راه اندازی کسب و کار

آموزش راه اندازی کسب و کار در ۵۹ دقیقه

2.4
(5)

مدت زمان مطالعه : ۶ دقیقه

راه اندازی کسب و کار به نظر امری شگفت‌انگیز، جذاب و پول‌ساز می‌آید. اما گزارش‌های علمی چیز دیگری می‌گویند. یکی از مهم‌ترین منابع اطلاع‌رسانی و تحلیلی درباره کسب و کارها، وب‌سایت Entrepreneur است که در گزارش سال ۲۰۱۹ خود اذعان داشته بین ۸۲ تا ۹۰% کسب و کارها در جهان در پایان سال اول راه اندازی شکست می‌خورند. به گزارش اقتصاد آنلاین هم ۱۰ دلیل عمده شکست کسب و کارها بلافاصله بعد از راه اندازی، مستقیماً با دانش کسب و کار و گام‌های نادرست افراد ارتباط دارد. کسب و کارهای قبلی من نیز از این قاعده مستثنی نبود. من هم سه شکست بزرگ در کسب و کارهای خودم داشتم که به‌خاطر ناآگاهی من از مراحل راه اندازی و بازاریابی یک کسب و کار بود. حالا که یک کسب و کار موفق دارم، تصمیم گرفتم مراحل راه اندازی و موفقیت آن را در یک ویدیو به شماهم بگویم.

رئوس مقاله راه اندازی کسب و کار

– محتوای ویدئو دانلودی
– دلایل ساخت این ویدئو ارزشمند
– سؤال‌های مردم درباره راه اندازی کسب و کار
– گروه‌های پنج‌گانه راه اندازی کسب و کار و تنها گروه شکست‌خورده
– مدل usp در بازاریابی کسب و کار
– ویدئو آموزشی این مقاله شامل چه چیزهایی است
– انواع آموزش‌های کسب و کار در ایران
– دانلود فایل بوم مدل کسب و کار
– معرفی یک دوره آموزشی تجربی

استارت یک کسب و کار خانگی

این ویدئو چیست و از دانلود آن چه چیزی نصیبتان می‌شود؟

نمی‌خواهم وقتتان را با نوشته‌هایم بگیرم. می‌دانم هم حوصله‌تان کم هست و ترجیح می‌دهید زودتر راه حل را تحویل بگیرید. اگر علاقه‌ای به مطالعه مقاله ندارید مستقیماً بروید سراغ دانلود ویدئو. این ویدئو شامل ۹ مرحله اصلی طراحی تا فروش، ۱۳ استراتژی تکنیکال و بیش از ۴۰۰ نکته و ترفند درباره طراحی و شروع یک کسب و کار می‌باشد که در قالب یک ویدئو ۵۹ دقیقه‌ای به شما عرضه می‌شود.

چرا ویدئو مراحل راه اندازی یک کسب و کار شخصی را ساختم؟

روزانه حداقل ۳۰ الی ۵۰ پیام از شهرهای مختلف ایران دارم که سؤالات تکراری و سطحی می‌پرسند که تنها نتیجه‌اش برای من، آشفتگی ذهنی و تنفر از نرم‌افزارهای ارتباطی است. از یک سو دلم نمی‌خواهد وقتی یک انسان نیاز به راهنمایی دارد، او را از خودم برانم و فکر کند همه در این دنیا به فکر خودشان هستند. از یک سو نیز علاقه ندارم تمرکزم را برای انجام فعالیت‌های تجاری خود از دست بدهم. این تناقض آزاردهنده باعث شد دست به تهیه و ساخت ویدئویی بزنم که چراغ روشنی برای مسیر تاریک این افراد باشد. کلیدی که بتواند کمک کند آنها کسب و کارشان را راه اندازی کرده، مدیرت کنند مهم‌تر اینکه به درآمد برسانند.

نوآوری و بازاریابی در کسب و کار

سؤال‌هایی که درباره راه اندازی کسب و کار از من می‌پرسند

بهتر است تعدادی از سؤالاتی که مرتباً از من پرسیده می‌شود را اینجا بنویسم. شاید سؤال شما هم یکی از آنها باشد. این‌گونه متوجه می‌شوید که این آموزش بدرد شما می‌خورد یا خیر. بیایید باهم به تعدادی از این سؤالات نگاهی بیندازیم.
– سرمایه ندارم می‌خواهم کسب و کار راه اندازی کنم، چه‌کار کنم؟
– من … مهارت را دارم اما نمی‌دانم چگونه از آن کسب درآمد کنم. راهنمایی کنید
– برای راه اندازی فلان کسب و کار از کجا شروع کنم؟
– بیست میلیون تومان سرمایه دارم اما نمی‌دانم چه کسب و کاری راه بیندازم
– دو سال است که مواد اولیه برای رستوران‌ها تهیه می‌کنم اما درآمدم زیاد نیست چه کارباید بکنم؟
– سواد زیادی ندارم اما نیاز به کسب درآمد دارم چه کار کنم؟

کسب و کار خانوادگی و راه اندازی آن

گاهی سؤالات در باره راه اندازی کسب و کار یا مدیریت آن خیلی حرفه‌ای و گاهی بسیار بدیهی است

– یک فروشگاه لباس راه اندازی کردم اما فروشم کم است، راهنمایی کنید
– من برنامه نویس خوبی هستم اما مشتری پیدا نمی کنم
– در شهر ما میوه زیاد است چه‌کار می‌توانم بکنم که از باغات کسب درآمد کنم
– چندین دوره آموزشی رفته‌ام اما هنوز کسب و کاری راه نینداخته‌ام
– هرچه قدر هزینه کردم برای کسب و کار فایده نداشت. نمی‌دانم چه‌کار کنم
– نمی‌دانم به چه چیزی علاقه دارم تا برم یاد بگیرم و کسب درآمد کنم.
– استارت یک کسب و کار با ۵ میلیون تومان می‌شود؟
– بدون سرمایه هم می‌شود کسب و کار راه اندازی کرد؟
– هر دوره آموزشی رفتم بدردم نخورد چه کار کنم؟

کارآفرینان خانگی

شما کدام دسته از کارآفرینان هستید؟

این سؤالات و صدها سؤال مشابه، همگی در چهار دسته کلی قرار می‌گیرد. دسته اول سؤالات افرادی هستند که دانش لازم برای پیاده‌سازی یک کسب و کار موفق را ندارند. گروه دوم کسانی هستند که برای مهارت یا ایده‌شان مدل درآمدی نمی‌توانند طراحی کنند. گروه سوم کسانی هستند که برای راه اندازی کسب و کار سرمایه یا منابع کافی نداشته یا نمی‌توانند جذب کنند. گروه چهارم کسانی هستند که مدیریت کسب و کار نمی‌دانند. همه این گروه‌ها توان موفقیت را با طی‌کردن اصول ارائه شده در این محتوا دارند. اما یک گروه پنجمی وجود دارد که هرگز به موفقیت نمی‌رسند. این گروه کسانی هستند که ترس خروج از دایره امن را دارند. قدرت تصمیم‌گیری قطعی و سریع ندارند. حاضر نیستند کمترین سرمایه‌گذاری را برای رشد کسب و کار خود انجام دهند. یادتان باشد راه اندازی کسب و کار یک فرایند عملی است نه فکری.

راه اندازی کسب و کار با مدل usp

آموزشی که در اختیار شما قرار می‌گیرد بر اساس مدل usp طراحی شده. تنها مدل موفق راه اندازی کسب و کارهای کوچک، بازاریابی و فروش محصولات آنها. این مدل توسط آلان دیب به عنوان یک مدل جامع بازاریابی طراحی و برای کسب و کارهای کوچک در ایالات متحده ارائه شد. من دو سال است که این مدل را روی کسب و کار خودم و شاگردانم پیاده‌سازی کرده‌ام و نتایج کاملاً موفقیت‌آمیز بوده است. البته صادقانه بگویم که مدل ارائه شده توسط آلن دیب در بعضی جاها واقعاً جوابگوی کسب و کارهای کوچک در کشورهای خاصی مانند ایران نیست. برای همین، بنده با تغییراتی در این مدل آن را مناسب طراحی و شروع یک کسب و کار ایرانی کردم.

این ویدئو آموزشی شامل چه موضوع‌هایی است

من در این ویدئو آنچه که برای راه اندازی موفق یک کسب و کار و به درآمد رسیدن آن لازم است را می‌گویم. اگر بگویم بیش از ۲۰۰ نکته در این ویدئو نهفته است، اغراق نکرده‌ام. تضمین می‌کنم اگر با دقت ویدئو را دیده و برای پیاده‌سازی گام‌های آن وقت بگذارید. کمتر از شش ماه به درآمد اولیه خواهید رسیده در کمتر از دو سال به درآمد ماهانه پنجاه میلیون تومان می‌رسید.

انواع آموزش کسب و کار، مزایا و معایب آنها

به صدها یا هزاران دوره آموزشی که در اینترنت وجود دارد دقت کنید. تمام آموزش‌های کسب و کار به سه نوع اصلی تقسیم می‌شوند. طبیعتاً شما یک یا چند نمونه از این آموزش‌ها را پشت سر گذاشته‌اید. بگذارید باهم این آموزش‌ها را بهتر بشناسیم.
۱- آموزش‌های مهارتی کسب و کار
آموزش‌هایی که به‌وسیله آنها شما یک مهارت را فرامی‌گیرید. این آموزش‌ها باید عملی، گام‌به‌گام و توسط بهترین‌ها به شما ارائه شود. مانند آموزش شکلات دست‌ساز یا آموزش تعمیر موبایل
۲- آموزش‌های مکمل کسب و کار
آموزش‌هایی هستند که توانایی شما را در یک بخش از کسب و کار تقویت می‌کنند. مثلاً آموزش طراحی و ساخت سایت فروشگاهی یا آموزش دیجیتال مارکتینگ. این آموزش‌ها روی قسمتی از کسب و کارها متمرکز هستند تا آن بخش را تقویت کنند مثلاً تضمین می‌کنند فروش شما با این دوره افزایش پیدا می‌کند. این آموزش‌ها اگرچه گاهی خودشان می‌توانند برای فریلنسری درآمدزا باشند، اما اگر شما به آن مسلط نباشید کارمندتان را نیز نمی‌توانید مدیریت کنید.
۳- آموزش‌های دانش کسب و کار

برای دانلود بوم مدل کسب و کار روی دکمه زیر کلیک یا تپ کنید

دانلود بوم مدل کسب و کار
این آموزش‌ها بیشتر تئوریک و دانشی هستند مانند تکنیک‌های بازاریابی، فروشندگی، برنامه ریزی و نوآوری. طبیعتاً افراد برای پیشبرد اهداف کسب و کار خود نیاز مبرم به این اطلاعات دارند.

آیا دوره جامعی برای راه اندازی یک کسب و کار وجود دارد

طبیعتاً دوره آموزشی که بتواند این موارد را در کنار هم و اصولی آموزش بدهد وجود ندارد. تمام مدرسان یا صاحبان مؤسسات آموزشی، وب‌سایت‌ها و مراکز آموزش کسب و کار یا فنی حرفه‌ای هستند یا در یک بخش تخصصی فعالیت می‌کنند. تنها دوره اصولی که مبتنی بر نقشه راه کسب و کار طراحی شده دوره آلن دیب هست که مناسب کشورهای با تجارت باز است. آیا در ایران دوره آموزشی که تضمین موفقیت برای شروع و مدیریت اصولی یک کسب و کار باشد وجود دارد؟ تواناشو این دوره کاربردی عملی را طراحی و تست کرده است. با کلیک روی بنر زیر می‌توانید جزئیات این دوره را مطالعه کرده و درباره آن از ما مشورت و راهنمایی بخواهید.

تهیه مطلب: علیرضا احدی

دانلود PDF

آیا این مقاله برای شما مفید بوده است؟

روی ستاره‌ها کلیک کنید و به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 2.4 / 5. تعداد آرا: 5

2 دیدگاه برای “آموزش راه اندازی کسب و کار در ۵۹ دقیقه

  1. محمد رضا گلستانی گفته:

    سلام روز بخیر زیر صدای ،صدای شما در ویدئو جادوی… بالاست،پیشنهاد میکنم زیر صدا نزارید چون شما دارید تدریس میکنید وآموزش میدید.

    • علیرضا احدی گفته:

      خیلی ممنونم از دقت نظرتون. زیرصدا فقط بخاطر یکنواخت نبودن صدا قرارداده شده ولی نکته بسیار مهمی گفتید در جلسات بعدی اعمال میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.