کسب وکار کوچک خانگی ، مطمئن و پرسود

کسب وکار کوچک خانگی ، مطمئن و پرسود

کسب وکار کوچک خانگی،مطمئن و پرسود

کسب‌وکار کوچک تعاریف مختلفی دارد . اما هدف من از این نوشتار بیان مفهوم کسب وکارکوچک یا کسب وکارکوچک خانگی نیست . تصمیم دارم بجای بیان مفاهیم ، به بیان فرصت‌ها بپردازم. شرایط کنونی کشورمان ایجاب می‌کند که تلاش کنیم ضریب ثبات اقتصادی زندگی‌مان افزایش پیدا کند. این نوشتار کوتاه فرصت‌ها و مفاهیمی را که شما نیاز دارید برایتان بازگو می‌کند.

 

لازم است درباره کسب و کارخانگی نکات مهمی را بدانید.

فعالیت‌هایی که توسط عضو یا اعضای خانواده در فضای مسکونی در قالب یک طرح کسب‌وکار شکل‌گرفته و منجر به تولید خدمت یا کالای قابل‌عرضه به بازار خارج از محیط مسکونی می‌شود کسب‌وکار خانگی است . کسب‌وکارهای خانگی در دسته کسب‌وکارهای کوچک جای می‌گیرند. مزیت و نقطه‌ضعف این نوع کسب‌وکار این است که در دسته پنهان اقتصاد قرار می‌گیرند . مزیت ازاین‌جهت که رقابت در آن به‌سختی شاخه‌های دیگر کسب‌وکار نیست ، سرمایه چندان و امکانات زیادی نمی‌خواهد اما نقطه‌ضعف ازآن‌جهت که اگر دولت‌ها شرایط را برای رشد این کسب‌وکار تسهیل نکنند . پذیرفته شدن آن از سوی مراکز ، سازمان‌ها و … کمی سخت است.

اراده و خلاقیت فردی

بااین‌حال ازآنجاکه خود من صاحب یک کسب‌وکار خانگی هستم و در این زمینه موفق بوده و درآمد پایداری دارم ، مزایای آن را بیش از معایب آن دیده‌ام و البته بر بسیاری از کمبودها و مشکلات هم با اراده و خلاقیت فردی” خود فائق آمده‌ام. امکانات و تجهیزات کسب‌وکار من به یک لپ‌تاپ، یک میزتحریر و حجم اینترنت خریداری‌شده محدود است (البته تجهیزات دیگری هم هست که چون در طول شبانه‌روز استفاده‌های دیگری هم دارند جزء اصلی کسب‌وکارم محسوب نمی‌شوند مثل گوشی همراهم که برای ضبط صدا و فیلم از آن استفاده می‌کنم).

مهارت و ایده

بقیه ماجرا هرچه که هست به مطالعات ، پژوهش و خلاقیت‌های خودم برمی‌گردد. کافی است شما یک مهارت داشته باشید و باکمی تمرکز روی توانایی و مهارتتان و شناسایی یک نیاز در جامعه به مهارتتان یک ایده خلق کنید. ایده‌تان را پخته کنید و آن را تبدیل به یک کسب‌وکار خانگی کنید. پس در گام اول شما به یک مهارت مسلط شوید و ایده پردازی کنید. برای کسب و کارتان پلان داشته باشید

پلان و نقشه

در قدم دوم که مهم‌ترین قدم است یک پلان (برنامه و نقشه) برای تبدیل ایده‌تان به کسب‌وکار طراحی کنید برای دانستن اینکه  چگونه یک مهارت و ایده به کسب‌وکار تبدیل می‌شود می‌توانید به صفحه “دوره‌های آموزشی” از منو مدرسه توانا شو مراجعه کنید و یا اینجا کلیک کنید.

در پلانی که طراحی می‌کنید به‌صورت دقیق باید مشتریان خودرا شناسایی کنید این بخش بسیار اهمیت دارد زیرا که در صورت اشتباه در تشخیص نیاز مشتریان و یا فراموش کردن دسته‌ای از مشتریان زحمات و هزینه سرمایه‌ای شما از بین خواهد رفت.طلایی‌ترین بخش پلان شما طراحی یک مزیت رقابتی و یا ارزش پیشنهادی است. مزیت رقابتی همان چیزی است که شمارا از دیگر همکارانتان متمایز می‌کند و باعث می‌شود مشتریان بجای آن‌ها شمارا انتخاب کنند.

کانال ارتباط با مشتریان، هزینه و منابع

در ادامه تکمیل پلان کسب‌وکار خود حتماً روش صحیح ارتباط با مشتریان و ارائه خدمت خودرا طراحی کنید تا گرفتار ماجرای از دست دادن مشتریان به خاطر انتخاب کانال اشتباه نشوید ، همان آسیبی که بسیاری از کسب‌وکارهای خانگی با بسته شدن تلگرام دیدند. کانال ارتباط با مشتریان مسیر انتقال محصول و خدمت شما به آن‌هاست .

محاسبه هزینه‌های ثابت و متغیر از اهم فعالیت‌های پیش از شروع کسب‌وکار است اگرچه امید به خدا همیشه باید وجود داشته باشد اما بدون آگاهی و محاسبه امید به خدا بستن فعلی خطاست که نباید از شما سربزند. طراحی مدل کسب‌وکار و مدل جریان درآمدی ، حساس‌ترین نقطه طراحی پلان کسب‌وکار است ، جریان درآمدی‌تان باید قالب و شکل درستی داشته باشد . لیست کردن چهار دسته از منابع اصلی ، یعنی منابع فیزیکی ، مالی ، انسانی و معنوی هم اهمیت دارد .

توجه و دقت در کسب و کارخانگی

خلاصه اینکه یک کسب‌وکار خانگی بیشتر از داشتن یک مهارت ، توجه و دقت می‌خواهد چه‌بسا افراد زیادی را دیده‌ام که در مهارت خویش استاد ، شاخص و زبانزد بوده‌اند اما به دلیل عدم طراحی پلان ، کسب‌وکارشان به شکست منجر شده است.

تضمین می‌کنم درصورتی‌که پلانی برای کسب‌وکارتان داشته باشید ، موفق می‌شوید و اگر تمایل دارید از مهارتتان به یک درآمد پایدار برسید دوره آموزشی طراحی ، راه‌اندازی و مدیریت یک کسب‌وکار خانگی را بگذارید . این دوره توسط مجموعه ما طراحی و ارائه‌شده است . بی‌شک اگر مسیری را که ما آزموده و تبدیل به یک دوره آموزشی کرده‌ایم طی کنید به منزل مقصود و موفقیت خواهید رسید.

کسب‌وکار کوچک خانگی،مطمئن و پرسود است .

این نکته را نه من بلکه بسیاری از زنان و مردان موفق در کسب‌وکارهای خانگی با عمل و رشدشان اثبات نموده‌اند. دردسرهای شما در این کسب‌وکار به میزان قابل‌توجهی از دیگر کسب‌وکارها کمتراست . فرصت را از دست ندهید و همین حالا پلان کسب‌وکار خودرا طراحی و یا در دوره آموزشی طراحی ، راه‌اندازی و مدیریت کسب و کارخانگی شرکت کنید.

دوره تضمینی آفرینندگان کسب وکارموفق
مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *