3 کسب وکار کوچک پرسود

معرفی ۴ کسب و کار کوچک پرسود

5
(1)

مدت زمان مطالعه : ۵ دقیقه

کسب و کار کوچک پرسود به کسب و کارهایی گفته می شود که یا توانسته اند از حالت خانگی خود را رشد داده و یا از همان ابتدا در مقیاسی بزرگتر از کسب و کارخانگی شروع به فعالیت کنند. هیچ کدام از بخش های مدیریت یک کسب و کار کوچک در خانه انجام نمی گیرد. دراین نوشتار تصمیم دارم چهار کسب و کار کوچک با سرمایه کم و درآمد بالا به شما معرفی کنم. با من همراه باشید تا چهار تا از بهترین و پرسودترین کسب و کارهای کوچک را که از حالت کسب درآمد در خانه رشد پیدا کرده اند به شما معرفی کنم

درباره کسب و کارهای کوچک پرسود بیشتر بدانیم

کسب و کارهای کوچک یا همان کسب و کار خرد از زبان ویکی‌پدیا: کسب و کار کوچک (به انگلیسی Small Business) به شرکت‌ها، بازرگانی‌ها و مشاغل آزاد خصوصی گفته می‌شود که دارای کارمندان و درآمد کم‌تری نسبت به شرکت‌های سایز متوسط هستند. در بسیاری از کشورها بسته به نظام اقتصادی، کسب و کارهای کوچک مختلفی رایج می‌باشند. نمونه‌های نوعی عبارتند از: خواربارفروشی، نانوایی، آرایشگاه، دفتر وکالت، دفتر حسابداری، غذاخوری، راهسرا، آتلیه عکاسی و کسب و کار آنلاین مستقل.کسب و کارهای خرد و کوچک کمتر از ۱۰ نفر نیروی مستقیم کار دارند و کل دارایی های شرکت باید رقمی زیر صد هزار دلار باشد (دلار جهانگیری)

اثرگذاری کسب و کارهای کوچک بر توسعه اقتصادی

کسب و کارهای خرد بر توسعه اقتصادی کشورها اثرگذارند لذا از آن دست کسب و کارهایی هستند که سازمان ها و نهادهای گوناگونی در تتولیت و مدیریت آنها دخالت قانونی و نظارتی دارند. یک کسب و کار خرد علاوه بر اینکه براقتصاد کشور اثر گذار است از اقتصاد کلان نیز تاثیر می پذیرد . پس باید همواره از نظر اخذ مجوز و اخبار کسب و کار یا صنفی در جریان موارد باشید.

اهمیت توسعه کسب و کارهای کوچک

توسعه کسب و کارهای کوچک و متوسط، رمز توسعه اقتصادی دهه آینده است. بررسی‌ها نشان داده است که کسب و کارهای کوچک و متوسط از طریق چهار کانال کارآفرینی، نوآوری و تغییر فناوری، پویایی صنعت و در نهایت ایجاد فرصت‌های شغلی و افزایش درآمد بر اقتصاد جهانی تاثیرگذارند. از این رو کسب و کارهای کوچک شدیداً مورد توجه دولت ها و نهادهای مربوطه هستند. از سیاست گذاری گرفته تا کنترل.

۴ کسب و کار کوچک پرسود

خب با این توضیحات برویم سراغ اصل مطلب. اگر شما سرمایه ای دارید که می خواهید باهاش کسب و کار کوچکی را راه اندازی کنید، این مقاله را از دست ندهید. ۴ کسب و کار کوچک پرسود رو خیلی سریع در این مقاله به شما معرفی می کنیم تا بتوانید در این اوضاع کسب و کار خودرا به موفقیت برسانید. قبل از اینکه شما را با ۴ کسب و کار خرد پرسود آشنا کنم.

قوانین موفقیت در این گروه از کسب و کارها را به شما یادآور می شوم

 • هیچ کسب و کار کوچی قبل از ۱۸ ماه به نقطه سربه سر نمی رسد
 • کسب و کار کوچک بدون مشاور و مربی محکوم به شکست است(مگراینکه از کودکی دراین زمینه فعال بوده باشید)
 • کسب و کار کوچک در صورتی که دارای منتور و مشاور نباشد باید دارای تجربه قبلی درآن باشید مانند شاگردی و شراکت
 • یک کسب و کار خرد به شدت مبتنی بر اصول علمی کسب و کار است . اگر درزمینه مدیریت کسب و کار دانشی ندارید قطعاً شکست می خورید و یا رشدتان انقدر کند می شود که آن را رها می کنید.
 • به روز بودن اصل مسلم یک کسب و کار کوچک است . اگر یک آرایشگاه زنانه یا مردانه دارید حتماً باید در تمام شبکه های اجتماعی حضور فعال داشته باشید. داشتن وب سایت یا عضویت در اپلیکیشن هایی که رابطه شما با مشتریان را تسهیل می کند( مانند اپلیکیشن نوبتی که یک سامانه رزرو وقت برای مشتریان است) از ضروریات این شاخه از کسب و کار است.

4کسب و کار پرسود

معرفی کسب و کار خُرد پرسود ۱: تولید اپلیکیشن های سفارشی اندرویدی

تاکید می کنم اگر خودتان دانش برنامه نویسی اندروید ندارید هرگز در این زمینه سرمایه گذاری نکنید اما اگر در مسیر یادگیری هستید در یک جمله آینده را برای تان به تصویر می کشم .آینده مردم جهان در دستان اندروید است.

معرفی کسب و کار کوچک پرسود ۲: خدمات خانواده و منزل

زندگی امروز ایرانیان بسیار پیچیده و بی قاعده شده . شرایط به گونه است که تمام اعضای خانواده برای بهترشدن زندگی کار می کنند. این شرایط فرصت رسیدگی به امور خانه را از بین برده است. نظافت، تعمیرات و انجام امور اداری ، تجاری برای اعضای خانواده فراهم نیست. در یک محله خوب کسب و کار خرد خود را راه اندازی کنید یک دفتر ارائه خدمات راه اندازی کنید از استارتاپ ها جلوتر خواهید بود ، مخصوصاً محله ای که خودتان در آن ساکن بوده اید. اینگونه شما دارای اعتبار اولیه هستید . تلاش کنید زندگی را برای دیگران بهتر و آسوده تر کنید . خدمات تان را در سه بخش متفاوت ارائه دهید . بخش نظافت و تعمیرات ، بخش انجام امور اداری و بانکی و بخش خدمات خرید و خدمات عمومی مانند لباسشویی و غیره. برای این کار حتماً یک اپلیکیشن یا وبسایت هم راه اندازی کنید. تمرکز کسب و کارکوچک خود را بر محله تان بگذارید و یادتان باشد کوچکترین محله در شهرهای بزرگ حداقل پنجاه هزار نفر ساکن دارد. یعنی نزدیک به ۱۲ هزار خانواده. ارائه خدمات اگرچه کمی سخت است اما به دلیل عدم وابستگی به محصولات فیزیکی در شرایط کنونی کشور به شدت توصیه می شود.همچنین تلاش کنید برای ارائه خدمات تان بجای روش های سنتی از طریق اپلیکیشن و وبسایت اقدام کنید . سرعت دریافت پیام ، هماهنگی هاو پرداخت ها برای ساکنین محله از طریق سایت و اپلیکیشن بسیار آسان و در دسترس می باشد.

کسب و کارهای خرد می توانند در قالب یک استارتاپ محلی فعالیت کنند

برنامه نویسی- 4راه کسب درآمد پرسود

معرفی کسب و کار خُرد پرسود ۳: کترینگ غذاهای خاص و محلی

یکی از کسب و کارهایی که همیشه برای خلق یک مزیت رقابتی نسبت به دیگران درآن فرصت وجود دارد. کسب و کارهای کوچک مبتنی بر غذا است. یک کترینگ یا آشپزخانه بیرون بر.ما ایرانی ها مردمان خوشخوراکی هستیم . این را از این جنبه می گویم که به خاطر خوش خوراک بودنمان خلاق هم هستیم. فرصت های بیشماری در خلق آشپزخانه ها وجود دارد که هنوز خیلی ها بدان نپرداخته اند.مانند غذاهای محلی ، بین الملی ناشناخته و غذاهای رزیمی

بعضی فرصت های کسب درآمد از غذا که تا کنون کمتر دیده شده است
 1. غذاهای نانی
 2. غذاهای محلی
 3. غذاهای بدون گوشت و پروتیین
 4. غذاهای ترکیبی اقوام و ملل مختلف
 5. غذاهای هندی ، پاکستانی ، افغانی
 6. غذاهای عربی
 7. غذاهای دریایی

فرصت هایی از این دست که تا بحال به صورت زیاد بدان پرداخته نشده است. به دنبال خلق تمایزهای شگفت انگیز باشید . بدون شک فروش تان کمتراز یکسال به نقطه ای می رسد که رضایت خودتان و پرسنل تان را بر می انگیزد.

معرفی کسب و کار کوچک پرسود ۴: مرکز تولید محتوا

این کسب و کار که تماماً سود است. صحبت از سرمایه گذاری بسیار پایین با درآمد بسیار بالاست. تولید محتواهای متنی برای فروشگاههای اینترنتی و کسب و کارهای مجازی از نان شب واجب تراست . آنها با محتوایشان دیده می شوند. آنها با محتوای شان فروش می کنند و این شما هستید که با استخدام دونفر تایپیست و نویسنده خبره می توانید یک کسب و کار با سرمایه بسیار کم اما درآمد بالا کسب کنید.تولید محتوا به قدری برای کسب و کارهای اینترنتی مهم است که بدون آن کارشان تمام است و هیچ رقابتی نمی توانند بکنند. جذب مشتری بدون تولید محتوا چیزی شبیه رویا است.

تا محتوا نباشد مشتری نیست

البته پیشنهاد من این است اگر خانواده هستید با اعضای خانواده این کار را انجام دهید . در خانه تان بدون حتی اجاره کردن دفتر و هزینه های اضافی. در این کسب و کار هیچ ضرری وجود ندارد. برای یادگیری این کسب و کار یک فیلم آموزشی کامل برای تان گذاشته ام که می توانید با کلیک روی دکمه زیر آن را دانلود کنید.

نتیجه :نوشتار ۴ کسب و کار کوچک پرسود

خلاصه اینکه کسب و کارهای خرد اگر برپایه دانش کسب و کار پیش بروند بدون شک سرشار از سود و بازدهی هستند. یک نصیحتی را از من بپذیرید تسلیم شرایط و اخبار های منفی نشوید فقط یادبگیرید در هر شرایط چه خلاقیتی برای موفقیت تان بخرج دهید. کسب و کارخرد حتماً نیاز به سرمایه میلیونی ندارد .همچنین یک کسب و کار کوچک الزاماً به کسب و کاری نمی گویند که ۱۰ نفر پرسنل داشته باشد. یادبگیرید برای پول درآوردن پول خرج کنید. باید یاد بگیرید تا پول دربیاورید. این ۴ ایده کسب و کار کوچک پرسود بسیار پرطرفدار است. و به راحتی می توانید یکی از آنها را راه اندازی کنید.

برای راه اندازی یک کسب و کار خانگی موفق اینجا کلیک کنید

تهیه مطلب: علیرضا احدی
منبع: تواناشو

دانلود PDF

آیا این مقاله برای شما مفید بوده است؟

روی ستاره‌ها کلیک کنید و به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *