جعبه سازی کسب و کار خانگی سودآور

3.7
(86)

کسب و کار خانگی جعبه سازی برای بسیاری از افراد سودآور بوده و آن‌ها را به درآمد بالایی رسانده است. بسیاری از کسب و کارهای خانگی برای اینکه محصولاتشان را به مشتریان خود تحویل دهند، احتیاج دارند که آن‌ها را با جعبه‌های مختلف بسته‌بندی کنند. همین موضوع موجب شده تا کسب و کار خانگی جعبه سازی نیز سود خوبی داشته باشد. از طرفی بسیاری از افراد در مناسبت‌های مختلف کادوهای خود را به جای کادو کردن در جعبه‌هایی زیبا قرار می‌دهند که افراد مختلف آن را تهیه می‌کنند. همین امر باعث چندین برابر شدن تقاضا در بازار می‌شود. شما نیز اگر سلیقه و پشتکار دارید می‌توانید این نوع کسب درآمد  در خانه را انتخاب کنید. زیرا کسب و کار خانگی جعبه سازی علاوه بر سود بالا به سرمایه کمی نیز احتیاج دارد. در این مقاله ما به شما کمک می‌کنیم تا بیشتر با این شغل آشنا شوید و به این نوع کسب و کار روی آورید.

جعبه سازی کسب و کار خانگی سودآور

این مقاله شامل سرفصل‌های زیر است:

 • وسایل و سرمایه مورد نیاز برای کسب و کارخانگی جعبه سازی
 • راهکارهایی برای جذب مشتری بیشتر
 • مراقب کلاه‌برداران باشید
 • بازار هدف در کسب و کار خانگی جعبه سازی

وسایل و سرمایه مورد نیاز برای کسب و کار خانگی جعبه سازی

 برای اینکه بتوانید کسب کسب و کار خانگی جعبه سازی خود را راه‌اندازی کنید، به سرمایه‌ای کمتر از یک میلیون تومان نیاز دارید. این میزان سرمایه برای خرید مواد اولیه خرج می‌شود و می‌توانید با این میزان سرمایه بالای 300 عدد جعبه کوچک تهیه کنید.

جعبه سازی کسب و کار خانگی سودآور

وسایل مورد نیاز جعبه سازی در منزل

برای اینکه کسب و کار خانگی جعبه سازی داشته باشید، نیاز به وسایلی مانند کاغذ کادو، مقوا در گرماژ مختلف، قیچی، چسب حرارتی، روبان و انواع وسایل تزیینی دارید. در خرید وسایل مورد نیاز خود حتماً به مراکزی مراجعه کنید که عمده فروشی هستند و وسایل مورد نیاز خود را انبوه خریداری کنید. این کار برای این است که هزینه‌های خرید شما کمتر می‌شود و میزان بیشتری از مواد اولیه را با سرمایه خود می‌توانید خریداری کنید.

برای اینکه بتوانید مقوای ضخیم خود را ببرید، مراکزی وجود دارند که با قیچی برقی و صرف هزینه کم این مقواها را برای شما می‌برند. در ابتدای کار خود به این مراکز مراجعه کنید و از آن‌ها بخواهید که مقواهای ضخیم شما را به اندازه‌هایی که می‌خواهید برش بزنند. اگر در تهران هستید می‌توانید برای خرید مقوا به ظهیر الاسلام مراجعه کنید تا هم مقوا را با قیمت پایین خریداری کنید و هم در همان‌جا برش‌های لازم را برای جعبه سازی انجام دهند.
هر مقوای 50 در 70 می‌تواند به شما حدود 7 تا 8 عدد جعبه کوچک و بزرگ بدهد که اگر بتوانید در روز 300 تا از این جعبه‌ها را تهیه کنید که به اندازه 3 تا 4 ساعت از زمان شما را می‌گیرد، روزانه 40 هزار تومان درآمد خالص به دست می‌آورید.

مهارت‌های مورد نیاز جعبه سازی در خانه

برای اینکه بتوانید جعبه‌های مناسب فروش درست کنید، باید دقت لازم و دید ظریف بینی داشته باشید. بسیاری از مشتریان شما احتیاج دارند که جعبه بی‌عیب و نقصی را تحویل بگیرند و باید تا جایی که می‌توانید این خواسته آن‌ها را برآورده کنید.
از دیگر مهارت‌هایی که در کسب و کار خانگی جعبه سازی نیاز دارید، مهارت اوریگامی است. اگر بتوانید جعبه‌های خود را با استفاده از اوریگامی تهیه کنید، نیاز به استفاده چسب نیز کمتر می‌شود و در هزینه‌های خود صرفه جویی کرده‌اید. بسیاری از جعبه‌هایی که برای بسته‌بندی کالاهای تولیدی استفاده می‌شوند، به صورت اوریگامی است. مهم‌ترین مهارتی که در کسب و کار خانگی جعبه سازی به کار شما می‌اید، خلاقیت است. با استفاده از خلاقیتی که دارید، می‌توانید جعبه‌هایی درست کنید که کمتر در بازار موجود است و افراد خاص را به محصولات خود جلب کنید.

جعبه سازی کسب و کار خانگی سودآور

جعبه سازی از کجا یاد بگیرم

یکی از خوبی‌های کسب و کار خانگی جعبه سازی این است که شما قادر هستید جعبه‌های مختلف و طرز تهیه آن‌ها را در خانه خود یاد بگیرید. برای اینکه جعبه‌های کادویی مختلفی تهیه کنید تنها لازم دارید که به اینترنت وصل شوید. دستر ساخت جعبه‌هایی با اشکال متنوع در پینترست و اینستاگرام وجود دارد که با مراجعه به آن‌ها تمامی مراحل جعبه سازی را به راحتی یاد می‌گیرید.

جعبه سازی کسب و کار خانگی سودآور

با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید جعبه‌های متنوع با اشکال مثلث، دایره، مستطیل و مربع را در خانه خود و بدون هزینه برای یادگیری، درست کنید. ساختارهای جعبه‌ها معمولاً شبیه هم است اما تزییناتی که انجام می‌دهید موجب می‌شود تا جعبه‌های شما خاص باشد.

در کسب و کار خانگی جعبه سازی نیاز به سرمایه‌ای کمتر از یک میلیون دارید و می‌توانید در خانه خود آن را یاد بگیرید.

راهکارهایی برای جذب مشتری بیشتر

برای اینکه بتوانید در کسب و کار خانگی جعبه سازی خود بیشتر موفق شوید، به شما راهکارهایی برای جذب بیشتر مشتریان معرفی می‌کنیم.

 1. برای جذب مشتری بیشتر از موادی به غیر از مقوا نیز استفاده کنید. جعبه‌های چوبی یا جعبه‌های نمدی امروزه طرفداران خاصی دارند که با تولید آن‌ها می‌توانید این افراد را نیز به کارهای خود جذب کنید.
 2. از هنرهای دیگری که دارید استفاده کنید. اگر با هنر نقاشی آشنا هستید حتماً بر روی بعضی از جعبه‌های خود نقاشی یا چاپ انجام دهید تا جعبه‌هایی که درست می‌کنید، خاص باشند.
 3. در جشن‌های مختلف از تم‌های متنوع استفاده کنید. مثلاً برای شب یلدا از تم‌های هندوانه، انار و بسیاری از المان‌های مخصوص همان مناسبت بهره ببرید.
 4. برای اینکه مشتریان خود را راضی نگه دارید، در مناسبت‌های مختلف به آن‌ها تخفیف بدهید. مثلاً اگر مشتری به شما 100 عدد جعبه سفارش داده است، 10 عدد نیز رایگان به او جعبه بدهید. با این کار می‌توانید مشتریان خود را بیشتر کنید.

و  در ادامه راهکارهایی برای افزایش فروش جعبه ها

 1. می‌توانید با استفاده از موادی که اضافه مانده است جعبه‌هایی با اشکال نامتعارف تهیه کنید.
 2. برای اینکه مشتری بیشتری جذب کنید، مقداری از جعبه‌های خود را به اطرافیان کادو دهید.
 3. با استفاده از دستگاه چاپ، کاغذهای کادویی تهیه کنید که در جای دیگری دیده نشده است.
 4. کیفیت جعبه‌های خود را بالا ببرید.
 5. جعبه‌های کادویی خود را مناسب برای هر سنی تهیه کنید. گروه‌های سنی مختلف، سلایق متفاوتی دارند و باید مناسب هر گروه سنی جعبه‌هایی با تزئینات مختلف درست کنید.
 6. از مشتریان خود بخواهید که شما را به دیگران معرفی کنند و برای این کار به آن‌ها پاداش بدهید.

 با استفاده از راهکارهایی که برای جذب مشتری وجود دارد، کسب و کار خانگی جعبه سازی خود را گسترش دهید.

جعبه سازی برای هدیه

مراقب کلاه‌برداران در جعبه سازی سودآور باشید

 متأسفانه بعضی از شرکت‌های جعبه سازی از مشکل بیکاری مردم سو استفاده می‌کنند و دست به کلاه‌برداری‌هایی می‌زنند. امروزه آگهی‌های زیادی برای جعبه سازی در منزل و درآمد میلیونی وجود دارد که در این آگهی‌ها از شما خواسته می‌شود که پس از یک دوره آموزشی و صرف هزینه‌ای برای این کلاس‌ها، استخدام می‌شوید. این نوع آگهی‌ها که تعداد کمی هم ندارند، کلاه‌بردارهستند و در واقع فقط از شما هزینه‌ای دریافت می‌کنند و کاری به شما نمی‌دهند.

بازاریابی جعبه سازی در خانه

در این تبلیغات شما برای کلاس‌های آموزشی که چند ساعت بیشتر نیست و همه آن‌ها را می‌توانید از اینترنت نیز یاد بگیرید، هزینه‌ای دریافت می‌کنند. پس از دوره آموزشی از شما می‌خواهند تعدادی جعبه درست کنید و پس از تائید آن‌ها به شما کار داده می‌شود. درصورتی که تا به حال هیچ فردی نتوانسته تائیدیه لازم را بگیرد. شما فقط هزینه‌ای بابت دوره آموزشی ساده‌ای پرداخت می‌کنید و در پی آن به شما کاری داده نمی‌شود که هیچ، اعتماد به نفس شما را هم خدشه‌دار می‌کند. این نوع کلاه برداری‌ها که تعداد بالایی هم دارند، بسیاری از افراد را برای انجام کسب و کار خانگی دلسرد می‌کند.

یک حساب سرانگشتی برای سود کردن در کسب و کار خانگی جعبه سازی

اگر در روز حداقل 10 نفر هم به این مراکز مراجعه کنند و برای هر دوره از آن‌ها 30 هزار تومان دریافت کند، روزانه 300 هزار تومان کلاه‌برداری انجام می‌شود. معمولاً در این شرکت‌ها به شما قراردادی داده می‌شود که طبق آن اگر پس از دوره آموزشی از کار شما راضی نباشند، می‌توانند بدون بازپرداخت مبلغ دوره آموزشی، به شما کار ندهند. به هیچ عنوان به این آگهی‌ها اعتماد نکنید و کسب و کار خانگی خود را از طرقی دیگر گسترش دهید.

جعبه برای هدیه تولد

بازار هدف در کسب و کار خانگی جعبه سازی

برای اینکه بتوانید کسب و کار خانگی جعبه سازی خود را به درآمد برسانید، باید در ابتدا بازار هدف خود را مشخص کنید. در این قسمت به شما تعدادی از بازار هدف این نوع کسب و کار را معرفی می‌کنیم که با مراجعه به آن‌ها می‌توانید به درآمد خوبی برسید.

1- طلا و زیورآلات فروشی‌ها : 

تمامی طلا و زیورآلاتی فروشی‌ها برای اینکه اجناس خود را به فروش برسانند به جعبه‌های کادویی نیاز دارند. این اجناس به دلیل اینکه کوچک هستند، باید جعبه‌های کوچکی برای آن‌ها ساخته شود. جعبه‌های کوچکی که برای کسب و کارهای زینتی درست می‌کنید سریع‌تر و به صرفه تر هستند اما از طرفی قیمتی که برای فروش گذاشته می‌شوند نیز پایین‌تر است. شما می‌توانید با استفاده از جعبه‌هایی که تهیه کرده‌اید، به این مراکز مراجعه کنید و با آن‌ها قرارداد ببندید.

2 -کتاب فروشی‌ها و نوشت افزاری‌ها :

بسیاری از کتاب فروشی‌ها که در آن‌ها نوشت افزار نیز فروخته می‌شوند، به جعبه‌های کادویی زیبا نیاز دارند. مراکزی مانند شهر کتاب یا نوشت افزارهای بزرگ جعبه‌های کادویی نیز می‌فروشند. برای اینکه با این مراکز قرارداد ببندید، نیاز دارید که جعبه‌های کادویی خود را با تنوع بالا و کیفیت عالی تهیه کنید . همچنین جعبه‌هایی که دارای تم‌های خاص هستند، در این مراکز طرفداران بالاتری دارند.

3- فروشگاه‌هایی که وسایل تولد می‌فروشند :

در این فروشگاه‌ها انواع و اقسام وسایل مورد نیاز جشن‌ها و تولدها وجود دارد. یکی از این وسایلی که در تمامی جشن‌ها استفاده می‌شود، جعبه‌های کادو است. می‌توانید با مراجعه به این فروشگاه‌ها و نشان دادن نمونه‌هایی از جعبه‌های خود، می‌توانید مشتری‌های زیادی را جذب کنید. جعبه‌هایی که دارای تم‌های تولد برای گروه‌های سنی مختلف تهیه کرده‌اید، بسیار مناسب این بازار کار است.

4- کسب و کارهای خانگی دیگر :

بسیاری از کسب و کارهای خانگی دیگر نیاز دارند تا وسایلی را که برای مشتریان خود تهیه کرده‌اند، در جعبه‌های مناسب بسته‌بندی کنند. با شناسایی این کسب و کارها می‌توانید مشتریانی پیدا کنید که به تعداد بالایی جعبه نیاز دارند. جعبه‌هایی که اوریگامی هستند و مقاومت بالایی دارند، بهترین گزینه برای این نوع کسب و کارها محسوب می‌شوند. اگر بتوانید که برای این کسب و کارها نام برند و لوگوی آن‌ها را بر روی جعبه چاپ کنید، کسب و کار شما رونق بیشتری می‌گیرد.

5- فروش جعبه‌های کادویی در منزل :

شما قادر هستید که جعبه‌های کادویی خود را در خانه نیز به فروش برسانید. با استفاده از تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی مشتریان پر و پا قرصی پیدا می‌کنید. تولید جعبه‌های کادویی خاص برای مشتریانی که دارید، از این طریق بیشتر به فروش می‌رسند.

6- شکلات فروشی‌ها :

 امروزه شکلات فروشی‌هایی به وجود آمده‌اند که شکلات دست‌ساز تولید می‌کنند. این نوع شکلات به دلیل اینکه خود دارای بسته‌بندی مناسبی نیستند، نیاز دارند تا جعبه‌های بسته‌بندی خود را از فرد دیگری تهیه کنند. شما می‌توانید با این شکلات فروشی‌ها قراردادی تنظیم کنید و محصولات خود را به آن‌ها به فروش برسانید.

7- دکوری فروشی‌ها :

حتماً به مغازه‌هایی سر زده‌اید که در آن‌ها انواع و اقسام شمع، مجسمه، قاب عکس و بسیاری وسایل دکوری دیگر وجود دارد. این مغازه‌ها معمولاً برای مشتریان خود که می‌خواهند به دیگران کادو بدهند، جعبه‌هایی کنار گذاشته‌اند. این جعبه‌ها می‌تواند از محصولاتی که شما تهیه کرده‌اید، باشد.

در کسب و کار خانگی بازار هدف‌های متنوعی وجود دارد که موجب می‌شود موفقیت بیشتری داشته باشید.

جعبه سازی کسب و کار خانگی سودآور

با استفاده از کسب و کار خانگی جعبه سازی قادر هستید از خلاقیت و ذوق هنری خود کسب درآمد کنید. تنها کافی است که در خانه خود و با صرف مقداری زمان، شروع به یادگیری ساخت جعبه‌های مختلف از طریق اینترنت کنید. این نوع کسب و کار خانگی احتیاج به سرمایه زیادی ندارد و با کمتر از یک میلیون تومان نیز می‌توان آن را راه‌اندازی کرد. کسب و کار خانگی با جعبه، مشتریان زیادی دارد. بیشتر کسب و کارهای دیگر برای اینکه محصول خود را به دست مشتری برسانند نیاز دارند که از جعبه‌های مختلف استفاده کنند.

یک پایان شیرین پولساز برای این کسب وکار خانگی

برای همین نیاز به جعبه در دنیای امروزی بیشتر از قبل شده است. بازار هدفی که کسب و کار خانگی جعبه سازی دارد، بسیار متنوع است و خوشبختانه هنوز اشباع نشده است. برای اینکه شما نیز بتوانید در این نوع کسب و کار خانگی فعالیت کنید به وسایل خاصی نیاز ندارید. در این راه تنها مواظب کلاه‌برداران باشید زیرا برای جعبه سازی شیادان زیادی وجود دارد. به آگهی‌هایی که در این زمینه می‌بینید، بدون تحقیق اعتماد نکنید.

در این مقاله به شما کسب و کار خانگی جعبه سازی را معرفی کردیم تا شما نیز بتوانید با توجه به سلایق و روحیاتی که دارید به شغل دلخواه خود نزدیک‌تر شوید. ایده های خوب دیگه ای هم با سرمایه کم و درآمد بالا تو سایت هست که می تونین مطالعه کنین. راستی اگر می خواین درآمد بالای 6 میلیون تومان داشته باشین کافیه تو دوره دست آفرینان موفق شرکت کنین. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه دوره دست آفرینان موفق مراجعه کنید.

منبع : سایت fitsmallbusiness

آیا این مقاله برای شما مفید بوده است؟

روی ستاره‌ها کلیک کنید و به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد آرا: 86

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *