2ایده کسب وکارخانگی پول ساز

2 ایده کسب و کارخانگی پول‌ساز باسرمایه اندک

2.4
(5)

در این نوشتار 2 ایده کسب و کارخانگی پول‌ساز مناسب  با سرمایه بسیاراندک را برایتان معرفی می‌کنم. این ایده‌های کارآفرینی با حداقل سرمایه را از دست ندهید!

2 ایده کسب و کارخانگی پول‌ساز با سرمایه اندک که می‌توان از همین امروز برای کار در خانه و کارآفرینی با سرمایه کم شروع کرد. من در این نوشتار 2 ایده پول‌ساز کار در منزل با سرمایه اندک برای شما تهیه‌کرده‌ام. البته در بخش ویدیوها و کانال آپارات تواناشو نیز ایده‌های دیگری نیز مطرح کرده‌ام که می‌تواند درراه اندازی یک کسب و کارخانگی پول‌ساز با سرمایه اندک راه گشای شما باشد.

چند نکته مهم درباره کسب و کارخانگی پول‌ساز با سرمایه اندک

 • مردمان تایوان یک مثل اقتصادی شگفت‌انگیز دارند: «هر خانه یک کارخانه و هر کارخانه یک‌خانه!» این شعار باهدف راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکارهای کوچک خانگی طراحی شد. آن‌ها گام اول کسب‌وکارهای کوچکشان را با فرآوری ساده محصولات برداشتند. منابع فیزیکی لازم برای اجرای این چهار ایده کسب و کارخانگی پول‌ساز را با کمتر از ١٠‌ میلیون تومان می‌توانید، تهیه کنید. با در نظر گرفتن هزینه تهیه مواد اولیه (برای 2 کسب کارخانگی از ایده‌های پایین) حداکثر به ١۵‌ میلیون تومان سرمایه برای یک کارآفرینی خانگی پول‌ساز نیاز خواهید داشت.
 • کسب‌وکارهایی مانند تولید مواد اولیه آشپزخانه یا تهیه غذاهای خانگی و درکل این مدل‌های ساده و کاربردی می‌تواند برای خیلی از ما به‌عنوان یک کسب‌وکار خانگی یا حتی شغل دوم درآمدزا باشد.

چگونه باروزی ۵ ساعت کار در منزل به یک درآمد میلیونی در ماه برسیم؟

 • ایده کسب و کارخانگی پول‌ساز شماره یک:

تولید محتوای متنی برای فروشگاه‌های اینترنتی

کسب و کارخانگی پول‌ساز
کسب و کارخانگی پول‌ساز

اولین ایده کسب‌وکار خانگی پول‌ساز  با سرمایه اندک که می‌توان از همین امروز برای کار در منزل و کارآفرینی با سرمایه کم شروع کرد تهیه مقالات کوتاه برای وب‌سایت‌های فروشگاهی است. من در این مقاله 4 ایده پول‌ساز کار در منزل با سرمایه کم برای شما تهیه کردم به همراه جزییات اجرای هرکدام از این ایده‌ها که این طرح اولین آن‌هاست. کافی است شما یک لپ‌تاپ و اینترنت در دسترس داشته باشید. قبل از اینکه بگویم دقیقاً چگونه کسب‌وکارتان را راه‌اندازی کنید. یک اصل را هرگز فراموش نکنید، موفقیت فقط داشتن ایده‌های پول‌ساز نیست بلکه پیاده‌سازی و اجرا کردن ایده‌هاست. دریک جمله ازنظر من ایده متعلق به کسی است که آن را اجرا می‌کند نه کسی که آن را در ذهنش نگه می‌دارد.

بعدازاین توضیح کوتاه بپردازیم به ایده کسب درآمد از تولید محتوای متنی. برای اینکه درک بهتری از این شغل داشته باشید می‌خواهم یک رفتاری را که همه ما شاهد آن بوده‌ایم را به شما یادآور شوم. هر بار که به خرید پوشاک یا لوازم‌خانگی رفته‌ایم با فروشندگانی مواجه شدیم که علاوه بر اطلاعات موردنیاز ما از قبیل قیمت، اندازه، جنس محصول و برند آن شروع به مقایسه با نمونه‌های مشابه کرده و یا اقدام به ارائه اطلاعات بیشتری از محصول کرده‌اند. درواقع آن‌ها با اطلاعات مناسب شمارا ترغیب به خرید از آن فروشگاه می‌نمایند.

فریلنسرها و کسب‌وکارهای خانگی

در دنیای کسب‌وکارهای اینترنتی این کار با تولید محتوای متنی و قرار دادن آن در وبلاگ فروشگاه و یا شبکه‌های اجتماعی آن انجام می‌شود. اطلاعاتی که در نگاه اول دانش عمومی ما را افزایش می‌دهد اما هدف جلب کاربر به خرید است.

ایده کسب‌وکار خانگی پول‌ساز
کسب و کارخانگی پول‌ساز

این محتوا توسط یک سری افراد که به آن‌ها فریلنسر می‌گویند تولید می‌شود. فروشگاه‌های اینترنتی و استارتاپ ها به فریلنسر ها سفارش تولید محتوای متنی درباره یک موضوع مشخص می‌دهند. این موضوع مشخص کلیدواژه کانونی این محتوا است. شاید برای شما سؤال باشد که کسب‌وکارهای اینترنتی چگونه این فریلنسر ها را پیدا می‌کنند. به‌راحتی. وب‌سایت‌هایی وجود دارد که تمام فریلنسر ها در آن پروفایل دارند مانند وبسایت انجام میدم. خود فریلنسرها نیز برای پیدا کردن مشتریان بیشتر به سایت پونیشا سر می‌زنند.

[alert type=”info”]ضمناً ما آموزش کامل کسب درآمد از این روش را در یک فیلم آموزشی در اینجا قرار دادیم تهیه کرده تماشا کنید و کسب درآمدتان را آغاز کنید[/alert]

روش تولید محتوای متنی در کسب‌وکارهای خانگی پول‌ساز

برای اینکه بتوانید یک محتوای متنی مناسب تهیه کنید کافی است نکات مهم زیر را رعایت کنید و اگر حرفه‌ای می‌خواهید به کسب درآمد میلیونی در ماه برسید این ویدیو را ببینید و این محصول را بخرید. تضمین می‌کنیم ماهی کمتر از 2 میلیون تومان درآمد نداشته باشید.

نکات مهم در تولید محتوای متنی:

 • فقط در دو حوزه مشخص و مرتبط محتوا تولید کنید (گردشگری و توریسم- سلامت، بهداشت و آرایش – فناوری و تکنولوژی – کسب‌وکار و کارآفرینی – محیط‌زیست وزندگی – روانشناسی و پزشکی – موفقیت و توسعه فردی – قانون و حقوق – فرهنگ و هنر- آشپزی و خوراکی‌ها) این‌ها بخشی از دسته‌بندی‌های دوتایی مرتبط به هم بود شما می‌توانید موضوع‌های مرتبط به هم را شناسایی و در آن حوزه کارکنید.
 • در حوزه‌های مربوطه مرتباً کتاب و مقاله بخوانید.
 • به سایت‌های مرتبط خارجی سر بزنید و از مطالب به‌روز آن‌ها آگاه باشید.
 • صفحه اینستاگرام اختصاصی برای کسب‌وکارتان داشته باشید. برای اینکه بهتر بتوانید صفحه‌تان را معرفی کنید و مشتری‌های بیشتری پیدا کنید این نوشتار را مطالعه کنید.
 • در وب‌سایت انجام میدم و وبسایت پونیشا پروفایل داشته باشید.
 • با استارتاپ های حوزه تولیداتتان آشنا شوید. برای آشنایی با استارتاپ های مربوطه می‌توانید به وب‌سایت‌ کسب‌وکارهای نوپای فاوا، نوپاهاب و شهر وبمستران هوشمند مراجعه کنید.
 • تهیه هر مقاله 1000 کلمه‌ای (2 صفحه A4) با دو عکس مناسب فقط دو ساعت از وقت شمارا می‌گیرد.
 • ایده کسب و کارخانگی پول‌ساز شماره دو:

تولیدکننده مواد اولیه آشپزی و مصرفی غذایی خانگی

امروزه اکثر والدین چه زن و چه مرد هردو شاغل هستند تا بتوانند نیازهای معیشتی زندگی را تأمین کنند. آنچه دراین‌بین کم است، زمان است. کمبود زمان  خانواده هارا به سمت محصولات آماده مصرف سوق می‌دهد، علاوه بر این بسیاری از خانواده‌ها استفاده از محصولات خانگی را به محصولات صنعتی ترجیح می‌دهند. به‌عنوان نمونه در حال حاضر کمتر خانواده‌ای تمایل دارد، قند مصرفی خود را به‌صورت کله‌قند خریداری کرده و در خانه خرد کند یا خرید سبزی‌ خردشده یا خشک‌شده رواج زیادی پیداکرده است. همین موضوع فرصت‌های کسب و کارخانگی زیادی را فراهم می‌کند.

کسب و کارخانگی پول‌ساز
کسب و کارخانگی پول‌ساز

علاوه بر تولید قند حبه یا سبزی‌های خردشده، تولید چیپس میوه، پیاز و بادمجان سرخ‌شده، ادویه آسیاب شده، مربا و ترشی خانگی، محصولات دیگر این کسب‌وکارهای ارزان‌قیمت است. با توجه به افزایش شدید آجیل در بازار، چیپس میوه به‌عنوان یکی از تنقلات نسبتاً جدید، موردتوجه زیادی قرارگرفته است؛ و به دلیل  پتانسیل بالای ایران در تولید خشکبار، می‌تواند چشم‌انداز صادرات را نیز برای آینده کسب‌وکار کوچکتان ایجاد کند.

تجهیزات این سه مدل شغلی ارزان‌قیمت را با کمتر از 15‌میلیون تومان می‌توانید، تهیه کنید. با در نظر گرفتن هزینه تهیه مواد اولیه حداکثر به 25‌میلیون تومان سرمایه نیاز خواهید داشت. علاوه بر این، فضایی در حدود ٧ تا ١٢متر کارتان را راه می‌اندازد و اگر بتوانید بازاریابی خوبی برای محصولاتتان انجام دهید حداقل سود خالص ماهانه‌تان بیش از 3 میلیون تومان خواهد بود.

کسب و کارخانگی پول‌ساز
کسب و کارخانگی پول‌ساز

تجهیزات این کسب و کارخانگی و جزییات آن‌ها

برای راه‌اندازی این سب و کارخانگی پول‌ساز نیاز به خریداری تعدادی ماشین‌آلات کوچک خانگی دارید که حداکثر ١٢متر فضا اشغال خواهند کرد. مثلاً برای خرد کردن قند. دستگاه‌های کوچک خانگی ساعتی در حدود 200 کیلو قند حبه می‌کنند که عدد قابل‌توجهی است. شما به‌راحتی می‌توانید با یک مبلغ کم یک دستگاه از نمونه ایرانی آن را تهیه‌کرده و در منزلتان نصب کنید. حداکثر فضایی که این دستگاه اشغال می‌کند حدود 3 مترمربع است.

دستگاه سبزی خورد کن هم در بازار به‌وفور یافت می‌شود؛ که بهترین برندهای آن باقیمتی بسیار مناسب قابل تهیه هستند. متراژی که دستگاه سبزی خورد کن اشغال می‌کند نسبتاً کمتر هست. البته پیشنهاد می‌کنم روی گزینه‌های دست‌دوم نیز کمی فکر کرده و جستجو کنید شاید هزینه کمتری بدهید. شما نیاز به یک میز و یک یخچال صندوقی هم برای کسب و کارخانگی خوددارید.

تجهیزات خردکن و خشک‌کن میوه‌جات

دستگاه  خشک‌کن میوه و اسلایسر، میوه برای برش زدن و خشک‌کردن میوه نیز لازم دارید البته اگر بخواهید در این حوزه ورود کنید. ورود به این بخش یعنی افزایش فضا و سرمایه. میوه خشک‌کن‌ها بر اساس ظرفیتشان تولید و فروخته می‌شوند تقریباً کوچک‌ترین میوه خشک‌کن 100 کیلوگرم ظرفیت دارد. و برش زننده میوه‌جات یا به‌اصطلاح اسلایسر هم می‌تواند ساعتی دو کیلوگرم میوه را برای کسب و کارخانگی شما برش بزند.

ایده کسب‌وکار خانی پول‌ساز
ایده کسب‌وکار خانی پول‌ساز

نکته مهم: مواد اولیه را مستقیماً از تولیدکننده بخرید

تلاش کنید هرگز از دلال و یا واسطه‌ها مواد اولیه کسب‌وکارتان را تهیه نکنید. خرید از واسطه سود شمارا به‌شدت کاهش خواهد داد و قطعاً کسب و کارخانگی پول‌ساز نخواهید داشت. تلاش کنید از تولیدکننده و بدون واسطه مواد اولیه را تهیه کنید تا علاوه برافزایش سود، در بازار رقابتی بتوانید با رقبایتان همراه شوید.

 

از ضایعات تولیدات خود به‌سادگی نگذرید

می‌توانید خاک قند باقیمانده از محصول خود را به شیرینی‌پزی‌ها و کسب‌وکارهایی که بدان احتیاج دارند بفروشید. این‌گونه کسب و کارخانگی پول‌ساز شما همچنان درآمد خوبی خواهد داشت.

ایده کسب و کارخانگی پول‌ساز

بسته‌بندی محصولات خانگی

سعی کنید بسته‌بندی‌های خلاقانه و، بهداشتی و در ابعاد مناسب تهیه کنید. برای این کار اگر در شهر تهران هستید به بازار بزرگ تهران و پله نوروز خان مراجعه کنید و اگر بسته‌بندی نایلونی در نظر دارید از تولیدکنندگان کیسه‌های نایلونی در خیابان اتحاد اقدام کنید.

اگر در شهرهای دیگر هستید از طریق روزنامه، آگهی‌ها و اینترنت می توانیدبه تولیدکننده اصلی برسید. یادتان باشد بسته‌بندی باکیفیت و زیبا در افزایش فروش و تحقق یک کسب و کارخانگی پول‌ساز اثر مستقیم دارد.

ایده کسب و کارخانگی پول‌ساز

برای خلق یک کسب و کارخانگی پول‌ساز باید استراتژی خوبی طراحی کنید

هر کسب و کارخانگی موفق قبل از شروع به تولید برای فروش خود برنامه و راهبردی طراحی می‌کند. مخصوصاً کسب‌وکارهایی که محصولات فسادپذیر دارند حتماً باید برنامه بازاریابی و فروش مشخصی داشته باشند. سعی کنید در گام‌های آغازین کسب‌وکارتان ابتدا با سفارش اقدام به تولید محصول کنید. باید مشتریانتان را با دقت شناسایی کرده و بازارهای هدف را مشخص کنید.

برنامه‌های تبلیغی مؤثر تدوین کنید. دیگر عصر پخش تراکت گذشته است. کسب‌وکاری پول‌ساز می‌شود که چشم‌انداز و برنامه داشته باشد. تولید به‌تنهایی بازوی کسب و کارخانگی پول‌ساز نیست. محصولتان را خوب بشناسید، روش‌های بازاریابی و تبلیغ از شناخت دقیق جزییات محصول شکل می‌گیرند و فروش‌های مکرر و موفق از روش‌های درست بازاریابی و تبلیغ نشاءت می‌گیرند. بازاریابی، فروش و معرفی محصول از طریق اینستاگرام در آغاز راه گزینه بسیار خوبی است. اگر می‌خواهید توانمندی‌تان در این زمینه در سطح بالایی باشد این نوشتار را بخوانید.

بازارهای بزرگ و کوچک را هدف بگیرید. مشتریان عمده و خرده را مشخص کنید و برای ارتباط با آن‌ها از ابزارهای مختلفی بهره بگیرید. از مؤثرترین روش ارتباط یعنی چهره به چهره تا پیامک، شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات اینترنتی و …

نتیجه‌گیری:

در این نوشتار سعی کردم به دو روش کاملاً متفاوت کسب و کارخانگی پول‌ساز را معرفی کنم. کسب‌وکارهای با سرمایه‌های متفاوت و مدل درآمدی مختلف. برای آن‌ها که یا تحصیل‌کرده‌اند یا تحصیلات عالیه ندارند و تلاش می‌کنند درآمد خوبی برای گذران زندگی داشته باشند. کسب درآمد از طریق کسب و کارخانگی و کار در منزل آن‌چنان سخت نیست. دل‌هایتان را قرص کنید و مانند من شروع کنید. قطعاً سب و کارخانگی پول‌ساز شما شکل خواهد گرفت خیلی زود نه اما حتماً شکل خواهد گرفت.

شما می‌توانید علاوه بر وب‌سایت تواناشو از طریق اینستاگرام من (ALIREZAAHADI_) با من در ارتباط باشید.

دانلود نسخه pdf سه ایده کسب‌وکار خانگی پول‌ساز با سرمایه کم

آیا این مقاله برای شما مفید بوده است؟

روی ستاره‌ها کلیک کنید و به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 2.4 / 5. تعداد آرا: 5

2 دیدگاه برای “2 ایده کسب و کارخانگی پول‌ساز باسرمایه اندک

 1. کیوان گفته:

  خدا قوت ای مرد با اخوت. عالی بود علیرضا خان. ان شا الله برکات این آموزش ها به زندگی شما بیش از پیش جاری و پایدار شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *