کسب و کار خانگی جوانان

۱۲ کسب و کار خانگی برای جوانان

3
(3)

مدت زمان مطالعه : ۵ دقیقه

کسب و کار خانگی برای جوانان امروزه یکی از بهترین فرصت های استقلال مالی و شروع کارآفرینی است. سرمایه کم، منابع در دسترس و آزادی عمل در تعیین ساعت کاری و شیوه کار، مزیت هایی است که در کسب و کار خانگی وجود دارد. اما قرن جدید کسب و کارهای متفاوتی را میطلبد. نگرش ها تغییر کرده. کار کردن به آن معنای قدیم که باید زحمت زیاد کشید کنار گذاشته شده است. جوانان سعی میکنند سراغ مشاغلی بروند که با کمترین زحمت درآمد زیادی داشته باشد. جوانان علاقمند به کسب و کار هوشمندانه تر رفتار میکنند و تن به کاری که دوست ندارند نمیدهند. امروزه کسب و کارهایی مورد توجه هستند که نوآورانه باشند، سرمایه کمی بخواهد، زحمت زیادی نخواهد و درآمد بالایی داشته باشد. ۱۲ کسب و کار قرن جدید برای جوانان را با هم بخوانیم.

کارآزمای

شبکه های اجتماعی پیشرو کسب درآمد در منزل

هزاره سوم در یک چیز با هزاره دوم شبیه است و آن، شگفتی هاست. اختراعات بشری در پایان هزاره دوم شگفت آور بود اما هزاره سوم با شگفتی شبکه های اجتماعی و هوش مصنوعی شروع شد. شبکه های اجتماعی فارغ از اتصال آدم ها به همدیگر، کسب و کارهایی را خلق کردند که معادله های کسب درآمد را تغییر دادند. اما جالبتر اینکه پیشرو کسب درآمد از شبکه های اجتماعی نوجوانان و جوانان بودند. به راحتی در خانه با یک گوشی تلفن هوشمند و چند اپلیکیشن کاربردی به ثروت سازی میپردازند. کمی پیشرفته تر، لپ تاپ، دوربین فیلمبرداری گوپرو، سه پایه و میکروفون روش های دیگر. ولاگری، اینفلوئنسر مارکتینگ، استندآپ کمدی، رقص، تحلیل و بررسی، رویکردهای جوانان در کسب و کار خانگی است.

شبکه های اجتماعی در تصرف جوانان

پردرآمدترین کسب و کار های خانگی برای جوانان چیست؟

بدون شک ولاگری حرف اول را میزند. جوانان با کمترین امکانات در آغاز راه صدا و تصویر خودشان را از طریق شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، فیسبوک، یوتیوب به تمام مردم دنیا میرسانند. بدون هیچ محدودیتی. در نوشتار زیر ۱۲ کسب و کار خانگی جالب در حوزه های مورد توجه جوانان را به رشته تحریر آورده ام. البته سعی کرده ام این کسب درآمد ها صرفاً فناورانه نباشد و در شکل های مختلف و مناسب هرنوع علاقه و توانایی باشد.

جوانان ولاگر

اینفلوئنسر لوازم خانگی و جهیزیه

راستش را بخواهید دخترها در شبکه های اجتماعی خیلی قوی هستند. یکی از مواردی که کمتر در اینستاگرام و یوتیوب دیده ام نقد و بررسی و تحلیل لوازم خانگی هست. افراد زیادی به دنبال گرفتن تایید و یا شنیدن توصیه از یک اینفلوئنسر برای خریدشان هستند. البته اینفلوئنسرینگ در لوازم دیجیتال، لوازم آرایشی و … زیاد است. اما ندیدم کسی در حوزه لوازم خانگی و جهیزیه کار تحلیل، بررسی و توصیه انجام دهد. یک فرصت خوب برای کسب درآمد بین ۳۰ تا ۹۰ میلیون تومان در ماه. کسب و کار خانگی جوانان از این بهتر؟ برای اینکه بتوانید متن خوبی بنویسید و مخاطب جذب کنید می توانید در دوره آموزش تولید محتوای متنی شرکت کنید.

دوره آموزشی متن نگاری برای سئو

گروه های تیک تاکر

اپلیکیشن تیک تاکر در تصرف جوانان است. بجای اینکه به تنهایی از تیک تاک مخاطب جمع کنید، یک تیم تشکیل بدهید. اپلیکیشن تیک تاکر به کمک اپلیکیشن های مکمل برای ساخت ویدیوهای کوتاه زمینه مناسبی است تا درآمدهای چند ده میلیونی داشته باشید. راهی را بروید که دیگران نرفته اند. تجربه ثابت کرده کار تیمی خلاقانه و نوآورانه تراست. تیم تیک تاکر خود را تشکیل دهید و در خانه کسب درآمد کنید. موضوعات مختلفی هم می توانید هدف قرار دهید. حرکات موزون گروهی، شعبده بازی گروهی، ویدیوهای خاص گروهی و…

تیک تاکری و کسب درآمدهای میلیاردی

ولاگری در خانه

حالا که یوتیوب پول خوبی به ولاگرها می دهد. چرا جوانان ما از این راه پول درنیاورند؟ تازه جالب اینجاست که درآمد دلاری خواهید داشت. اما مهم است که برای شروع کسب و کار خانگی در قالب ولاگری آگاهانه عمل کنید. ولاگری شبیه درخت است. اگر میخواهید کارتان میوه بدهد باید سه بخش اساسی داشته باشید. درخت دارای ریشه، تنه و برگ است. ولاگری هم از سه جزء اساسی زیر تشکیل شده:

  • موضوع

از این شاخه به آن شاخه نپرید. یک موضوع روشن و جذاب انتخاب کنید. از لایف استایل گرفته تا تکنولوژی، از تربیت فرزند تا آموزش زناشویی و….

  • محتوا

محتوا باید در فرمت مناسب، قالب محتوایی مناسب و با شیوه خلاقانه ارائه به مخاطب و دنبال کننده برسد.

  • کاراکتر

کاراکتر در شبکه های اجتماعی به دو دسته اصلی متعارف و نامتعارف تقسیم می شود. کاراکترهای متعارف مانند آدم هایی هستند که در زندگی روزمره مان میبینیم، معلم، ورزشکار، هنرمند، نقاش و… اما کاراکترهای نامتعارف در شبکه های اجتماعی در ۶ گروه اصلی هستند که در نگاه اول باعث تعجب و گاهی تنفر می شونداگرچه خود این تنفر ایجاد کشش برای دنبال کردن میکند.

کاراکتر غایب، کاراکتر مرموز، کاراکتر آینه، کاراکتر برتر، کاراکتر جوکر، کاراکتر نقاد کاراکترها ی اصلی نامتعارف در شبکه های اجتماعی هستند. اگر اطلاعات بیشتری در این زمینه میخواهید، پیج اینستاگرام من را از اینجا فالو کنید. استفاده از این کاراکترها در پیج اینستاگرام برای راه اندازی کسب و کار خانگی جوانان راه خوبی برای کسب درآمد است.

ولاگری در خانه

قهوه فروشی سیار (با دوچرخه)

اگر در تهران یا شهرهای دیگر زندگی میکنید و دوست دارید یک کسب و کار کوچک و اجتماعی داشته باشید، قهوه فروشی سیار(با دوچرخه) یکی از آن کارهای جالبی است که دوست دارم خودم راه اندازی کنم. چند ویژگی خوب این کسب و کار خانگی این است. سرمایه خیلی کمی میخواهد. به دلیل اینکه این وسیله بنزین مصرف نمی کند به صرفه است. چون وسیله نقلیه رسمی نیست پلیس و شهرداری با آن کاری ندارند. قابلیت نقل وانتقال و استقرار در هر محلی که شما میخواهید را دارد. در حال حاضر یک نفر در ایران دوچرخه های قهوه فروشی سیار را تولید میکند. اگر دوست دارید چنین کسب و کار شخصی راه اندازی کنید، ما می توانیم شما را به تولید کننده این دوچرخه های سیار متصل کنیم از اینجا درخواست خود را ثبت کنید.

دوچرخه غذای خیابانی سیار

یکی از فرصت های شغلی مناسب برای کسب درآمد جوانان، غذاهای خیابانی است. همانطور که میدانید ما ایرانی ها علاقه زیادی به غذاهای خیابانی ایرانی و دیگر ملل داریم. پس مشتری خوبی برای اینگونه کسب و کارها هستیم. رانندگان تاکسی، صبح و ظهر پاتوق هایی دارند که دورهم جمع میشوند و صبحانه و ناهار می خورند. خیلی از افراد غذای اصلی شان را از فروشندگان غذای خیابانی تهیه میکنند. اگر علاقه دارید با کمترین سرمایه یک غذافروشی خیابانی و سیار بزنید من می توانم به شما درباره این کسب و کار خانگی جوانان، مشاوره رایگان بدهم.

دوچرخه غذای خیابانی

کارپرداز سالمندان

بازنشسته ها و سالمندان زیادی هستند که فرزند ندارند یا فرزندان شان ازدواج کرده و رفته اند. کارهای اداری، خرید، انجام امور حقوقی، باغبانی، هماهنگی تعمیرات و رسیدگی به تاسیسات از نیازهای آنان است. اگر به دنبال کاری هستید که سرمایه اش ادب، دقت و سرعت عمل است، دست بجنبانید. در محله های خوب شهرتان تبلیغ خود را بکنید به سوپرمارکت های محلی بسپارید و با حداقل مبلغ امور چند خانواده را ماهانه به عهده بگیرید. ضمن اینکه می توانید با کسبه محله توافق کنید که برای خریدهای شما تخفیف بدهندو البته این پول برای شما سیو میشود و مختص شماست. اینهم یک کسب و کار خانگی جوانان که کم هزینه و جالب است.

کارپرداز سالمندان

فروش محصولات طبیعی و ارگانیک

اگر در بین اقوام تان کسی باغ یا زمینی دارد که میوه، صیفی جات و از این دست محصولات تولید می کند، می توانید با فرآوری آن محصولات مانند خشک کردن، آسیاب کردن و بسته بندی کردن، آنها را به اقوام و دوست و آشنا بفروشید. لازم نیست حتماً با پیج اینستاگرام این کار را بکنید. از بازاریابی حضوری استفاده کنید.

تولید محصولات ارگانیک

غذای سفارشی برای سالمندان، افراد دیابتی و چاق

در خانه تان یک آشپزخانه دارید. در بیرون از این خانه آدم های زیادی زندگی میکنند که هیچ کس به آنها توجه نمی کند. مثلاً افرادی که جشن مهمانی دارند اما چندنفر از مهمان ها امراض خاصی مثل مرض قند یا دیابت دارند. بانوی خانه نمی تواند برای آنها غذای جداگانه درست کند. غذای بیرون بر ویژه افراد خاص بپزید. این کار را سفارشی انجام دهید. به غیر از وسایل آشپزخانه فقط به یک دستگاه شیرینک پک ( جهت بسته بندی) احتیاج دارید.درآمد از این کسب و کار خانگی جوانان بدون شک زیاد خواهد بود.

غذای بیرون بر برای افراد دیابتی ، چاق

سازنده تبلیغات ویدیویی و انیمیشنی

هنوز بسیاری از کسب و کارهای کوچک نمیتوانند یک تبلیغ ویدیویی و یا انیمیشنی مناسب محصولات خود تولید کنند. من روزانه شاهد صدها محتوای تبلیغی بی ارزش هستم. اگر یک لپ تاپ متوسط دارید. با کمی تجهیزات ساده می توانید گام اولیه کار در منزل را برای خود بردارید. کلاً سه نوع ویدیوی تبلیغی وجود دارد تبلیغات VSM، تبلیغات VIP و تبلیغات BRAND که آموزش آن را در اینجا گذاشته ام. می توانید در کنار ساخت تبلیغات ویدیویی، تبلیغات انیمیشنی یا استاپ موشن هم بسازید. کار سختی نیست. یک ساله به درآمد چند ده میلیونی میرسید.

ساخت تبلیغات ویدیویی

معلم خصوصی پایه تحصیلی

نارضایتی خانواده ها از شیوه تدریس در مدارس، حاشیه پردازی در مدازس ایران و هزینه های تحمیلی، فضا را برای موفقیت معلم های پایه ای فراهم کرده. تنها معلم یک درس نباشید. در حال حاضر مدارس غیرانتفاعی سالانه چیزی بین ۱۵ تا ۳۰ میلیون هزینه تحصیل می گیرند. شما با همین هزینه یا کمی بیشترمی توانید دو یا سه شاگرد خصوصی داشته باشید و یک پایه تحصیلی را با آنها براساس سیاست ها و طرز تفکر والدین شان پیش ببرید.

12 کسب و کار خانگی برای جوانان

اینفلوئنسر بیماری های خاص و توان یابان

اگر دچار یک معلولیت هستید و در زندگی خودتان این معلولیت هرگز مانع پیشرفت و موفقیت تان نشده، مسیر زندگی خود را برای دیگران به تصویر بکشید. افراد زیادی هستند که به واسطه معلولیت و کمبود اعتماد به نفس خود را زندانی کرده اند. برای آنها الگو باشید و زمانی که افراد زیادی جذب شما شدند میتوانید کلاس های آموزشی برگزار کنید. می توانید تا آنجا پیش بروید که اسطوره و پیشرو رشد افراد مشابه خود شوید. یوتیوب، فیسبوک و اینستاگرام فضای خوبی برای فعالیت شما و راه اندازی یک کسب و کار شخصی است. کسب و کار خانگی برای جوانان در هزاره سوم بسیار متفاوت از آنچه که فکر میکنید است.

اینفلوئنسرهای توانیاب

ظروف سرامیک تولید کنید

یک کوره خانگی، ذوق و علاقه و آشنایی با تولید محصولات سرامیکی میتواند بهترین فرصت راه اندازی محصولات سرامیکی سفارشی باشد. لیوان های سفارشی، بشقاب، پیش دستی، کاسه و قاشق سفارشی. کلاً محصولات سفارشی این روزها در جهان خیلی طرفدار دارند. عموم آدم ها دوست دارند چیز منحصر به فردی داشته باشند که دیگران ندارند. گاهی برای افراد اوتیسم میتوانید ظرف تک رنگ تولید کنید و یا کسانی که دوست دارند با عشق شان یک لیوان مشابه با امضای شخصی یا جمله شخصی داشته باشند. این هم یک کار در منزل جالب و پرسود دیگر برای جوانان علاقمند به هنرهای تجسمی.

12 کسب و کار خانگی برای جوانان

کسب و کار خانگی برای جوانان

جوانان امروز، میخواهند آزاد باشند. تجربه فریلنسری برای آنها بسیار شیرین بوده. حالا میخواهند برای خودشان کار کنند. کار در منزل بدون رئیس، انتخاب ساعت کاری و مرخصی دادن به خود در هرلحظه که خواستند، طراحی محل کار آزادانه و هرچیزی که می تواند علایق آنها و لذت هایشان را در حین کار کردن دوچندان کند. کسب و کار های خانگی دارند به جاهای جذاب و شیرین تری در هزاره سوم میرسند. قرن جدید هم برای ما ایرانی ها کسب و کارهای جدید را به همراه دارد. به والدین هم توصیه میکنم این قرن و شرایطش را زودتر درک کنند. اگر برای راه اندازی هرکدام از این کسب و کارها نیاز به مشاوره دارید همین پایین فرم درخواست مشاوره را تکمیل کنید. کمتراز ۲۴ ساعت من یا همکارانم با شما تماس می گیریم.

مشاوره کسب و کار

تهیه مطلب: علیرضا احدی
منبع: تواناشو

دانلود PDF

آیا این مقاله برای شما مفید بوده است؟

روی ستاره‌ها کلیک کنید و به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *