99تا مشاغل خانگی باحال

۹۹مشاغل خانگی پرسود + روش گرفتن مجوز مشاغل خانگی و معافیت مالیاتی

3.3
(52)

مدت زمان مطالعه : ۹ دقیقه

۹۹ مشاغل خانگی پرسود، فرصتی برای کسب درآمد توام با انجام وظایف زنانگی در منزل و تحقق شرایط استقلال مالی است. کسب درآمد در منزل از روش های گوناگونی امکان پذیر است. سرمایه گذاری یکی از این روش هاست اما طبیعتاً این روش از ریسک بالائی در زمان های کوتاه برخوردار است. کسب و کار خانگی یکی از بهترین روش های کسب درآمد است که در این مقاله ۹۹ تا از بهترین شغل های خانگی را معرفی کرده ام. با مطالعه این مقاله ایده های خوبی برای کسب درآمد به ذهن تان خطور خواهد کرد.

۹۹ تا از بهترین ایده های مشاغل خانگی

این میزان درآمد به نسبت مشاغلی که در خارج از خانه‌ دارید بسیار ارزش بالاتری دارند. زیرا کسب و کارهای خانگی علاوه بر حذف شدن هزینه‌های اضافی برای کار کردن، می‌تواند استعدادهای شما و افراد خانواده‌تان را پرورش دهد. با استفاده از ۹۹مشاغل خانگی پرسود شما قادر هستید، ریاست کسب و کار خود را به عهده بگیرید و در هر زمینه‌ای که علاقه دارید، فعالیت کنید. علاوه بر آن دیگر افراد خانواده نیز که به دنبال کار هستند را شاغل کنید. در این مقاله تاریخچه کسب و کار خانگی را بازگو می‌کنیم و سازمان‌هایی که برای مشاغل خانگی امکاناتی را فراهم کرده‌اند، معرفی می‌کنیم. سپس با شما ۹۹ مشاغل خانگی پرسود که افراد مختلف در آن‌ها فعالیت دارند و به موفقیت‌های چشمگیری رسیده‌اند، مطرح می‌کنیم تا شما نیز بتوانید با توجه به علایق و سرمایه‌ای که دارید، یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و در آن‌ها فعالیت کنید.

این مقاله شامل سرفصل‌های زیر است :

 • تاریخچه مشاغل خانگی
 • مزایای داشتن شغلی در خانه
 • بودجه و سرمایه اولیه مشاغل خانگی
 • دسته بندی مشاغل خانگی و سازمان‌های مرتبط
 • امکاناتی که برای مشاغل خانگی به وجود آمده است
 • ۹۹مشاغل خانگی پرسود

تخفیف مشاغل خانگی

تاریخچه مشاغل خانگی

تاریخچه مشاغل خانگی به زمان‌های ابتدایی انسان باز می‌گردد. می‌توان گفت از زمانی که انسان با مفهوم خانه و زندگی اجتماعی آشنا شده است، واژه شغل خانگی نیز معنا پیدا کرده است. شاید بتوان این را مطرح کرد که انسان در ابتدای تاریخچه کاری خود ابتدا از مشاغل خانگی شروع کرده و سپس در قرون بعدی توانسته شغل خود را در جایی خارج از خانه خود گسترش دهد.

نیاکان ما در خانه

اجداد ما و انسان‌های نخستینی که کار خود را با کشاورزی شروع کرده بودند، در واقع زمین‌های اطراف خانه خود را به عنوان زمین زراعی انتخاب می‌کرد. یا اینکه در اطراف زمین‌های حاصلخیز خانه خود را بنا می‌کرد تا بتوانند از محیط زندگی خود امرار معاش کنند و شغلی داشته باشند. به صورتی دیگر افراد در جوامع سنتی بیشتر به کشاورزی و مشاغل خانگی روی می‌آوردند. مشاغل خانگی اولیه بیشتر توسط بانوان ایجاد و اجرا می‌شد، این مشاغل شامل: پارچه بافی، حصیر بافی، گلیم بافی، بافت فرش، پخت شیرینی و کلوچه، سفالگری و… بود که بسیاری از مادربزرگ‌ها نیز تا امروز این سنت‌ها را زنده نگه داشته‌اند. در مقاله ۹۹ مشاغل خانگی پرسود بسیاری از مشاغل نوین و فناورانه هستند.

بحران های اقتصادی زمینه ساز فعالیت افراد در مشاغل خانگی

این رویه تا مدت‌ها ادامه داشت تا اینکه در سال ۱۹۷۳ و با بحران اقتصادی اپک مردم دوباره به مشاغل خانگی توجه کردند و کسب و کارهای خانگی خود را راهی برای نجات و کسب درآمد یافتند. در این دوران توجه ویژه‌ای به درآمدزایی در خانه شد و نتیجه آن بسیار مطلوب بود زیرا افراد می‌توانستند با کمترین سرمایه درآمدی برای خانواده خود کسب کنند. در این دوران بازار با نیازهای زیادی روبرو شد که افراد می‌توانستند با امکاناتی که در خانه خود دارند این نیازها را برطرف کنند و درآمد خوبی داشته باشند.این دوران باعث شد که دولت‌ها نیز توجه ویژه‌ای به ایجاد زمینه‌ مناسب برای کسب و کارهای خانگی داشته باشند و از این مشاغل حمایت کنند. زیرا در بحران‌های اقتصادی مشاغل خانگی کمترین صدمه را می‌بینند و می‌توانند به راحتی در این بحران‌ها مقاومت کنند.

 

آیا میدانستید مشاغل خانگی در ابتدا مفهومی برای کسب و کارهای روستایی بوده؟

اولین باری که در مورد مشاغل خانگی تحقیق شد، در سال ۱۹۷۸ بوده و از لغت کسب و کار خانگی استفاده کردند. این لغت در اصل به معنای صنعت روستایی است و اولین بار توسط ماریون بر استفاده شده است. ماریون بر تحقیقات خود را بر مبنای اینکه زنان خانه‌دار در آمریکا چه فعالیتی دارند، شروع کرد و توانست از این طریق مقاله‌ها و اطلاعات جالبی را به دست آورد.در ادامه این مقاله توضیحات کاملی درباره معافیت مالیاتی مشاغل خانگی و بیمه و غیره داریمو در پایان ۹۹مشاغل خانگی پرسود را معرفی کرده ایم.

زنان پیشروهای کار در منزل

طبق این تحقیقات ۴۰ هزار خانم خانه‌دار مسائل و مشکلاتی که در مورد مشاغل خانگی داشتند را بیان کردند. این در واقع نشان دهنده شاغل بودن خانم‌های خانه‌دار آمریکایی است که در فضای منزل خود اقدام به تولید محصولاتی برای فروش می‌کنند. پس از ۲ سال تحقیق و مطالعه بر روی مقالات ماریون بر انجمنی به نام کارخانگی و تاجرین زن، برای حمایت از کسب و کارهای خانگی ایجاد شد تا بتوانند مشکلات و معضل‌های این شاغلین را کمتر کنند.

تاریخچه مشاغل خانگی در ایران

کسب و کارهای خانگی در ایران قدمت زیادی دارد که ما امروزه آثار آن را در صنایع دستی هنوز می‌بینیم و از دیدن آن‌ها لذت می‌بریم. خانم‌های خانه‌دار در دوران قدیم به تولید مواد و وسایل زیادی در خانه خود اقدام می‌کردند. از این وسایل می‌توان به حصیر، گلیم و گبه، پارچه‌هایی با بافت زیبا و بسیاری دیگر صنایع دستی اشاره کرد. تمامی این محصولات در محیط خانه و در کنار کارهای دیگری که روستاییان انجام می‌دادند، تولید می‌شد و سپس برای فروش آن‌ها یکی از افراد خانواده به بازار برده می‌شد. امروزه به دلیل اینکه بسیاری از اقشار جوان روستاها اقدام به مهاجرت از روستا به شهر کرده‌اند، تولید این صنایع کمتر شده است و حتی بعضی از آن‌ها دیگر تولید نمی‌شود.

مشاغل خانگی دارای پیشینه بسیار زیادی هستند و تقریباً از ابتدای زندگی اجتماعی انسان‌ها، همراه با آن‌ها بوده‌اند.

مزایای ۹۹ مشاغل خانگی پرسود

داشتن شغلی در خانه‌ دارای مزیت‌های فراوانی است که می‌توانید با فعالیت در این مشاغل به این مزیت‌ها دست پیدا کنید. مزیت‌های مشاغل خانگی عبارتند از :

مزیت اول

ایجاد شغلی مناسب با درآمد بالا با استفاده از کمترین سرمایه! شاید بسیاری از ما علاقه داشته باشیم که در کاری فعالیت خود را آغاز کنیم اما نمی‌توانیم از پس هزینه‌های ابتدایی شروع کار بر بیاییم. تهیه فضایی برای کار، وسایل ابتدایی برای انجام آن، خرید مواد اولیه و بسیاری دیگر از هزینه‌هایی که برای تولید یک محصول نیاز است. با استفاده از فضای خانه خود می‌توانید مقدار زیادی از هزینه‌های خود را کاهش دهید. می‌توانید از وسایل موجود در خانه خود برای تولید محصولات استفاده کنید و دیگر هزینه‌های اجاره یا خرید فضای کار را نپردازید. یکی از مزیت‌های مشاغل خانگی، کاهش هزینه‌های ابتدایی کار و اختصاص کمتر سرمایه مالی است.

مزیت دوم

در خانه خود می‌توانید ریاست کنید! یکی دیگر از مزیت‌های کسب و کارهای خانگی، این است که شما استقلال کافی برای انجام کارها دارید و تمام تصمیم گیری‌ها بر عهده شما قرار دارد.

مزیت سوم

۹۹ مشاغل خانگی پرسود می‌توانند خلاقیت شما را بیشتر کنند! در تمامی مشاغل خانگی ایجاد خلاقیت در تولید یا ارائه محصولات اهمیت زیادی دارد. تنوع بالا در محصولات موجود در بازار موجب شده است که افراد به دنبال ایده‌های جدید و تازه باشند و افرادی که از چاشنی خلاقیت برای تولید محصولات استفاده می‌کنند، بیشتر می‌توانند دوام بیاورند.

در ادامه مزیت های شغل در خانه

 1. در کسب و کار خانگی ورشکستی وجود ندارد! افرادی که در کسب و کار خانگی فعالیت دارند، قادر هستند در بحران‌های اقتصادی درآمد داشته باشند. تحقیقات نشان داده است که مشاغل خانگی می‌تواند در شرایط بد اقتصادی دوام بیشتری داشته باشد و افراد با شکست کمتری روبرو می‌شوند.
 2. افزایش اعتماد به نفس! داشتن شغلی که در آن رضایت خاطر دارید و می‌توانید از آن درآمد داشته باشید، موجب می‌شود که اعتماد به نفس بالاتری کسب کنید. کسب و کارهای خانگی بهترین مکان برای تحقق رؤیاهای شما محسوب می‌شود که با استفاده از آن قادر هستید اعتماد به نفس خود را بالا ببرید.
 3. انعطاف‌پذیری ساعات کاری! بسیاری از افراد با کار کردن در ساعات مشخصی از روز مشکل دارند و نمی‌توانند از پس آن بر بیایند. راه اندازی یکی از مشاغل خانگی می‌تواند برای آن‌ها گزینه بسیار مناسبی باشد. یکی از مزیت‌هایی که کسب و کار خانگی دارد این است که شما می‌توانید در هر ساعاتی از شبانه روز کار خود را انجام دهید.

بهترین شغل ها در خانه

 1. استفاده از نیروی کار موجود در خانواده و ایجاد فرهنگ کار! شاید در هر خانواده‌ای یک یا دو نفر باشند که احتیاج به کار دارند ولی نمی‌توانند کاری مناسب خود پیدا کنند، برای همین در فضای خانه خود بهترین شغل مدنظر خود را انتخاب می‌کنند. همچنین آن‌ها قادر هستند از دیگر افراد خانواده خود استفاده کنند و زمینه اشتغال را برای آن‌ها نیز فراهم کنند. با این کار میزان بیکاری در یک خانواده پایین می‌آید و جامعه نیز با این مشکل کمتر روبرو می‌شود.
 2. چند شغل در یک فضای کاری! شما می‌توانید با استفاده از محیط خانه خود چند شغل داشته باشید و درآمد خود را بالا ببرید. تنها با استفاده از فضای کوچکی از خانه خود چندین شغل پردرآمد را انتخاب کنید و به تمامی آن‌ها رسیدگی کنید.

مزایای دیگر این روش کسب درآمد

 1. بهترین شغل برای خانم‌های خانه‌دار! خانم‌های خانه‌داری که علاقه دارند از خود درآمدی داشته باشند اما قادر به فعالیت در خارج از خانه نیستند، با استفاده از کسب و کار خانگی می‌توانند به آرزوی خود برسند. کار در خانه می‌تواند به آن‌ها قابلیت تولید هم‌زمان یک محصول و پرورش و تربیت فرزندان را بدهد.
 2. برند خود را ثبت کنید! با راه اندازی مشاغل خانگی می‌توانید محصولات خود را به عنوان یک برند معتبر تولید و بازار معرفی کنید. بدین ترتیب می‌توانید برند خود را به تدریج گسترش داده و محصولات متنوع و بیشتری را تولید کنید. این کار علاوه بر درآمد بالا به شما، باعث ایجاد اشتغال و افزایش تولید در کشور می‌شود. بسیاری از برندهای معروف به همین طریق توانسته‌اند پس از سالها فعالیت به اسم و رسم امروزی خود دست یابند.

مشاغل خانگی دارای مزیت‌های زیادی هستند و در آن‌ها محدودیت‌های شاغل بودن بسیار کمتر وجود دارد.

بودجه و سرمایه اولیه مشاغل خانگی

همان‌گونه که قبلاً هم گفته شد، یکی از مزیت‌های مشاغل خانگی این است که می‌توان آن را با کمترین بودجه راه اندازی کرد. بسیاری از مشاغل خانگی با کمترین تجهیزات راه اندازی می‌شوند و می‌توان گفت که میزان هزینه‌هایی که در ابتدای راه اندازی می‌کنید، در ماه‌های ابتدایی فروش کالاها و خدمات برگردانده می‌شود و پس از آن قادر هستید سود خود را با توجه به هزینه‌های مواد اولیه بیشتر در نظر بگیرید.

راه اندازی کار بدون تهیه ابزار؟!

البته بسیاری از این ۹۹ مشاغل خانگی پرسود ، می‌توان با استفاده از تجهیزاتی که در منزل دارید، انجام دهید که این کار موجب می‌شود تا نیازی به خرید بسیاری از ابزارآلات را نداشته باشید. بنابراین سرمایه اولیه شما کاهش می‌یابد.بعضی از مشاغل خانگی هم هستند که نیازی به هیچ گونه سرمایه اولیه ندارند و شما تنها کافی است، مسئولیتی که در قبال آن دارید را به درستی انجام دهید. یکی از مشاغل خانگی که بدون سرمایه انجام می‌گیرد، نگهداری از حیوانات خانگی است. این نوع مشاغل معمولاً به صورت خدمات هستند و تنها نیاز به اطلاعات کافی در مورد رشته انتخابی شما دارند.

اینترنت یک ابزار مهم برای پیاده سازی ایده های ۹۹ مشاغل خانگی پرسود

در تمامی مشاغلی که شما برای راه اندازی انتخاب می‌کنید همیشه نیاز است و جزیی از سرمایه شما محسوب می‌شود، مهارت‌هایی است که باید برای راه اندازی و انجام آن‌ها داشته باشید. مهارت‌هایی که برای انجام هر شغلی لازم است و باید پیش از راه اندازی کسب و کار خود آن را به درستی بیاموزید. بسیاری از مؤسسات هستند که می‌توانند این مهارت‌ها را به شما آموزش دهند، یا حتی می‌توانید از طریق دنیای اینترنت آن را بیاموزید. در هر رشته‌ای که قصد فعالیت دارید، داشتن مهارت‌های کافی برای مشاغل خانگی بیشترین اهمیت را دارد زیرا بدون این مهارت‌ها میزان شکست شما بیشتر خواهد شد.

برای اینکه بتوانید مشاغل خانگی خود را راه اندازی کنید باید در ابتدا با توجه به شغلی که انتخاب کرده‌اید، میزان سرمایه اولیه خود را تخمین بزنید. ۹۹ مشاغل خانگی پرسود می‌توانند با کمترین سرمایه راه اندازی شده و در مدت کوتاهی به سوددهی برسند.

دسته بندی مشاغل خانگی و سازمان‌های مرتبط

مشاغل خانگی دارای دسته بندی‌های متفاوتی هستند که هر کدام از آن‌ها تعاریف جداگانه‌ای دارند و می‌توان با انتخاب یکی از این دسته‌ها درآمد بالایی داشت.

 1. صنایع دستی

یکی از ۹۹ مشاغل خانگی پرسود که از گذشته تا به امروز برای بسیاری از افراد درآمد داشته است، صنایع دستی است. صنایع دستی می‌تواند در خانه و در فضای کمی با استفاده از وسایل و سرمایه پایین انجام گیرد و برای افراد درآمد بالایی داشته باشد. کشور ما از زمان‌های گذشته تا به امروز یکی از غنی‌ترین کشورها در زمینه تولید صنایع دستی بوده است و بسیاری از ملت‌ها از کشورهای مختلف را به خود جذب کرده است. امروزه نیز کشور ایران جزو سه کشور برتر در زمینه صنایع دستی محسوب می‌شود و بسیاری از افراد از این طریق به موفقیت‌های بالایی دست پیدا کرده‌اند. بسیاری از سایت‌های مختلف در سراسر دنیا علاقه دارند که محصولات صنایع دستی ایرانی را برای مشتریان خاص خود خریداری کنند.

این نوع از مشاغل خانگی مزیت‌های زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به سرمایه پایین برای تولید، کمک به نگهداری فرهنگ قومی، اختصاص فضایی بسیار کم برای تولید، نیاز به داشتن مهارت‌هایی که از رسومات گذشته به یادگار مانده است و نیاز به داشتن ابزارهایی ساده و ابتدایی اشاره کرد.

تعدد مشاغل خانگی در صنایع دستی

امروزه صنایع دستی به بیش از ۳۰۰ رشته تقسیم می‌شود که بسیاری از افراد در حال فعالیت در یکی از آن‌ها هستند. شاخه‌هایی که شامل صنایع دستی می‌شوند عبارت‌اند از: صنایع دستی دریایی، صنایع دستی سنگی، رودوزی‌های سنتی، آبگینه، مستظرفه، صنایع چوبی و حصیری، صنایع فلزی، صنایع وابسته به معماری، صنایع چرمی، سفال و سرامیک و کاشی‌های سنتی، چاپ‌های سنتی، پوشاک سنتی، بافته‌های داری و زیراندازها و نساجی‌های سنتی.

 1. فعالیت‌های به اصطلاح زیر پله‌ای

این نوع از مشاغل خانگی به صورت غیرقانونی فعالیت می‌کنند که برای اقتصاد جامعه بسیار مضر هستند. این نوع از فعالیت معمولاً اقدام به تولید محصولاتی تقلبی دارند که با سوء استفاده از نام محصولی که در بازار وجود دارد، محصولات خود را به فروش برسانند. این نوع مشاغل خانگی در واقع موجب بدنام شدن محصولات یک سازمان یا شرکت می‌شوند. افرادی که در این زمینه فعالیت دارند ممکن است به دلایل مختلف مانند فرار از مالیات، عوارض و نظارت‌های بهداشتی اقدام به این کار می‌کنند.

 1. مشاغل خانگی که شامل فعالیت‌هایی برای ارائه خدمات به مشتریان هستند

این نوع از کسب و کارهای خانگی شامل فعالیت‌هایی مانند آرایشگری، خیاطی و… می‌شوند که موجب ایجاد یک خدمت به مشتریان می‌شود. از جمله کسب و کارهایی که در این شاخه قرار می‌گیرند آموزش‌هایی است که افراد در خانه خود به دیگران می‌دهند و از این طریق درآمدزایی می‌کنند.

 1. خدماتی که با استفاده از کامپیوتر ارائه می‌شوند

یکی از مشاغل خانگی که امروزه طرفداران زیادی دارد، مشاغل مرتبط با کامپیوتر است. در این زمینه می‌توان به کسب و کارهایی مانند تایپ، پشتیبانی سایت، طراحی سایت، طراحی و گرافیک، برنامه نویسی و تولید محتوا اشاره کرد. با گسترش اینترنت این شاخه از مشاغل خانگی گسترش بیشتری پیدا کرده است و موجب ایجاد شغل‌های بسیاری شده است که افراد زیادی را از معضل بیکاری نجات داده است.

سازمان‌های مرتبط با مشاغل خانگی

اهمیت مشاغل خانگی در توسعه و ایجاد زمینه‌های اقتصادی به قدری زیاد است که دولت‌ها در کشورهای مختلف بودجه‌های خاصی برای آن‌ها اختصاص داده‌اند و بسیاری از سازمان‌ها را برای حمایت از آن‌ها بسیج کرده‌اند.از جمله سازمان‌هایی که برای مشاغل خانگی امکاناتی را فراهم آورده است، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که با ثبت نام در آن‌ها می‌توانید کسب و کار خانگی خود را گسترش دهید و آن را ثبت کنید. برای ثبت نام در این سازمان باید در ابتدا فرم‌هایی که در سایت https://markazi.mcls.gov.ir وجود دارد را پرینت کرده و پر کنید. سپس آن را به مراکز معتبر تحت پوشش این مرکز برده و کارهای اداری آن را انجام دهید. این سازمان برای داشتن مشاغل خانگی شرایطی را قرار داده است که باید تمامی این شرایط را داشته باشید.

این شرایط عبارت‌اند از :

 • برای داشتن کسب و کار خانگی باید در ابتدا مجوزهای لازم برای انجام آن را داشته باشید. مثلاً اگر شما در تولید مواد غذایی فعالیت دارید، باید از وزارت بهداشت مجوزهای لازم را دریافت کرده باشید. برای دریافت مجوز بررسی‌های شخصی و همچنین بررسی فضای کاری و ابزار صورت می‌گیرد که پس از تائید آن‌ها مجوز به شما داده می‌شود.
 • باید برای کسب و کاری که در خانه خود انجام می‌دهید، مهارت و اطلاعات کافی داشته باشید.
 • تمامی محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید باید خارج از محیط مسکونی فروخته و ارائه شود.
 • اگر اعضای دیگر خانواده نیز در کسب و کار خانگی شما فعالیت دارند، باید رضایت سرپرست خانوار را داشته باشند.

نهادهای فعال دیگر در این حوزه

از دیگر سازمان‌هایی که مشاغل خانگی را تحت پوشش قرار می‌دهند، کمیته امداد امام خمینی است. این کمیته برای خانم‌هایی که بی‌سرپرست یا بد سرپرست هستند امکانات ویژه‌ای را فراهم کرده است که بتوانند در محیط خانه خود درآمدزایی کنند. افرادی که در زمینه تولید صنایع دستی فعالیت دارند، علاوه بر حمایت سازمان تعاون، کار و رفاه اجتماعی تحت پوشش میراث فرهنگی نیز قرار می‌گیرند.

سازمان فنی حرفه ائی

از دیگر سازمان‌هایی که مرتبط به مشاغل خانگی هستند، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور است. این سازمان برای افرادی که مهارت‌های لازم را یاد گرفته‌اند، تحصیلات خاصی را ارائه داده است تا بتوانند در خانه خود به فعالیت بپردازند. وزارت ارشاد از دیگر سازمان‌هایی است که برای مشاغل خانگی و طرح ساماندهی به این مشاغل دست به کار شده است. این وزارتخانه برای فعالیت‌هایی که در حوزه فرهنگی و هنری انجام می‌شود به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کمک کرده است. افرادی که در زمینه‌های هنری و فرهنگی، مشاغل خانگی دارند باید از طریق وزارت ارشاد مجوزهای لازمه را کسب کنند.

بر طبق طرحی که برای حمایت از مشاغل خانگی به وجود آمده است، بسیاری از سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها ترتیبی داده‌اند تا بتوانند به این نوع کسب و کارها توجه بیشتری کنند.

امکاناتی که برای مشاغل خانگی به وجود آمده است

تمامی مشاغل خانگی که تحت پوشش سازمان تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند، امکاناتی به آن‌ها اختصاص داده می‌شود که می‌توانند با استفاده از آن کسب و کار خود را رونق دهند. ۹۹ مشاغل خانگی پرسود نیز از این دست مشاغل هستند.

اعطای وام به مشاغل خانگی

یکی از امکاناتی که برای کسب و کارهای خانگی اختصاص داده شده، وام و تسهیلاتی است که به افراد سرپرست کسب و کار داده می‌شود. این وام‌ها با مبالغ متنوعی ارائه داده می‌شود و بسته به نوع شغل و تعداد افراد تحت پوشش این وام‌ها از ۲۰ میلیون تومان تا ۱۰۰ میلیون نیز می‌رسند.افرادی که به صورت انفرادی کسب و کار خانگی دارند، می‌توانند تا سقف ۲۰ میلیون تومان وام از سازمان تعاون، کار و رفاه اجتماعی دریافت کنند. همچنین مشاغل خانگی که به صورت پشتیبان هستند وام تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به آن‌ها داده می‌شود تا بتوانند کسب و کار خود را بیشتر رونق دهند.

کدام مشاغل بیشتر مورد استقبال هستند؟

رشته‌هایی مانند پوشاک، گلیم، تولید عسل، تولید مرغ بومی (پرورش جوجه یک روزه)، دستباف‌های داری و دستگاهی، پرورش گل و گیاه، مترجمی زبان خارجه، گیوه بافی و گیوه دوزی، بسته بندی میوه خشک، قالیبافی، ویراستاری (مقاله، کتاب و..)، بسته بندی حبوبات، کلاش بافی، بسته بندی زعفران، انیمیشن، پرورش قارچ، مصنوعات چرم، تکثیر و پرورش زالو طبی، بسته بندی زرشک، چیت بافی، تولید انواع گیاهان دارویی، فرش بافی، پرورش کرم ابریشم، زیورآلات سنتی، حوله بافی، تولید میوه خشک، احجام چوبی و منبت، کسب و کار‌های الکترونیکی، تابلو فرش، بسته بندی سبزیجات، عرقیات گیاهی از جمله آنها است. در بین ۹۹ مشاغل خانگی پرسود نیز از تمام مشاغل بالا ایده های خوبی قرار داده ایم.

رشته های پرطرفدار دیگر در کار در منزل

از جمله رشته های دیگری که قابل ذکر است می توان به تراش سنگ‌های نیمه قیمتی، تولید زعفران، حکاکی روی فلزات، تولید گل محمدی، پشتیبانی سایت (تهیه خبر، تهیه مقاله و تکمیل)، سرمه دوزی، تولیدات چرمی دستی، مجسمه‌سازی (پلی استر و رزین)، تولید نرم افزار، تولید مصنوعات نمدی، پارچه بافی، برنامه نویسی، بسته بندی گز، پرورش بلدرچین، بسته بندی پولک و نبات، کلاه کرکی، چادر شب بافی، بسته بندی کشک و قارا، قلم زنی، گبه، تولید کشک و قارا، نخ ریسی سنتی اشاره کرد که امروزه استقبال بیشتری دارند و برای هر کدام از آن‌ها وام‌هایی با سود پایین و طولانی مدت داده می‌شود تا افراد بتوانند با استفاده از آن‌ها درآمد خود و افراد زیر گروه خود را بیشتر کنند.

بیمه مشاغل خانگی برای ۹۹ مشاغل خانگی پرسود

افرادی که در خانه‌های خود کار می‌کنند و از این طریق کسب و کاری راه اندازی کرده‌اند، می‌توانند زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گیرند. تمامی این افراد به شرطی که از طریق دیگری برای آن‌ها بیمه رد نشده است قادر هستند از طریق مشاغل خانگی خود بیمه داشته باشند و سابق بیمه خود را افزایش دهند. این نوع بیمه برای افرادی که تحت پوشش صندوق روستایی و عشایر هستند، قابل اجرا نیست و آن‌ها باید از همان صندوق برای بیمه اقدام کنند. برای اینکه شما نیز بتوانید از این بیمه استفاده کنید باید عضو مشاغل خانگی سازمان تعاون، کار و رفاه اجتماعی باشید و تمامی مجوزهای لازمه را از قبل کسب کرده باشید.

تامین اجتماعی و صاحبان کسب و کار

بیمه تأمین اجتماعی برای بیمه شدن افراد در شاخه مشاغل خانگی شرایطی را قرارداده است که یکی از این شرایط سقف سنی برای خانم‌ها و آقایان است. اگر خانمی سن بالاتر از ۴۵ سال داشته باشد و یا آقایی در هنگام بیمه شدن سنش از ۵۰ سال بالاتر باشد، باید ۲ برابر مازاد سنی که دارد، نزد بیمه تأمین اجتماعی سابق داشته باشد. به صورت مثال اگر مردی در سن ۵۶ سالگی اقدام به بیمه مشاغل خانگی کند باید ۱۲ سال سابق بیمه در تأمین اجتماعی را داشته باشد.

بیمه تأمین اجتماعی برای مشاغل خانگی نرخ‌های متنوعی را در نظر گرفته است که هر کدام از آن‌ها دارای امکانات خاصی است. این طرح‌ها عبارت‌اند از :

 • نرخ ۱۴ درصد که امکانانی نظیر بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی است.
 • نرخ ۱۶ درصد که شامل بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی است.
 • نرخ ۲۰ درصد دارد و شامل بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی است.

شما حتی می‌توانید دستمزد خود را در بیمه تعریف کنید. برای تعریف دستمزد در بیمه باید مبلغی که ارائه می‌دهید مابین حداقل تا حداکثر قرارداد باشد. البته این به شرطی است که در گذشته حقوقی برای شما تعریف نشده است.

اطلاعات بیشتر درباره خدمات بیمه به مشاغل خانگی

اگر در گذشته نزد شرکت بیمه پرونده‌ای دارید که میزان دستمزد شما تعریف شده است و بیشتر از۳۶۰ روز این حقوق را دریافت کرده‌اید، میانگین مبنای پرداخت حق بیمه شما در آخرین ٣۶٠ روز به عنوان مبنای پرداخت حق بیمه قرار خواهد گرفت. به عنوام مثال اگر حقوق شما در یک سال آخری که کارفرما برای شما بیمه رد کرده حدود ۲ میلیون تومان باشد، بیمه این مبلغ را به عنوان مبنای محاسبات خود در نظر می‌گیرد.ضمناً یکی از مزایای مهم بیمه مشاغل خانگی برخورداری از دریافت حقوق بازنشستگی است که می‌تواند برای بسیاری از افراد کم درآمد جامعه در سنین کهنسالی مفید باشد.

معافیت مالیاتی

از دیگر امکاناتی که به کسب و کارهای خانگی داده شده است، معافیت مالیاتی است. تمامی افرادی که در خانه خود شاغل هستند، معاف از مالیات هستند و می‌توانند کار خود را بدون پرداخت هزینه‌ای به عنوان مالیات در خانه انجام دهند. بر اساس طرحی که برای حمایت از مشاغل خانگی ایجاد شده است، تمامی افرادی که در خانه خود کار می‌کنند و در خارج از فضای خانه محصولات خود را به فروش می‌رسانند، از تمامی مالیات‌ها معاف هستند و احتیاجی ندارند تا عوارض تجاری و اداری پرداخت کنند. این مشاغل همچنین برای تعرفه‌های آب، برق و گاز نیز شامل تخفیفاتی می‌شوند.بیشتر ایده های ۹۹ مشاغل خانگی پرسود شامل معافیت مالیاتی هستند.

سازمان‌های مختلف برای مشاغل خانگی امکانات ویژه‌ای در نظر گرفته‌اند تا افرادی که در این زمینه فعالیت دارند بتوانند از این امکانات استفاده کنند. امکاناتی مانند حقوق بازنشستگی، بیمه، اعطای تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی از این جمله هستند.

۹۹ ایده برای داشتن شغلی رؤیایی در خانه

فهرست زیر یکی از کامل‌ترین مراجع معرفی مشاغل خانگی است که از میان آنها می‌توانید شغل مورد نظر خود را انتخاب و آن را راه اندازی کنید.۹۹ مشاغل خانگی پرسود به ترتیب لیست شده اند.

۱- تبلیغات اینترنتی

آیا یک ناشر یا وبلاگ‌نویس آنلاین هستید؟ با اضافه کردن تبلیغات یا گوگل ادسنس به وبلاگ‌، شبکه‌های اجتماعی یا وبسایت‌تان یک منبع درآمد جدید کسب کنید. با توجه به حجم ترافیک‌تان می‌توانید با یک شبکه تبلیغاتی داخلی هم کار کنید.

ساده‌ترین راه برای کسب درآمد آن است که پکیج‌های تبلیغاتی خود را بسازید؛ برای تعیین هزینه‌ای رقابتی به وبلاگ‌های دیگری سر بزنید که ترافیکی مشابه وبلاگ شما دارند.

۲- مدیریت کارمزدی

در بازاریابی سابقه دارید؟ بسیاری از ناشران و شرکت‌های اطلاعاتی در برنامه‌های پورسانتی خود به کمک نیاز دارند، از تدوین تقویم‌ها گرفته تا کمپین‌های هماهنگی و تعامل با پورسانت ‌بگیرها. می‌توانید با جستجوی صفحه‌های کاری شبکه‌های پورسانتی این موقعیت‌ها را بیابید.

۳- بازاریابی کارمزدی

به دنبال راهی برای کسب درآمد غیرفعال هستید؟ محصولات و خدماتی را که عاشقشان هستید، پیدا کنید و آن‌ها را از طریق تبلیغات پورسانتی معرفی کنید. شما به عنوان یک بازاریاب پورسانتی، اقلامی را تبلیغ می‌کنید و در ازای هر محصول فروخته شده از طریق لینک پورسانتی شما، یک حق کمیسیون دریافت می‌کنید. اگر وبسایت ندارید مشکلی نیست.

۴- هنر شخصی

عاشق نقاشی کردن، مجسمه‌سازی یا طراحی هستید؟ پس می توانید با استفاده از استعدادهای خلاقانه‌تان در منزل کسب درآمد کنید. سایت‌هایی فروش آنلاین محصولات هنری را نگاه کنید تا بتوانید برای مشاغل هنری و انجام پروژه‌های خلاقانه درخواست دهید. آیا شخصیت خلاقی دارید؟

۵- نویسندگی

عاشق نوشتن هستید؟ همه‌ی ما اسم نویسنده‌ها‌ی پرفروشی مانند جی‌کی رولینگ و استفن مه‌یر را شنیده‌ایم، اما امروزه هزاران زن با نویسندگی در خانه راه خود را به سوی موفقیت طی می‌کنند. فرصت‌ها و امکانات برای این منظور بی‌پایان است، هرچیزی از نوشتن کتاب کودکان گرفته تا کتاب‌های خودآموز، رمان‌های عاشقانه، و کتاب‌های آشپزی می‌تواند به شما کمک کند.

نگران نباشید، لازم نیست حتما یک کتاب بنویسید که به عنوان نویسنده شناخته شوید. می‌توانید برای مجلات مقاله بنویسید.

۶- برنامه‌ریز نوزاد

شیفته‌ی نوزادها هستید؟ پس شاید کمک به خانواده‌هایی که منتظر به دنیا آمدن فرزندشان هستند برای شما مناسب باشد. برنامه‌ریزهای نوزاد در مورد تدارکات و آماده‌سازی در زمان تولد نوزاد و پس از آن به پدر و مادرها مشاوره می‌دهند. این ایده امروزه به یکی از پولسازترین مشاغل خانگی تبدیل شده و در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام می‌توانید نمونه های موفقی از آن را ببینید.

۷- مشاور ایمنی نوزاد

آیا همیشه مراقب شرایط غیرایمن و طرفدار ایمنی نوزادان هستید؟ مشاوران ایمنی نوزاد محیط خانه را بررسی می‌کنند تا شرایط خطرناک بالقوه را پیدا کنند و جهت ایجاد یک محیط ایمن برای نوزادان و کودکان، به اهالی خانه پیشنهاداتی بدهند.

۸- برنامه‌ریز جشن تولد

آیا از جدیدترین گرایش‌ها در زمینه برگزاری جشن‌های تولد کودکان اطلاع دارید؟ ‌برنامه‌ریز جشن تولد، تمام جنبه‌های یک جشن تولد را برنامه‌ریزی،‌ سازماندهی و اجرا می‌کند تا والدین بتوانند با فراغ بال و در کنار فرزندشان از این روز خاص لذت ببرند.

۹- وبلاگ‌نویس

از نگارش مطالب محاوره‌ای لذت می‌برید؟ وبلاگ‌نویسی یک راه ساده و کم‌هزینه برای شروع کار در خانه است. موضوعاتی که می‌توانید درباره‌شان بنویسید بی‌شمارند، و راه‌های زیادی هم برای کسب درآمد از طریق وبلاگ‌تان وجود دارد. برای این کار تنها به یک سیستم کامپیوتری و اینترنت پرسرعت نیاز دارید.

۱۰- حسابدار

اعداد شما را به هیجان می‌آورد؟ آدم منظمی هستید و به جزئیات خیلی توجه می‌کنید؟ شاید حسابداری برایتان مناسب باشد. حسابداران به صاحبان کسب و کار و وبلاگ‌نویسان کمک می‌کنند درآمد و مخارج ماهیانه‌شان را سازماندهی و دنبال کنند.

۱۱- کیک‌پز

عاشق پخت و پز هستید؟ دستور پخت خاصی برای کیک‌های شکلاتی دارید که همه عاشقش هستند؟ پس علاقه‌تان را به کسب و کار کیک‌پزی تبدیل کنید. فرصت‌ها نامحدودند – تولد‌ها،‌ جشن سیسمونی، عروسی‌ها، مراسم‌های بازنشستگی، جشن‌های پایان مجردی، جشن‌های خانه‌نویی و غیره. با تبلیغات مناسب و محصولات با کیفیت میتوانید در مدت زمان کوتاهی تبدیل به یکی از صاحبان مشاغل خانگی پردرآمد شوید.

۱۲- مربی حرفه یا زندگی

یک وبلاگ موفق را اداره می‌کنید؟ در فروش مستقیم یک غول محسوب می‌شوید؟ پس تخصص ویژه‌ی خود را به کسانی پیشنهاد کنید که در حوزه‌ی خاصی به دنبال راهنمایی هستند، چه مدیریت زمان باشد،‌ یا روابط عمومی، کنترل استرس یا راهنمایی‌های شغلی؛ در مورد موضوعات زیادی می‌شود صحبت کرد و مربی‌گری یک شغل خانگی عالی برای همه‌ی روزهای سال است. بسیاری از فعالان در این زمینه مشاغل خانگی از طریق آموزشهای آنلاین و برگزاری ورکشاپ‌های آنلاین در منزل فعالیت می‌کنند.

۱۳- معروف کردن هدایای تبلیغاتی از طریق چهره‌های معروف

اخبار چهره‌های معروف را دنبال می‌کنید؟ با رساندن محصولات کسب وکارهای کوچک به دست چهره‌های مشهور، در کمپین‌های روابط عمومی این کسب‌وکارها کمک کنید. این کمپین‌ها از کار کردن با صاحبان کسب ‌وکارهای کوچک، هماهنگ کردن فرصت‌های هدیه دادن (برنامه‌های اهدای جوایز، جشن سیسمونی، تولدها، عروسی‌ها) و پیدا کردن رسانه‌های گوناگون برای به نمایش گذاشتن ستاره‌ها کنار محصول مشتری موردنظرتان تشکیل شده است.

۱۴- نگهداری کودک

عاشق کار کردن با بچه ها هستید؟ یک راه ساده برای کسب درآمد بیش‌تر ارائه‌ی خدمات نگهداری کودک است. با وجود جلسات کاری، انجمن اولیا و مربیان و شب‌نشینی و سرگرمی‌های دیگر، در طول سال فرصت‌های زیادی برای کسب درآمد در اختیار خواهید داشت. مشاغل خانگی در ارتباط با کودکان امروزه به دلیل مشغله بسیار والدین از رونق قابل توجهی برخوردارند.

۱۵- کنفرانس دهنده

از قدرت بخشیدن به زنان لذت می‌برید؟‌ مجموعه کنفرانس‌ها یا جلسات شخصی خود را برای زنان شروع کنید. این کار شامل جذب سخنوران، فروشندگان، و حامیان مالی، همچنین برنامه‌ریزی و بازاریابی و تعهد فراوان است. این کار را همچنین می‌توانید گسترش داده و برای سنین مختلف و حتی مشاغل نیز آن را انجام دهید.

۱۶- مشاور

در حوزه‌ی خودتان یک کارشناس محسوب می‌شوید؟ از کمک کردن به دیگران لذت می‌برید؟ می‌توانید در نقش مشاوری برای کسانی عمل کنید که نیازمند مهارت و تخصص شما هستند. این کار مستلزم پاسخ‌هایی مبتنی بر راه‌حل است. با نگاهی گذرا در صفحات اجتماعی می‌توانید افراد مختلفی را ببیند که از ارائه راه حل‌های مختلف به افراد در زمینه کسب و کار خود به درآمد رسیده اند.

۱۷- نویسنده متون تبلیغاتی

آیا با کلمات بازی می‌کنید؟ نگارش متون تبلیغاتی، فرآیند استفاده از کلمات ترغیب‌کننده برای بالا بردن یک فرد، محصول، کسب و کار، ایده یا نظر است. نویسندگان متون تبلیغاتی در آگهی‌های بازرگانی تلویزیون، تبلیغات رادیویی، مجلات، رروزنامه‌ها، بیلبوردها، اعلان‌ها، وبسایت‌ها و ایمیل‌های مستقیم از کلمات‌شان استفاده می‌کنند هرجا چیزی در حال فروش باشد، این افراد سخت مشغول نوشتن تبلیغات اغواکننده هستند.

۱۸- صنایع دستی

در صنایع دستی خاصی مهارت دارید؟‌ اقلام دست‌سازتان را در سایت‌های مختلف به فروش بگذارید. هم‌چنین می‌توانید در برخی بازارها، کنفرانس‌ها، و بوتیک‌ها یک غرفه‌ی فروش به راه بیندازید. می توانید سفارش‌های مشتریان را بسازید یا از طریق سایت به دیگران آموزش بدهید که چگونه صنایع دستی خلق کنند. این نوع از مشاغل خانگی طرفداران پر و پا قرصی دارد که از سراسر جهان می‌توانند به مشتریان وفادار شما تبدیل شوند.

۱۹- مشاور تزئین غذا

آیا در زمینه‌ی تزئین غذا تبحر دارید؟ از سوی سرآشپزهای حرفه‌ای ایده ها و توصیه های خوب را بگیرید و به آن عمل کنید.

۲۰- فروش مستقیم

روابط اجتماعی‌تان قوی‌ است؟ اما آیا می‌دانستید که هزاران شرکت فروش مستقیم وجود دارد؟ یک شرکت فروش مستقیم پیدا کنید که محصولاتش را دوست دارید و شما را به فروش مشتاق کند. شرکت‌های فروش مستقیم در آغاز بسته‌هایی ارائه‌ می کنند که شامل هر چه برای شروع نیاز دارید را در خود دارند. این بسته‌ها معمولا هزینه‌ی راه‌اندازی پایینی دارند. اولین خریداران بالقوه‌ی شما دوستان، خانواده، و همکاران هستند. بعد از طریق این افراد دایره مشتریان خود را افزایش خواهید داد. برای مثال می‌توانید با فروش اقلام زیر شروع کنید :

 • زیورآلات مد روز
 • لباس‌های شیک
 • زیورآلات خاص و شخصی‌سازی شده
 • خوراکی‌ها و غذا

۲۱- همراه زائو یا ماما

آیا نوزادها شما را به هیجان می آورند؟ یک همراه زائو (doula) یا ماما کسی است که مانند خانواده یا شریک یک زن باردار هنگام زایمان از او حمایت می کند. کلمه‌ی doula از کلمه‌ای یونانی به معنای ”خدمتکار یک زن“ گرفته شده است. همراهان زائو به صورت مداوم و بی‌وقفه از زنان باردار و شریک‌شان مراقبت کرده و با ارائه‌ی اطلاعاتی درباره‌ی فرآیند تولد و گزینه‌های موجود و حمایت فیزیکی و عاطفی کمک می‌کنند کاملا در تجربه‌ی زایمان مشارکت داشته باشند.

۲۲- نویسنده‌ی کتاب‌های الکترونیک

آیا در زمینه‌ی خودتان تخصص دارید؟ از نویسندگی لذت می‌برید؟ دانش‌تان را به نگارش درآورید و در وبلاگ یا وبسایت خود، یا در آمازون و سایت‌‌های مشابه بفروشید.

۲۳- ویراستار بیست و یکمین ایده از ۹۹ مشاغل خانگی پرسود

به جزئیات دقت می‌کنید و گرامر و املایتان عالی است؟ نویسندگان زیادی عاجزانه دنبال ویراستار و نمونه‌خوان هستند تا شاهکارهایشان را تصحیح کنند.

۲۴- فروشنده‌ی Etsy

اهل هنر هستید؟ اقلام دست‌ساز خودتان را بسازید و بفروشید، از شمع‌‌های دست‌ساز گرفته، کیف دستی، زیورآلات، صابون، و دامن‌های توتو، برای شما که ذهنی خلاق دارید فرصت‌های بیشماری وجود دارد.

۲۵- برنامه‌ریز رویدادهای مهم بیست وپنجمین ایده از ۹۹ مشاغل خانگی پرسود

از برنامه‌ریزی خوشتان می‌آید؟ از ازدواج و تولد گرفته تا جشن سیسمونی و بازنشستگی، برنامه‌ریز رویداد جزئیات مکان، بودجه، وسایل، دکوراسیون،سرگرمی، غذا، نوشیدنی، ایاب و ذهاب، فعالیت‌ها و دعوت‌ها را مدیریت می‌کند. این شیوه از مشاغل خانگی در حال حاضر از بازار پررونقی برخودار است و بسیاری از افراد به دلیل مشغله یا حتی برای بهتر برگزار شدن جشن‌های خود از این افراد کمک می‌گیرند.

۲۶- مشاور کارشناس

از آن دسته آد‌هایی هستید که همه چیز می‌دانند؟ سیستم اینترنتی راه بیندازید که از طریق تلفن و ایمیل توصیه‌های متخصصان را می‌فروشد. برخی از نمونه‌های این کار درمانگران، پزشکان، پرستاران، متخصصان مالیات، و معلمانی هستند که تخصصشان را در اختیار مشتریان می‌گذارند.

۲۷- نقاش صورت

یک نقاش بااستعداد هستید؟ از کار کردن با بچه‌ها لذت می‌برید؟ استعداد نقاشی‌تان را در جشن‌های تولد، کارناوال‌‌ها، پارک‌های سرگرمی، پیکنیک‌های شرکتی، باغ‌وحش‌ها و غیره به کار بگیرید.

۲۸- مشاور مد

به مد علاقه دارید؟ دوست دارید بوتیک خودتان را داشته باشید اما سرمایه‌ی لازم برای این کار را ندارید؟ مشکلی نیست. صنعت فروش مستقیم، راه اندازی کسب و کارهای خانگی مرتبط با مد را از هر زمان دیگری راحت‌تر کرده است.

۲۹- برنامه‌ریز مالی

در امور مالی سابقه‌ی خوبی دارید؟ برنامه‌ریزان مالی در گرفتن تصمیم‌های مالی مهم مانند بازنشستگی، دانشگاه، خرید سهام، و دیگر رویدادهای بزرگ زندگی به افراد کمک می‌کنند.

۳۰- ساخت خوراکی

اهل غذا و خوراکی هستید؟ یک نوع محصول خوراکی را بسازید و بفروشید،‌ از ساخت کره‌ی بادام زمینی گرفته تا سس‌های تند و سالسا، فرصت‌های زیادی برای درآمدزایی در اختیار دارید. سعی کنید در سایت‌هایی مانند شیپور خوراکی‌های ساخته خودتان را به معرض فروش بگذارید تا یاد بگیرید چطور محصولات‌تان را به بازار عرضه کنید.

۳۱- مدیر انجمن

استعداد سخنوری دارید؟ می‌توانید با استفاده از این استعداد و دور نگه داشتن مزاحم‌ها، تایید نظرات، حل و فصل درگیری‌ها، شروع بحث‌های جدید، و کمک به رفع نگرانی‌های اعضا، انجمن‌های وبسایت‌ها را مدیریت کنید. مشاغل خانگی با این شیوه تنها نیاز به سیستم کامپیوتری و اینترنت دارند و در هر ساعاتی از شبانه روز می‌توانید به آن اقدام ورزید.

۳۲- صاحب فرنچایز

دلتان می‌خواهد رئیس خودتان باشید؟‌ پس حتما می‌خواهید کسب و کار خودتان را به راه بیندازید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید. فرنچایز خانگی فرصت‌های عالی در اختیارتان می‌گذارد که ریسک بالقوه‌ی کمی دارند.

۳۳- راهنمای هدیه دادن بسازید

تعطیلات مناسبتی برایتان خوشایند است؟‌ راهنمای هدیه بنویسید، درست کنید و منتشر سازید این کار شامل جمع‌آوری مقالات، دستورهای پخت، و ویرایش، فرمت‌گذاری، جذب تبلیغات، و خرید فضای تبلیغات را نیز است.

۳۴- نویسنده‌ی درخواست کمک هزینه

در نوشتن پروپوزال‌های تجربه دارید؟‌به عنوان یک نویسنده‌ی درخواست کمک هزینه (Grant)، باید در نوشتن پروپوزال‌های ترغیب‌کننده تخصص پیدا کنید که افراد را به اهدای کمک مالی برای یک منظور خاص ترغیب کند.

۳۵- طراح گرافیک

فونت و تایپ‌های برجسته شما را به هیجان می‌آورد؟ طراحی گرافیک راهی برای ارتباط دیداری با افراد است؛ می‌تواند از طریق یک پوستر باشد، یا تبلیغاتی در یک مجله، یک وبسایت، یک لوگوی تجاری، یک کارت پستال، یا حتی جلد یک آلبوم؛ این‌ها تنها چند مثال از چیزهایی است که یک طراح گرافیک خلق می‌کند.

۳۶- آرایشگر مو

مدرک آرایشگری دارید؟ مهارت‌هایتان را در کوتاهی، رنگ کردن، و حالت دادن مو به خانه ببرید و آن‌جا کار کنید. یکی از کلاسیک‌ترین مشاغل خانگی برای بانوان آرایشگری است که می‌تواند درآمد مناسبی را به همراه داشته باشد.

۳۷- کارت دعوت دست‌ساز

هنرمند هستید؟ کارت‌های دعوت دست ساز زیبا و منحصر به فرد بسازید. راه‌های زیادی برای فروش آن‌ها وجود دارد: فروشگاه آنلاین خودتان را بسازید، آن‌ها را به دوستان و اعضای خانواده‌تان بفروشید، در فروشگاه‌های واقعی آن‌ها را عرضه کنید یا در مراسم‌های خانگی‌تان به فروش بگذارید.

۳۸- پیرایش خانه

با طراحی آشنایی دارید؟‌ این کار فرآیند مرتب کردن، سازماندهی و بهبود ظاهر فیزیکی یک ملک مسکونی قبل از فروش است.

۳۹- نظافت خانه

از کثیفی و چرک متنفرید؟ ‌به دوستان، آشنایان، و همسایه‌هایتان خدمات نظافتی پیشنهاد کنید، از شستشوی لباس‌ها و نظافت خانه گرفته تا تهیه‌ی غذا و شستن پنجره‌ها. هم چنین می‌توانید خدمات نظافتی‌تان را در روزنامه‌های محلی یا از طریق اعلامیه در سطح محله‌تان اعلام کنید.

۴۰- سرایدار خانه

برنامه‌ی قابل انعطافی دارید؟‌ با مراقبت از خانه و حیوانات خانگی افراد در هنگام سفر موافقت کنید. این خدمات می‌تواند شامل غذا دادن به حیوانات خانگی، جمع آوری نامه‌ها و روزنامه‌ها، نشان دادن حضور سکنه در خانه، آب دادن به گل‌ها، نگهداری از حیاط و استخر، پرداخت قبوض و خانه داری سبک است. ‌

۴۱- تصویرگر

نقاشی و رنگ کردن را دوست دارید؟ از استعدادهای هنری‌تان برای خلق تصاویر کتاب‌های کودکان، کتاب های پزشکی، طرح‌های مد، بروشورها، تبلیغات با بسته بندی محصولات استفاده کنید.

۴۲- راهنمای تور مستقل

از نشان دادن مکان‌های مختلف به دیگران خوش‌تان می‌آید؟ راهنماهای تور می‌توانند افراد خوش‌خوراک، هنرمند، تاریخ‌شناس، یا عاشقان طبیعت باشند تنها کافی است یک تجربه‌ی منحصر به فرد و اوقات خوشی را برای مهمانان‌تان بسازید.

۴۳- طراحی آموزشی

به آموزش علاقه دارید؟ طراحی آموزشی فرایندی است که طی آن مواد آموزشی و کتب راهنما طراحی، ساخته و ارسال می‌شوند. طراحان آموزشی می‌توانند فرآیند یادگیری و نحوه‌ی انتقال آن را از طریق نوشتار درک کنند. در حالی که برنامه‌هایی برای کسب مدرک طراحی آموزشی وجود دارد، بسیاری از طراحان آموزشی فقط سابقه‌ی آموزش، بازاریابی و نویسندگی دارند. مشاغل خانگی بر پایه آموزش این روزها طرفداران بسیاری دارد و نیاز به هزینه بالا برای شروع کار ندارید.

۴۴- طراحی داخلی

به طراحی و دکوراسیون علاقه دارید؟ از مهارت‌های خلاقانه‌تان به عنوان یک طراح/دکوراتور داخلی استفاده کنید و در ایجاد محیطی مناسب شخصیت و نیازهای افراد به آن‌ها کمک کنید. به جنبش انرژی‌های پاک و دکوراسیون کم هزینه علاقه‌مندید؟ به صاحبان خانه کمک کنید با استفاده از وسایلی که دارند دکورشان را عوض کنند.

۴۵- محقق اینترنتی

می توانید سوزن را در انبار کاه پیدا کنید؟ اگر این طور است، تبدیل شدن به یک محقق اینترنتی می تواند یک کار خانگی مناسب برای شما باشد. شرکت‌ها، نویسندگان و بازاریابان Everyday به تحقیق انجام شده نیاز دارند و مایلند در ازای کار سخت‌تان پول خوبی بپردازند.

۴۶- مخترع

تا به حال یک چیز جدید خلق کرده‌اید؟ محصول جدیدتان را به بازار ببرید و در معرض فروش بگذارید. می توانید اختراعات خارق‌العاده‌ی زنانی مانند خودتان را در این سایت‌ها بیابید .

۴۷- متخصص روابط سرمایه‌گذاران

می‌دانید چطور سرمایه‌گذاری را ایمن کنید؟ از فرآیند عظیم یادگیری که بگذریم، پیدا کردن منابع مالی برای یک کسب و کار کوچک می‌تواند کار سختی باشد. از دانش ذاتی‌تان درباره‌ی نحوه‌ی کار قلمروی سرمایه‌گذاری استفاده کنید و در ایمن ساختن منابع مالی کسب و کار کارآفرینان دیگر، به آن‌ها کمک کنید.

۴۸- سازنده‌ی زیورآلات

به لوازم جانبی علاقه دارید؟ از علاقه تان به ساخت زیورآلات استفاده کنید و به یک کارآفرین آنلاین در زمینه مشاغل خانگی تبدیل شوید. راه‌های زیادی برای فروش آن‌ها وجود دارد:‌ فروشگاه آنلاین خودتان را بسازید، آن‌ها را به دوستان و خانواده‌تان بفروشید، در سایت های دیگر به فروش بگذارید، در فروشگاه های واقعی آن‌ها را عرضه کنید، یا از طریق جشن‌ها و مراسم‌های خانگی آن‌ها را بفروشید.

۴۹- طراح منظره

در گلکاری و باغبانی دستی دارید؟ مناظر بیرونی خانه‌ها را طراحی کنید، در مورد گیاهان و درختان مختلف و نصب، تخریب و پاکسازی آن‌ها به مشتریان‌تان مشاوره دهید.

۵۰- کارشناس بازاریابی

اهل اصرار و پافشاری هستید؟ دستیاران بازاریابی وظایفی مانند نوشتن مطالب مطبوعاتی، ساخت خبرنامه، وبلاگ، پادکست، خدمات تبلیغاتی، تحقیق بازاریابی یا ادغام شبکه‌سازی اجتماعی با استراتژی بازاریابی را ارائه می‌کنند‑ خدماتی که می‌توانید فرآهم کنید بی‌شمارند و به تخصص و سابقه‌ی خاص شما بستگی دارند.

۵۱- ماساژور درمانگر

مدرک ماساژ درمانی دارید؟ درمان های ماساژ و اسپای خانگی ارائه کنید یا مهارت‌تان را جاهای دیگری به کار بگیرید و در کنفرانس‌ها، خواربار فروشی‌ها، و مراکز خرید ماساژ روی صندلی ارائه دهید. همچنین یک اتاق از فضای منزل را می‌توانید برای راه اندازی مشاغل خانگی به صورت ماساژور اختصاص دهید.

۵۲- رهبری با ایده ی مشترک

در زمینه‌ی خودتان رهبر هستید؟ گروهی از افراد هم فکر ساخته و با برنامه‌ریزی، مدیریت و راهنمایی آن‌ها کمک کنید دانش و تخصص‌تان را به اشتراک بگذارند تا بتواند به عنوان یک مجموعه رشد کند و پایگاه دانش‌ خود را گسترش دهد که به موفقیت آن‌ها کمک می‌کند.

۵۳- متخصص برنامه‌ریزی وعده‌های غذایی

در برنامه‌ریزی وعده‌های غذایی حرفه‌ای هستید؟ عشق‌تان را به مدیریت غذا به اشتراک بگذارید و یک برنامه‌ی عضویت بسازید که در آن برنامه‌های غذایی ماهانه و هفتگی، و دستور پخت کامل را با فهرست خرید قرار می‌دهید. با تخصص در زمینه‌ی خاصی مانند منوی غذاهای بدون گلوتن، غذاهای ویژه کودکان، و غذاهای ارزان موفقیت خود را تضمین کنید.

۵۴- نسخه نویس پزشکی

عاشق واژگان پزشکی هستید؟ نسخه‌ برداری پزشکی فرآیند نگارش پیام‌های ثبت شده از سوی متخصصان پزشکی به صورت مدارک پزشکی نوشتاری است.

۵۵- صاحب یک سایت عضوپذیر باشید

دانشی غنی دارید؟ آن را از طریق یک سایت و با عضویت پولی به اشتراک بگذارید؛ می‌تواند شامل مقالات، سمینارهای آنلاین، سمینارهای تلفنی، ویدئو، آموزش گام به گام، کتاب های الکترونیک، کاربرگ و یک انجمن باشد. موضوعات و اطلاعاتی که می‌توانید به اشتراک بگذارید بی‌شمار هستند.

۵۶- نقاشی دیواری بکشید

چیزها را در ابعاد وسیع می‌بینید؟ از استعدادتان به عنوان یک نقاش استفاده کنید و به افراد کمک کنید فضای خارجی و داخلی‌شان را به شکل دلخواه‌شان درآورند. می‌توانید تصمیم بگیرید با ساکنان خصوصی کار کنید یا با موسسات بازرگانی. این نوع از مشاغل خانگی به صورت خدماتی هستند و نیاز به فضای زیادی در منزل ندارند و آن را می‌توانید در فضای مورد نظر مشتریان خود اجرا کنید.

۵۷- معلم موسیقی

در زمینه‌ی موسیقی سابقه دارید؟ با ارائه‌ی کلاس‌های موسیقی عشق و دانش‌تان را درباره آن با دیگران به اشتراک بگذارید.

۵۸- مشتری مخفی

به خرید علاقه دارید؟ برای تبدیل شدن به یک مشتری مخفی ثبت نام کنید و کسب و کارها، رستوران‌ها و موسسات محلی را بررسی کنید. سرتان را به باد نخواهید داد، اما شاید یک شام مجانی یا کمی پول توجیبی گیرتان بیاید.

۵۹- مسئول سیستم اطلاعات/ شبکه‌سازی

اهل فناوری هستید؟ از مهارت‌هایتان استفاده کنید تا در مدیریت شبکه، مدیریت پایگاه داده، و مدیریت سرور و استفاده از آن به افراد و شرکت‌ها کمک کنید.

۶۰- پرستار مدیر موردی

گواهی پرستاری دارید؟ شرکت‌های بیمه و بیمارستان‌ها به دنبال پرستارهای مجازی هستند تا وظایف مدیریت موردی را در خانه اجرا کنند. این وظایف شامل بازبینی سوابق پزشکی، دنبال کردن مراقبت‌های بیمار و آموزش است.

۶۱- ناشر آنلاین

از آنلاین بودن خوش‌تان می‌آید اما دوست ندارید درگیر مسائل مرتبط با فناوری باشید؟ سعی کنید برندهای جا افتاده‌ای مانند شکلات آیدین یا زرماکارون را تبلیغ کنید.

۶۲- سرآشپز شخصی

در آشپزی ماهر هستید؟ علاقه‌تان به پخت و پز و آشپزی را برای تهیه‌ی وعده‌های غذایی دیگران استفاده کنید. سرآشپزهای شخصی می‌توانند به ازای هر وعده یا به صورت روزانه دستمزدشان را بگیرند و در زمینه‌ی خاصی مانند رژیم‌های گیاهی و بدون گلوتن تخصص یابند.

۶۳- نویسندگی

عاشق نوشتن هستید؟ از پست‌های وبلاگی گرفته تا خبرنامه و مقاله، اهالی تبلیغات همیشه به دنبال نویسنده هستند.

۶۴- دستیار شخصی

دستیار شخصی یک فرد حرفه‌ای و جزئیات محور است که از خانه و با تکمیل وظایفی مانند تنظیم ملاقات‌ها، برنامه‌ریزی رویدادهای شرکتی، خرید هدایا یا بلیط، رزرو کردن و پرداختن قبوض، به فرد یا شرکتی کمک می کند.

۶۵- خریدار شخصی

عاشق خرید کردن هستید؟ با جستجو به دنبال بهترین معاملات و خرید برخی اقلام به صورت آنلاین یا از فروشگاه، خدمات خریدتان را به دیگران پیشنهاد دهید. با این کار در وقت مشتری‌هایتان صرفه جویی می‌شود؛ حتی می توانید با پیشنهاد کادو گرفتن هدایا هزینه‌ی اضافه‌ای بگیرید.

۶۶- استایلیست (طراح مد) شخصی

عاشق مد هستید؟ پس از دانش‌تان برای کمک به زنان دیگر استفاده کنید تا سبک مد مختص به خودشان را بیابند. استایلیست‌های شخصی، که گاهی مشاور تصویر نیز نامیده می‌شوند، در خرید لباس‌، زیورآلات، آرایش و موی جدید به مشتریان کمک می‌کنند و به طور کلی با متحول کردن ظاهر مشتریان‌شان تصویر جدیدی از آن‌ها می‌سازند.

۶۷- مربی شخصی

به سلامتی اهمیت زیادی می‌دهید؟ ورزش نقطه‌ی قوت شما است؟ با تجربه، دانش و انگیزه‌تان به دیگران کمک کنید به اهداف‌شان برای تناسب اندام برسند. مربی شخصی در حال حاضر در ایران زیاد نیست این ایده را بشدت پیشنهاد می کنم چون درآمد بسیار زیادی نسبت به ۹۹ مشاغل خانگی پرسود خواهد داشت.

۶۸- آرایشگر حیوانات خانگی

حیوانات را دوست دارید؟ به صاحبان حیوانات خانگی کمک کنید ظاهر حیوانات‌شان را دوست داشتنی و مرتب نگه دارند.

۶۹- نگهداری حیوانات خانگی

حیوانات خانگی را دوست دارید؟ می‌توانید در غیاب صاحبان حیوانات خانگی به نگهداری آن‌ها کمک کنید از غذا دادن گرفته تا به گردش بردن، نظافت، نوازش کردن، و محبت کردن.

۷۰- عکاسی

چشمان تیزبینی دارید؟ از استعدادتان برای عکس گرفتن از دیگران استفاده کنید عکس‌های خانگی، کودکان، حیوانات خانگی، عروسی، رویدادهای خاص، و پرتره‌های حرفه‌ای. از جمله مشاغل خانگی با درآمد بالا و ذوق و قریحه فراوان عکاسی است.

۷۱- سازمان‌دهنده‌ی حرفه‌ای

فرد منظمی هستید؟ سازمان‌دهنده‌های حرفه‌ای به دیگران کمک می‌کنند خانه و دفترشان را سر و سامان دهند که نتیجه‌ی نهایی آن فراهم شدن یک محیط کاربردی‌تر، بهره‌وری بیش‌تر، و استرس و هرج و مرج کمتر است. برای مثال می‌توانید در مرتب کردن عکس‌های دیجیتالی افراد به آن‌ها کمک کنید؛ که در این صورت به شما سازمان‌دهنده‌ی تصاویر می‌گویند.

۷۲- مدیر پروژه

فرد به شدت مرتبی هستید؟ از آغاز تا پایان کار به دیگران کمک کنید پروژه‌هایشان را مدیریت کنند. این نقش شامل برنامه‌ریزی، توسعه، بودجه‌بندی، دسترسی، و کنترل نتیجه‌ی کلی پروژه است

۷۳- متخصص روابط عمومی

مهارت‌های ارتباطی خوبی دارید؟ اهل اصرار و پافشاری هستید؟ متخصصان روابط عمومی به افراد و شرکت‌ها کمک می‌کنند در تلویزیون، رادیو، روزنامه، سایت‌ها و مجلات حضور رسانه‌ای مثبتی داشته باشند.

۷۴- نماینده‌ی املاک

فرد خوش مشربی هستید؟ کارتان در فروش خوب است؟ منطقه‌ی جغرافیایی‌تان را خوب می‌شناسید؟ نمایندگان املاک در خرید و فروش خانه به مشتریان‌شان کمک می‌کنند. کافیست آگهی دادن در وبسایت دیوار و سایت های فروش و اجاره املاک را حرفه ای انجام داده و نیز متقاعد سازی و فن مذاکره خود را تقویت کنید. جالب اینکه می‌توان آن را در خانه، شب‌ها یا آخر هفته‌ها انجام داد.

۷۵- جذب کننده‌ی نیرو

می توانید استعدادهای خوب را تشخیص دهید؟ در پیدا کردن بهترین و با صلاحیت‌ترین افراد به شرکت‌ها کمک کنید. شما می‌توانید در جذب نیرو، مصاحبه، مذاکره و پیدا کردن یک برنامه‌ی راهبردی برای پر کردن پست‌های خالی همکاری کنید.

۷۶- رزومه‌نویس

رزومه سابقه‌ی کوتاهی از تجربه و مهارت‌های کاری یک فرد است رزومه نویس‌های حرفه‌ای از کلمات و قالب‌بندی‌ها برای خلق یک تصویر قوی استفاده می‌کنند تا یک فرد جویای کار را به کارفرمایان بالقوه معرفی کنند.

۷۷- نماینده‌ی فروش

آدم برون‌گرا، باانگیزه و پرانرژی هستید؟ نمایندگان فروش طیفی از محصولات و خدمات را در شرایط گوناگون می‌فروشند. بسیاری از شرکت‌ها مایلند افراد مناسب را برای این منظور تعلیم دهند و نتیجه‌ی آن می‌تواند برای شما بسیار پرمنفعت باشد.

۷۸- خیاط

به دوخت و دوز علاقه دارید؟‌به افراد کمک کنید لباس‌هایی مناسب و زیبا بدوزند. می‌توانید فقط در یک زمینه‌ی خاص مانند اصلاحات لباس عروس یا لباس‌های رسمی تخصص بیابید.

۷۹- فروش لوازم دست دوم

عاشق حراج‌ هستید؟‌ وسایلی را که کمی مستعمل شده‌اند و لازم ندارید بردارید و با فروش آنلاین آن‌ها مقداری پول به دست آورید.

۸۰- مشاور سئو

در استفاده از گوگل تبحر دارید؟ با استفاده از دانش بهینه‌سازی موتور جستجو به صاحبان کسب و کار کمک کنید ترافیک بیش‌تری را به وبسایت‌هایشان هدایت کنند. این نوع از مشاغل خانگی آنلاین را به راحتی می‌توانید راه اندازی کرده و به درآمد بالایی دست یابید.

۸۱- طراح کفش

عاشق کفش هستید؟‌ می‌توانید با طراحی یک نوع کفش و فروختن آن‌ها به صورت آنلاین، در بوتیک‌ها یا فروش مستقیم، درآمدی برای خود دست و پا کنید.

۸۲- بازاریاب رسانه‌های اجتماعی

به سایت‌های شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر، پینترست، و اینستاگرام معتادید؟ شاید دیگر وقتش رسیده باشد به عنوان یک بازاریاب رسانه‌های اجتماعی، حرفه خانگی خودتان را در یکی از داغ‌ترین زمینه‌های حال حاضر شروع کنید.یکی از پرطرفدارترین ایده ها از بین ۹۹ مشاغل خانگی پرسود ادمین شبکه های اجتماعی است.

۸۳- اشتراک‌گذار اجتماعی

عاشق به اشتراک گذاشتن معاملات و پیدا کردن آن‌ها در اینترنت هستید؟‌ از سرویس‌هایی مانند دیوار و شیپور و توئیت‌های با حمایت مالی، استفاده کنید.

۸۴- توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزاری

می‌توانید کد بنویسید و بخوانید؟ به شرکت‌ها در ساخت برنامه‌ها و نرم‌افزارها کمک کنید تا بهتر به مشتریان‌شان خدمت کنند. مشاغل خانگی بر پایه برنامه نویسی و به صورت فریلنسر امروزه از بازار داغی برخوردار است که شما نیز می‌توانید جزئی از آن باشید.

۸۵- سخنور

از موهبت انگیزه دادن و الهام بخشیدن به دیگران برخوردارید؟ در زمینه خودتان خبره هستید؟ خوش‌صحبت هستید؟ با استفاده از دانش و تخصص‌تان برای جمع‌های مختلف صحبت کنید و به آن‌ها بگویید چطور می‌توانند در زندگی و حرفه‌ی خود تحولی ایجاد کنند.

۸۶- مربی ورزشی

در تنیس یا گلف حرفه‌ای هستید؟‌ عشق و علاقه‌تان به ورزش را دنبال کنید و به دیگران آموزش دهید بازی‌شان را بهبود دهند.

۸۷- مشاور مالیاتی هشتاد و هفتمین ایده از ۹۹ مشاغل خانگی پرسود

مدرک حسابداری عمومی دارید؟ در زمینه‌ی قانون سابقه دارید؟ صاحبان کسب و کارهای کوچک به دنبال مشاوران مالیاتی هستند که بتوانند در زمینه‌ی مشکلات مالیاتی و حقوقی به آن‌ها کمک کنند.

۸۸- آوا نویس

مهارت شنوایی خوبی دارید؟ سرعت تایپ‌تان بالا است؟ به صاحبان کسب و کار کمک کنید مطالب شفاهی را به اسناد کتبی نگارشی تبدیل کنند.

۸۹- مترجم

به یک زبان خارجی تسلط دارید؟ اسناد، مکاتبات، جلسات و تماس های تلفنی را برای شرکت‌های بین‌المللی ترجمه کنید.

۹۰- برنامه‌ریز سفر

با ارائه‌ی خدمات برنامه‌ریزی سفر استرس را از روز افراد بگیرید. ارزان‌ترین پروازها، کرایه‌ی ماشین و اقامت هتل را برای تعطیلات مشتریان‌تان جستجو کنید، حتی می‌توانید با افزودن چیزهایی مانند لیست فعالیت‌ها و مکان‌های دیدنی پول بیش‌تری بگیرید.

۹۱- مدرس

در زمینه‌ی ریاضی قوی هستید؟ تدریس می‌تواند یک فرصت شغلی خانگی عالی باشد، به ویژه برای کسانی که در زمینه‌ی خاصی دانش بالایی دارند؛ مثل دانشجویانی که در رشته‌ی زبان انگلیسی تحصیل می‌کنند، معملمان مدرسه، یا افرادی که به یک زبان خارجی تسلط دارند.

۹۲- میزبانی جشن توئیتری

عاشق توئیت کردن هستید؟ اگر مخاطبان زیاد و فعالی در توئیتر دارید، شاید بتوانید با میزبانی جشن‌های توئیتری پول دربیاورید. به برندهای مختلف کمک کنید نام‌شان را پرآوازه کنند و جزئی از ان گروه مشاغل خانگی باشید.

۹۳- دستیار مجازی

از کمک کردن به دیگران لذت می‌برید؟ یک دستیار مجازی (VA) یک فرد حرفه‌ای و به شدت ماهر است که به مسئولان شرکت‌ها و کسب و کارها، کمک فنی و اجتماعی ارائه می‌دهد. خدماتی که می‌توانید فراهم کنید بی‌شمارند، و همه به سابقه‌ی آموزشی و تجربه‌ی شما بستگی دارند.

۹۴- سازنده‌ی ویدئو

به صنعت فیلم‌سازی علاقه دارید؟ مهارت‌های فیلم‌سازی و ویراستاری‌تان را به کار بگیرید و در ساخت آگهی‌های بازرگانی، فیلم‌های کوتاه، و فیلم‌های مستند به کسب و کارهای کوچک کمک کنید.

۹۵- مامور پاسخ به چت یا تماس‌های مجازی

در زمینه‌ی خدمات مشتریان مهارت خوبی دارید؟ برخی شرکت‌ها به دنبال نمایندگان خدمات مشتری اضافه‌ای هستند که در خانه کارشان را انجام دهند. این فرصت را از دست ندهید کسی چه می‌داند شاید به یک شغل طولانی مدت تبدیل شود.

۹۶- برنامه‌ریز وب

از HTML، CSS، PHP، جاوا و سئو سر در می‌آورید؟ با استفاده از مهارت‌هایتان در زمینه‌ی فناوری به افراد و شرکت‌ها کمک کنید وبسایت بسازند، اصلاحاتی را انجام دهند و اشکلات‌شان را رفع کنند.نود و ششمین ایده از ۹۹ مشاغل خانگی پرسود بازار پرطرفداری در بین کارفرمایان دارد که می توانید با شرکت در دوره های آموزشی بلافاصله به کسب درآمد برسید.

۹۷- برنامه‌ریز عروسی

عاشق عروسی هستید؟ پس به یک متخصص برنامه‌ریزی عروسی تبدیل شوید. به زوج‌ها در انتخاب محل برگزاری، گل‌آرایی، لباس‌ عروس و داماد، غذا، سرگرمی، عکاسی، تم‌ها و برنامه‌ریزی ماه عسل کمک کنید.

۹۸- نقاشی روی پارچه(باتیک)

یکی از مشاغل خانگی پرطرفدار طراحی نقاشی‌های زیبا بر روی لباس‌ها و پارچه‌های مختلف است. این کسب و کار می‌تواند برای افرادی که به نقاشی و چاپ روی پارچه علاقه دارند، بسیار مناسب باشد. شاید امروزه افرادی را در سایت‌های مختلف دیده باشید که به دنبال تی‌شرت یا پارچه‌هایی با طرح‌های خاص هستند، این افراد می‌توانند مشتریان خوبی برای شما باشند. سایت‌هایی که تی‌شرت‌های کارتونی یا با طرح بازی‌های مشهور به فروش می‌رسند بازاری مناسب برای شما محسوب می‌شوند.

۹۹- تولید صابون‌های تزیینی

بسیاری از افراد به دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی خود اهمیت می‌دهند. یا اینکه برای آن‌ها مهم است که از چه صابونی برای پوست خود استفاده می‌کنند. برای همین افرادی اقدام به تولید صابون‌های خاص تزیینی و درمانی کرده‌اند. این صابون‌ها به صورت جامد و مایع تولید می‌شود و تزیینات خیره کننده‌ای دارد. حتی بعضی از صابون‌ها برای استفاده در وان اختصاص یافته‌اند که حباب بیشتر و بوهای معطر ایجاد می‌کنند.

در پایان ذکر چند نکته درباره مطالب بالا لازم است :

اینکه تمام مشاغل و کسب و کارهای اشاره شده درنوشتار نیاز به آموزش و طراحی کسب و کاردارند. با دانش کم و حداقل اطلاعات ضریب موفقیت شما قطعاً پایین است. همچنین بسیاری از آیتم ها کسب و کار کامل هستند و شما مدیر و پرسنل خود هستید. به امید روزی که تمام مردان و زنان ایرانی در کسب و کار خود پیشرو و موفق باشند.

سخن آخر در باب ۹۹ مشاغل خانگی پرسود

مهم نیست که شما چه رشته ای از این ۹۹ مشاغل خانگی پرسود را انتخاب می‌کنید، مهم اینست که باید آن را جدی گرفته و شروع کنید. سعی کنید از مهارت‌های خود استفاده کرده و آنها را ارتقا دهید بدین ترتیب هزینه کمتری برای آموزش و یادگیری بپردازید. علاوه بر آن مهارتهای شما در تولید محصولات و ارائه خدمات بهتر که باعث افزایش رضایت مشتریان و درآمد بیشتر می‌شود به شما کمک می‌کنند. در راه اندازی مشاغل خانگی می‌توانید از بخشی از فضای خانه استفاده کنید و دیگر افراد خانواده را نیز در کسب و کار خود مشارکت دهید. مشاغل خانگی یکی از مهمترین کسب و کارهای تجاری در هر کشوری محسوب می‌شود و شاخص فعالیت آنها در کاهش تورم و افزایش درآمدهای خانواده نقش مهمی ایفا می‌کنند.

اگر تمایل به دریافت یک دوره رایگان آموزشی کسب و کار خانگی به ارزش یک میلیون و هشتصد هزار تومان دارید اینجا کلیک کرده و آن را رایگان تهیه و استفاده کنید.

تهیه مطلب: علیرضا احدی

دانلود PDF

آیا این مقاله برای شما مفید بوده است؟

روی ستاره‌ها کلیک کنید و به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.3 / 5. تعداد آرا: 52

2 دیدگاه برای “۹۹مشاغل خانگی پرسود + روش گرفتن مجوز مشاغل خانگی و معافیت مالیاتی

 1. تم تولد و لوازم تولد نامبروان گفته:

  فوق العاده بود مقاله تون درباره کسب وکارهای خانگی . خیلی سپاسگزارم از اطلاعات مفیدتون، همیشه بهترین مطالب رو در سایت شما پیدا میکنم . شغل من هم تولید تم تولد دخترانه و تم تولد پسرانه با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت ، عمده فروشی تم تولد و فروش عمده لوازم تولد با بهترین شرایط .همراهان شما هم میتوانند عضوی از خانواده نامبروان تم شوند. فقط کافیست به آدرس نامبروان مراجعه کنید .

 2. نازنین گفته:

  وبسایت آموزشی خیلی خوبی دارین که فقط روی مشاغل خانگی و کسب و کارهای خانگی کار میکنه ممنون از زحماتتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *