کسب و کار خانگی با نمد

کسب و کار خانگی با نمد

3.6
(77)

مدت زمان مطالعه : ۵ دقیقه

کسب و کار خانگی با نمد یکی از مشاغل پر آمد در ایران است که امروزه طرفداران بسیاری دارد. نمد دوزی یکی از کارهایی است که خانم‌های خانه‌دار به آن علاقه بسیاری نشان می‌دهند، دلیل آن هم واضح است به راحتی می‌توان این کار را در خانه انجام داد و نیاز به هزینه زیادی برای شروع ندارد. کسب و کار خانگی با نمد شامل دست‌سازه‌هایی مانند عروسک، گل سر، کیف و بسیاری کالاهای دیگر است.نمد دوزی از حمله کارهایی است که در آن خلاقیت یک امر مهم برای موفقیت به حساب می‌آید. به دلیل نوع این کار که زمان و سرمایه کمی برای شروع نیاز دارد برای افرادی که دانشجو هستند یا بانوان خانه‌دار گزینه مناسبی است. کسب و کار خانگی با نمد یکی از کارهایی است که در آن می‌توانید از نظر هنری و حتی درآمد ارتقا چشمگیری داشته باشید.

کسب درآمد از نمد نیازمند خلاقیت است

البته در این راه تلاش و کوشش شما تأثیر بسزایی در موفقیتتان دارد. لازم است قبل از شروع این کار بدانید که در این راه نیاز به ذوق و صبر زیادی خواهید داشت؛ از همین رو بسیاری از افراد آن را در مراحل اولیه آن را رها می‌کنند؛ اما نمد دوزی را می‌توان یکی از بهترین کسب و کارهای خانگی دانست زیرا علاوه بر درآمد بالا در کنار آن می‌توانید به فعالیت‌های دیگری که دارید، ادامه دهید. در این مقاله به چگونگی راه‌اندازی کسب و کار خانگی با نمد می‌پردازیم و به شما راه‌های کسب درآمد در این زمینه را نشان می‌دهیم تا به وسیله آن بتوانید به موفقیت‌های بالایی دست پیدا کنید.

این مقاله شامل سرفصل‌های زیر است:

• وسایل اولیه برای کسب و کار خانگی با نمد
• بازار کار نمد دوزی
• کسب درآمد از خارج از کشور

وسایل اولیه برای کسب و کار خانگی با نمد

اگر به نمد دوزی علاقه دارید و تمایل دارید که از این طریق درآمدی کسب کنید، می‌توانید با کمترین بودجه کسب و کار خانگی با نمد خود را آغاز کنید. برای این کار تنها احتیاج دارید که ابتدا بدانید، با چه مقدار هزینه و بودجه می‌توان وسایل لازم را تهیه کرد.
برای شروع هر کاری باید فضایی را برای آن اختصاص دهید، فضای لازم برای نمد دوزی بسیار کم است و می‌تواند بخشی از اتاق خواب یا حتی گوشه‌ای از فضای خانه باشد. برای این کار لازم است که میزی را به برش پارچه اختصاص دهید. روی این میز باید بتوانید پارچه را پهن کرده و بر روی آن الگوها را قرار دهید. اندازه میزی که برای این کار احتیاج دارید، بستگی به میزان پارچه و الگوهای کار شما دارد. برای اینکه در ابتدای کار خرج‌های اضافه را حذف کنید، می‌توانید از میز نهارخوری یا حتی میزهای جلوی مبلمان همان میزهای معروف عسلی استفاده کنید.

نیاز به ابزار گران قیمت برای کسب و کار خانگی با نمد نیست

یکی دیگر از مزیت‌های نمد دوزی این است که در آن وسایل بزرگ و پرهزینه وجود ندارد و احتیاجی نیست تا ابزار گران قیمتی خریداری کنید. قیچی به عنوان مهم‌ترین ابزار در این شغل به حساب می‌آید. می‌توانید در ابتدای کار خود از قیچی‌های معمولی استفاده کنید اما اگر میدانید که تعداد سفارش‌هایتان زیاد خواهد شد، بهتر است هزینه‌ای برای خرید قیچی برقی کنار بگذارید. قیچی‌های برقی می‌توانند چندین لایه پارچه را هم‌زمان ببرند و سرعت کار را بالاتر می‌برند. در اکثر کارگاه‌های بزرگ از قیچی‌های برقی برای برش پارچه استفاده می‌شود.

نکات مهم برای صاحبان کسب و کار با نمد

کمد یا کشوهایی را برای قراردادن وسایل خرازی خود اختصاص دهید. عموماً وسایل لازم برای نمد دوزی بسیار کوچک و ظریف هستند که امکان گم‌شدنشان بسیار زیاد است. اگر قفسه یا کشویی برای این وسایل داشته باشید، می‌توانید از گم‌شدن آن‌ها اجتناب کنید. در کسب و کار خانگی با نمد خرید وسایل تزیینی، هزینه‌ی بالایی دارد به همین دلیل خریدن دوباره آن‌ها به ضرر شماست. در این شغل از جمله وسایلی که به فضای زیادتری برای نگه‌داری احتیاج دارند، الیاف و پارچه‌های نمدی هستند. برای اینکه بتوانید آن‌ها را به دور از گرما و کثیفی نگه‌دارید، لازم است که فضای خوبی را در خانه به آن‌ها اختصاص دهید. اگر در خانه خود از میز نهارخوری برای کار استفاده می‌کنید، بهتر است که وسایل خود را در زیر میز قرار دهید تا هم در دسترس بوده و هم به دور از عوامل تخریب باشند.

استفاده از نخ نامرئی در تولیدات

بهتر است برای اینکه از هزینه‌های اضافی خرید نخ‌های رنگی اجتناب کرده و از نخ‌های نامرئی به جای آن‌ها استفاده کنید. نخ‌های نامرئی به دلیل اینکه در هر رنگ و طرح پارچه، خود را پنهان می‌کنند، بهترین گزینه برای نمد دوزی محسوب می‌شوند.برای اینکه کسب درآمد از تولیدات نمدی را در خانه خود راه‌اندازی کنید به وسایل زیادی احتیاج ندارید و تنها باید بیشتر سرمایه خود را برای تهیه مواد اولیه مانند نمد، قیچی و خرج کار هزینه کنید. برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها بهتر است که با افرادی که مواد اولیه انبوه می‌فروشند، قرارداد ببندید تا با هزینه کمتر مواد اولیه بیشتری بتوانید تهیه کنید.

یکی از مزیت‌های کسب و کار خانگی با نمد این است که می‌توانید با کمترین هزینه دست به کار شوید. این نوع کسب و کار به ابزار خاصی احتیاج ندارد و با ساده‌ترین مواد اولیه قادر هستید کار خود را راه‌اندازی کنید.

بازار کار نمد دوزی

در ایران بازار کار نمد بسیار رونق پیدا کرده است. معمولاً در زمینه سیسمونی‌های نوزادان از وسایل نمد دوزی شده استفاده می‌شود. بسیاری از وسایل نوزادان که برای دکوراسیون اتاق بچه استفاده می‌شود از نمد تهیه شده است؛ زیرا نمد به گونه‌ای است که کودکان نمی‌توانند آن را ببلعند و با یک شستشوی ساده می‌توان آن را تمیز کرد و برای کودکان خطری ندارد.البته در فصل زمستان کیف‌های نمدی زیبایی ک در بازار وجود دارد که افراد زیادی طرفدار استفاده از آن‌ها هستند. کیف‌های زیبایی که با تزیینات مختلف و چشم‌گیری را می‌توانید تهیه کرده و آن را بفروش برسانید. کیف‌های نمدی با طرح‌های کودکانه مانند اسب شاخ‌دار یا شخصیت‌های کارتونی امروزه به یکی از محصولات بسیار زیبا و پرطرفدار لوکس تبدیل شده‌اند.

داشتن شبکه های اجتماعی و حضور فعال در پینترست

برای اینکه در زمینه نمد دوزی بتوانید بازار کار خوبی داشته باشید بهتر است که از تبلیغات در اینترنت و فضای مجازی غافل نشوید. امروزه بیشتر سفارش‌هایی که صاحبان مشاغل دارند، از طریق اینستاگرام و اینترنت است. با استفاده از فضای مجازی می‌توانید در هر شهری که هستید، طرفداران مختلفی از سراسر کشور داشته باشید و سفارش‌های خود را از طریق پست به دست آن‌ها برسانید. نکته مهم در رونق کسب و کارتان قیمت‌گذاری مناسب برای محصولاتتان است، زیرا ممکن است به دلیل قیمت بالایی که محصولات شما دارند، کالاها به فروش نرسند.

در پینترست علاوه بر ایده های جدید آموزش های کاربردی درباره نمد هم پیدا می کنید

در ابتدای این کار باید صبر داشته باشید و تبلیغات خود را گسترده کنید. برای اینکه موفقیت بالایی در زمینه کسب و کار خانگی با نمد داشته باشید، باید زمینه فعالیت خود را بالا ببرید و خلاقیت را اولویت کار خود قرار دهید. امروزه طرح‌های فانتزی بسیاری در محصولات نمدی دیده می‌شود و شما باید بتوانید با شناخت دقیق بازار هدف خود، خلاقیت بالایی در کارتان به خرج دهید. در این راه می‌توانید با کمی جستجو در وبسایت پینترست الگوهای خاص و پرفروشی را بیابید.

مارکت پلیس یا بازارچه های اینترنتی مانند باسلام

یکی از ترفندهای فروش استفاده از سایت‌های صنایع‌دستی است که در آن می‌توانید کالاهایی که ساخته‌اید را به معرض دید افراد بیشتری قرار دهید. سایت‌هایی مانند فندق، شیکدو، سوماک و … در زمینه صنایع‌دستی فعالیت می‌کنند و کاربران بسیاری دارند. می‌توانید با آن‌ها همکاری کرده و محصولات خود را در این سایت‌ها به فروش برسانید.همچنین در ایران بازارهایی برای صنایع‌دستی به وجود آمده است تا هم توریست‌ها و هم افراد عادی بتوانند از هنرمندان داخلی حمایت کنند؛ اما اگر بخواهید درآمد زیادی از محصولات نمدی داشته باشید، باید با افرادی که در زمینه سیسمونی فعالیت دارند یا بنگاه‌های فروش عمده آن هستند، همکاری کنید؛ زیرا در این صورت می‌توانید محصولات خود را به صورت انبوه به فروش برسانید و سفارش‌های بیشتری قبول کنید.امروزه برای کسب و کار خانگی با نمد، بازار کار زیادی وجود دارد. بسیاری از وسایل تزیینی، لوازم سیسمونی و … از نمد درست می‌شوند و از رونق خوبی برخوردارند.

کسب درآمد در خارج از کشور با نمد

یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد بیشتر در زمینه کسب درآمد از نمد، فروش آن در خارج از کشور است. با استفاده از سایت‌هایی که در خارج از کشور محصولات داخلی را می‌فروشند، می‌توانید درآمد بسیار بالایی داشته باشید. این سایت‌ها مانند آمازون، هر نوع محصولی را در سراسر دنیا به فروش می‌رسانند و شما می‌توانید کالایی که در داخل ایران مثلاً با مبلغ ۲۰ هزار تومان فروخته می‌شوند را در این سایت‌ها با مبلغی حدود ۱۰۰ هزار تومان به فروش برسانید؛ زیرا این سایت‌ها با دلار محصولات خود را می‌فروشند و شما درآمد دلاری خواهید داشت که با توجه به کاهش روزافزون ریال، درآمد مناسبی را برایتان به همراه خواهد داشت.

در ایران به دلیل اینکه خریدار بالقوه بعد از افزایش قیمت‌ها پایین آمده است، بیشتر افرادی که در زمینه تولید فعالیت می‌کنند، سعی بر صادرات محصولات خود به خارج از کشور دارند که سود بسیار بالایی به همراه دارد. شما نیز می‌توانید از طریق سایت‌هایی که در زمینه صنایع‌دستی یا محصولات مشابه فعالیت می‌کنند، کالاهای دست‌ساز خود را به فروش برسانید.

فروش دستسازه های نمدی در سایت آمازون

در سایت‌هایی مانند آمازون می‌توانید به راحتی محصولات خود را از طریق صادر کردن به کشورهای دیگر به فروش برسانید. البته کیفیت کالاهایی که به خارج از کشور فرستاده می‌شود باید بالا باشد تا مشتری‌های بیشتری به دست آورید. علاوه بر آن می‌توانید در نمایشگاه‌های مختلف صنایع‌دستی که در کشورهای همسایه برگزار می‌شود نیز حضور داشته باشید و محصولات خود را معرفی کنید.اگر در ابتدای کار خود هستید، نباید در این مرحله به فکر صادرات محصولاتتان باشید زیرا مشکلاتی که در این زمینه پیش می‌آید ممکن است که شما را دلسرد کند.

صادرات محصولات دستسازه نمدی

برای اینکه در زمینه صادرات محصولات نمدی خود پیشرفت بالایی داشته باشید باید کارگاهی مجهز و افرادی حرفه‌ای را به تیم خود اضافه کنید. برای این کار باید ابتدا حساب ارزی در خارج از کشور باز کنید و به سامانه پی پال و امثال آن دسترسی داشته باشید تا مبالغی که از فروش محصولات در سایت‌های خارجی خواهید داشت، به آن واریز شود. البته با توجه به تحریم‌ها بهتر است از افراد متخصص در زمینه تبادلات ارزی نیز کمک و مشاوره بگیرید. همچنین اگر دوستانی در خارج از کشور دارید می‌توانید از آن‌ها کمک گرفته و بدین طریق شروع به تجارت در زمینه کسب و کار خانگی با نمد کنید.

کسب و کار خانگی با نمد می‌تواند در رونق چرخه صادرات تأثیر بسزایی داشته باشد. شاید به نظرتان عجیب باشد اما بسیاری از افرادی که در این زمینه فعالیت دارند، محصولات خود را در سایت‌های خارج از کشور به فروش می‌رسانند.

کسب و کار خانگی با نمد

کسب و کار خانگی با نمد می‌تواند برای بسیاری از افراد به عنوان کاری دائمی محسوب شود و برای بعضی دیگر می‌تواند کمک خرجی برای خانواده باشد. بسیاری از خانم‌های ایرانی هنرهای فراوانی دارند که می‌توانند در نمد دوزی از آن‌ها استفاده کنند و از طریق آن به درآمد بالایی دست پیدا کنند. امروزه به دلیل اینکه ایران با تحریم‌ها دست و پنجه نرم می‌کند، بسیاری از افراد به فکر تولید محصولاتی در منزل خود کرده‌اند که یکی از آن‌ها نمد دوزی است. در صنعت نمد دوزی اگر بتوانید کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید، قادر هستید با کمترین سرمایه به بیشترین سود خالص برسید.

خلاقیت ، نوآوری تنها راه درآمد های چند ده میلیونی در این کسب و کار است

بسیاری از افرادی که در این زمینه فعالیت دارند حتی به درآمد ۹ میلیون تومان در ماه نیز می‌رسند که خود جای تأمل دارد. با کمترین هزینه‌ای که برای شروع کسب و کار خود می‌کنید، می‌توانید شما نیز به این درآمد برسید. این صنعت به گونه‌ای مورد توجه قرار گرفت است که حتی صادرات در آن نیز به صورت گسترده به جود آمده است. افرادی که در این زمینه مشغول به کار هستند بسیار از شغل خود راضی هستند زیرا این کار تنوع بالایی دارد و در هر جا و مکانی می‌توان آن را انجام دهید. برای اینکه کسب و کار خانگی با نمد خود را راه‌اندازی کنید، باید در ابتدای کار خود صبر و شکیبایی پیشه کنید و دست از تلاش برندارید.

تهیه مطلب: علیرضا احدی

دانلود PDF

آیا این مقاله برای شما مفید بوده است؟

روی ستاره‌ها کلیک کنید و به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.6 / 5. تعداد آرا: 77

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *