ادمین پیج اینستاگرام

انواع ادمین پیج اینستاگرام

3
(12)

مدت زمان مطالعه : ۴ دقیقه

ادمین پیج اینستاگرام ازجمله مشاغل فریلنسری پردرآمد در این روزهاست. ادمین یا مدیر پیج اینستاگرام شدن در این روزها فرصت بسیار خوبی برای کسب درآمد است. بسیاری از صاحبان کسب وکارهای اینستاگرامی تمایل دارند تمرکز خود را روی تولید محصول یا توسعه و بهبود خدماتشان بگذارند. برای همین ترجیح می‌دهند یک ادمین پیج آن‌ها را مدیریت کند. هرچه پیج قدیمی‌تر باشد، هرچه تعداد فالوورهای آن بیشتر باشد فرصت رسیدگی به آن کمتر است. پس نیاز مبرم به ادمین برای مدیریت و توسعه پیج اینستاگرام خوددارند؛ اما صاحبان کسب وکارها نمی‌دانند چگونه یک ادمین مناسب برای پیج خود پیدا کنند. در این مقاله با انواع ادمین اینستاگرام، میزان دستمزد و نحوه عقد قرارداد با آن‌ها آشنا می‌شویم. اگر می‌خواهید یک شغل خانگی با درآمد عالی داشته باشید یا پیج تان را به ادمین بسپارید این مقاله را از دست ندهید.

ادمین اینستاگرام
روش های کسب درآمد از ادمین اینستاگرام

ادمین پیج اینستاگرام به چه کسی می‌گویند

اولین مفهومی که افراد علاقه‌مند به کسب درآمد از شغل ادمین در اینستاگرام باید درک کنند معنی کلمه «ادمین یا مدیر پیج» است کلمه ادمین مخفف administrator به معنی مدیر است. عموماً این کلمه در حوزه فناوری‌های کامپیوتری مورداستفاده قرار می‌گیرد و عموماً به مدیران وب‌سایت‌ها یا صفحات شبکه‌های اجتماعی، کانال‌های تلویزیون اینترنتی اطلاق می‌شود. وظیفه عمومی ادمین ها، مدیریت پروژه اعم از تأمین امنیت، پاسخ گوئی به کاربران، به‌روزرسانی و انتشار محتواست؛ اما در اینستاگرام ایرانی داستان کمی فرق می‌کند، تولید محتوا، مدیریت تبلیغات و بررسی رقبا نیز به ادمین پیج، سپرده می‌شود.

وظایف ادمین در پیج های اینستاگرامی

 1. تحلیل، بررسی و مشاوره به پیج ها
 2. نوشتن بایو پیج و پروفایل
 3. تنظیمات مهم پیج
 4. تأمین امنیت پیج
 5. تولید محتوا
 6. انتشار محتوا
 7. ایده پردازی محتوا
 8. پاسخگویی به فالوورها و مشتریان
 9. هماهنگی لایو ها
 10. مدیریت تبلیغات
 11. طراحی مسابقه و کمپین
 12. کامنت مارکتینگ و دایرکت مارکتینگ
 13. بررسی رقبا
 14. مدیریت هشتگ ها

  روش های کسب درآمد از ادمین اینستاگرام

  خودمان مدیر پیج باشیم یا ادمین بگیریم؟ ( روی سخن با صاحبان پیج های تجاری)

مهم‌ترین سؤالی که برای صاحبان پیج ها پیش می‌آید این است برای پیج اینستاگرام ادمین بگیریم یا خودمان مدیریت پیج را بر عهده داشته باشیم. طبیعتاً اولین جواب منطقی این است تا زمانی که پیج شما به میزان قابل‌توجهی فالوور دست پیدا نکرده بهتراست خودتان مدیریت پیج را بر عهده بگیرید. این‌گونه علاوه بر جلوگیری از هزینه با مخاطب‌ها و فالوورهایتان و نیازهایشان بیشتر آشنا می‌شوید. تیپی کال پیج را هم می‌توانید بر اساس خواسته فالوور طراحی کنید؛ اما من پیشنهاد می‌کنم اگر برای پیج تان بودجه رشد در نظر گرفته‌اید و می‌خواهید حرفه‌ای پیش بروید می‌توانید از همان ابتدا ادمین پیج اینستاگرام داشته باشید. این کار یک سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت و آگاهانه است.

آموزش مدیریت پیج اینستاگرام
مدیریت پیج اینستاگرام

نکات مهمی که ادمین باید هنگام پرزنت درباره آن صحبت کند

طبیعتاً پیج هایی که می‌خواهند ادمین پیج اینستاگرام جذب کنند بعد از مذاکره تلفنی یک قرار جلسه حضوری تنظیم می‌کنند. در این جلسه یک ادمین باید درباره چه چیزهایی صحبت کند. ابتدا هدف صاحب پیج را از استخدام ادمین بپرسید. دومین و مهم‌ترین سؤال پیشینه صاحب پیج درباره جذب ادمین است مطمئن شوید قبلاً ادمین داشته یا خیر و اگر داشته چرا الآن با او کار نمی‌کند. وضعیت فعلی پیج را که شامل نرخ تعامل، تعداد دایرکت های روزانه را بپرسید. به اشکالات مهم پیج اشاره نکنید. این مسئله بیشتر جنبه خودنمائی دارد تا مشاوره. صادق باشید و به حرف‌های صاحب پیج با آرامش و دقت گوش کنید. در کل شما در سه‌گام باید پیشینه مدیریت پیج، وضعیت فعلی محتوا و هدف صاحب پیج از استخدام ادمین را متوجه شوید. درنهایت بلافاصله پاسخ ندهید و اجازه بگیرید بعد از بررسی و آنالیز پیج نظرتان را بگوئید.

مدیریت هر پیج اینستاگرامی را قبول نکنید

بعضی از افراد که تازه ادمین پیج اینستاگرام شده‌اند هر پیشنهادی را برای مدیریت پیج قبول می‌کنند. کسب درآمد به هر قیمت می‌تواند مهم‌ترین مانع رشد و افزایش درآمد شما باشد. وضعیت پیجی را که می‌خواهید تحویل بگیرید با توانایی‌های فنی و دانشی خود مقایسه کنید. پیج های بسیار ضعیف شمارا کسل می‌کنند، آن‌ها را به دوستان تازه‌کارتان واگذار کنید (به‌عنوان یک‌قدم برای حسن نیت و ساختن دوستی‌های پایدار) پیج های فراتر از توانایی‌هایتان را هم اگر قبول کنید به برندتان لطمه می‌زنید. پیج هایی به موفقیت می‌رسند که بین توانایی شما و وضعیت آن‌ها یک تناسب برقرار است و چالش‌های آن در محدوده دانش فنی شماست.

آیا موضوع پیج برای مدیر پیج شدن مهم است

طبیعتاً در اینستاگرام شما پیج های مختلفی را مشاهده می‌کنید که در دسته‌بندی‌های زیر قرار می‌گیرند
 1. صفحات محصول محور و آنلاین شاپ ها (مثل فروش پوشاک و محصولات دست‌ساز)
 2. پیج های بلاگری (فودبلاگری، لایف استایل، خودآرائی)
 3. صفحات آموزشی (آموزش مهارت، آموزش زبان، آموزش فنی کامپیوتری)
 4. پیج های خدماتی (پیج سالن زیبایی، پیج ماساژ و …)
 5. و پیج های شخصی (استندآپ کمدین ها، نویسندگان، شعرا)

اگر به کار ادمینی پیج اینستاگرام علاقه دارید و می‌خواهید درآمد چند ده‌میلیونی داشته باشید، خودتان را در یک حوزه مشخص برند کنید. فقط روی پیج های بلاگری مسلط شوید. یا پیج های محصول محور. پذیرفتن پیج های مختلف باعث تشویش ذهنتان می‌شود.

 یک ادمین اینستاگرام چه چیزهایی باید بلد باشد

یک ادمین پیج اینستاگرام باید در سه بخش مختلف توانایی‌های خود را افزایش دهد. مهم‌ترین و فنی‌ترین بخش، تولید محتوا است. بخش تولید محتوا خود از قسمت‌های مختلفی تشکیل‌شده که شامل موارد زیر است

 • ایده‌های تولید محتوا
 • انواع محتوا
 • تیتر و عنوان نویسی
 • ابزارهای تولید محتوا (اپلیکیشن ها و وسایل فیزیکی)

قسمت دوم دانش مدیریت یک پیج اینستاگرام است از امنیت گرفته تا هشتگ گذاری، کامنت مارکتینگ، دایرکت مارکتینگ، طراحی کمپین، مدیریت تبلیغات و قسمت سوم بررسی رقبا و دانش حوزه هست که شما باید در حوزه مربوطه مرتباً در حال مطالعه و افزایش دانشتان باشید.

انواع ادمین پیج اینستاگرام

با انواع ادمین پیج اینستاگرام آشنا شوید

پذیرش تمام وظایف یک ادمین کار سنگین و دشواری است. طبیعتاً دستمزد آن‌هم بیشتر از بقیه مدل‌های ادمین است پس بهتراست بر اساس توانایی‌ها و دستمزد مدلی از ادمینی پیج اینستاگرام را بپذیرید. سه نوع ادمین پیج اینستاگرام وجود دارد

انواع ادمین:

 1. فول ادمین
 2. ادمین محتوا
 3. ادمین تبلیغات

فول ادمین تمام وظایف ذکرشده در این مقاله را انجام می‌دهد و دستمزد آن بین شش میلیون تومان تا ۱۵ میلیون تومان متناسب با پیج است. ادمین محتوا بر اساس تعداد محتوا از تا دو میلیون تومان دریافت می‌کند. ادمین تبلیغات با طراحی مسابقه و کمپین و دادن تبلیغات حقوقی بین دو میلیون تا چهار میلیون دارد و در محتوا و دیگر مسائل پیج دخالت نمی‌کند.

نتیجه

اگر می‌خواهید به‌عنوان یک ادمین درآمد بسیار خوبی داشته باشید باید با انواع پیج، ابزارهای محتوا سازی، روش‌های تبلیغات و افزایش فالوور آشنا باشید. باید یک مدیر تمام‌عیار باشید که در هر مذاکره مدیریت پیج بلافاصله به شما واگذار شود. ادمین شدن از روش تجربی بسیار خوب است اما زمان‌بر و پراز چالش و درگیری است شما می‌توانید با شرکت در یک دوره تربیت ادمین تمام ابزارها و دانشی که نیاز دارید را کسب کرده و بلافاصله قرارداد ادمینی منعقد کنید. برای اطلاعات بیشترابتدا فیلم جلسه اول دوره را ببینید ( رایگان ).

 

 

تهیه مطلب: علیرضا احدی

دانلود PDF

آیا این مقاله برای شما مفید بوده است؟

روی ستاره‌ها کلیک کنید و به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *