشید، درآمد شما نیز بالاتر می‎رود.اگر بتوانید در این راه پیشرفت کنید، بسیاری از شرکت‌ها برای فروش محصولات خود به شما روی می‌آورند و با آن‌ها قرارداد می‌بندید. بازاریابی تلفنی کسب و کار خانگی آسان است که هر فردی در هر رده سنی، می‌تواند آن را انجام دهد. لازم به ذکر است میزان درآمد شما مستقیماً به قابلیت‌ها و تلاش شما بستگی دارد. در این کار باید به قولی زبانی چرب و نرم داشته باشید تا افراد بتوانند به شما اعتماد کنند و محصولاتی را که تبلیغ می‌کنید، خریداری کنند.نکته مهمی که در شروع باید آن را بدانید و به آن عمل کنید، پرهیز از دروغ‌گویی و ایجاد اعتماد کاذب است، زیرا در راز مدت مشتریان خود را از دست داده و متضرر می‌شوید. علاوه بر آن سعی کنید محصولاتی را برای فروش انتخاب کنید که تاریخ مصرف طولانی دارند، این کار در زمانی که شانس موفقیت کمی دارید، به کمک شما می‌آید.

فشن شو خانگی

  • فشن شوهای خانگی:

و اما هفتمین ایده از ۷ کسب و کار خانگی آسان ، یک کار جالب و جذاب برای خانم های خیاط و دارای مزون خانگی است.خانم‌هایی که سلیقه بالایی برای انتخاب لوازم مختلف دارند، می‌توانند مغازه خود را در خانه راه اندازی کنند. حتماً برای شما هم پیش آمده که از شما بپرسند، از کجا زیورآلات یا لباس‌های خود را خریده‌اید؟ چقدر خوب است که جواب این سؤال را با «خودم آن‌ها را در خانه به فروش می‌رسانم» بدهید. شما می‌توانید با سرمایه کم، وسایلی را خریداری کنید و آن را به اطرافیان خود بفروشید. خانم‌هایی که خانه‌دار هستند می‌توانند به این کسب و کار خانگی آسان روی آورند و درآمدزایی کنند.در این راه باید ابتدا فروشگاه‌هایی که با قیمت پایین محصولات خود را به فروش می‌رسانند، شناسایی کنید و از آن‌ها به صورت عمده خرید کنید. سپس با قیمت‌گذاری مناسب آن را به افراد دیگر بفروشید. در این کسب و کار خانگی آسان، قیمت‌گذاری و کیفیت کالا نقش اساسی دارد زیرا اگر قیمت بالایی برای محصولات خود انتخاب کنید ممکن است که نتوانید آن‌ها را به فروش برسانید.

اگر هم کالاها کیفیت پایینی داشته باشند، مشتریان خود را پس از یک بار خرید، از دست خواهید داد. در کار فروشندگی باید فن بیان خوبی داشته باشید و ارتباط با بازار هدف خود را بدانید. بعضی از خانم‌ها به شهرهایی مانند قشم، چابهار یا حتی کشورهای همسایه رفت و آمد زیادی دارند که می‌توانند کالاهای فروشی خود را از آنجا تهیه کنند. در ابتدا برای فروش محصولات از آشنایان و اقوام خود شروع کرده و سپس اگر با موفقیت روبرو شدید، فعالیت فشن شو خود را گسترش دهید.

افرادی که دارای فن بیان قوی هستند و می‌توانند دیگران را به خرید کردن مجاب کنند، با روش‌های کسب و کار خانگی آسان، مشاغلی مانند بازاریابی یا فروشندگی در منزل را می‌توانند راه اندازی کنند.

در پایان معرفی ۷ کسب و کار خانگی آسان

در این مقاله به شما راه‌های کسب و کار خانگی آسان را معرفی کردیم تا بتوانید از طریق آن‌ها به درآمد بالایی برسید. برای اینکه این کارها را راه‌اندازی کنید، می‌توانید از دیگر اعضای خانواده خود نیز استفاده کنید و فعالیت خود را گسترش دهید.در کسب و کار خانگی آسان می‌توانید به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا کنید و بازار کار گسترده‌ای داشته باشید. بسیاری از خانواده‌ها امروزه برای درآمد بیشتر خانواده خود روی به این کارها می‌آورند و سود زیادی کسب می‌کنند. در این نوع کارها می‌توانید زمان خود را مدیریت کرده و آن‌ها را در هر ساعتی از روز انجام دهید. کارهایی که در این مقاله به شما معرفی کردیم، کارهایی هستند که امروزه مشتریان زیادی دارند و اگر پشتکار و تلاش کافی به خرج دهید، می‌توانید درآمد بسیار بالایی پیدا کنید.با توجه به استعدادها و علایقی که دارید یکی از این مشاغل را انتخاب کرده و شروع به کار کنید. پیدا کردن بازار هدف برای هر کاری که قرار است انجام دهید، بسیار مهم است و باید در شروع این بازار را شناسایی کرده تا بتوانید مشتریان خود را جذب کنید. امیدوارم این مقاله به شما در بهبود چرخه اقتصادی خانواده و راه اندازی کسب و کار خانگی آسان کمک کرده باشد.

تهیه مطلب: علیرضا احدی

دانلود PDF

آیا این مقاله برای شما مفید بوده است؟

روی ستاره‌ها کلیک کنید و به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.8 / 5. تعداد آرا: 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *