تبلیغات اینستاگرام

راهنمای تبلیغات در اینستاگرام + معرفی آژانس تبلیغاتی مناسب

4.1
(37)

تبلیغات در اینستاگرام یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که شما در زمان مناسب باید انجام بدهید. طبیعتاً اگر انتظار دارید فقط با محتوا به موفقیت‌های بزرگ برسید، صادقانه امکان‌پذیر نیست. فروش‌های بزرگ، جذب فالوور زیاد و واقعی علاوه بر محتوای باکیفیت، خلاقانه و مستمر نیاز به تبلیغات اصولی و حرفه‌ای در اینستاگرام دارد. شما باید بدانید از ۱ هزار فالوور تا ۱۰۰ هزار فالوور چگونه از ابزار تبلیغات برای رشد، افزایش فروش و جذب مشتریان بیشتر استفاده کنید. در این نوشتار، به رمزگشایی از رشد پیج های اینستاگرامی با تبلیغات می‌پردازیم. این نوشتار کوتاه یک آموزش کاربردی برای تبلیغات در اینستاگرام است. قبل از شروع این یادگیری، اگر درباره مفهوم تبلیغات و انواع آن چیزی نمی‌دانید کافی است این مقاله را مطالعه کنید.

روش تبلیغ در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام فرمول خاصی دارد؟

همان‌طور که می‌دانید برای هیچ برنامه کیفی فرمول یک‌خطی وجود ندارد. آن‌ها که صحبت از فرمول افزایش فروش می‌کنند درواقع از این کلمه برای درک بهتر ذهن مخاطبشان استفاده می‌کنند. مغز انسان از ساده‌سازی مسئله‌ها لذت می‌برد و از فرمول‌های تک‌خطی استقبال می‌کند. پس دنبال یک فرمول تک‌خطی برای افزایش فالوور، افزایش مشتری و افزایش فروش نباشید. صادقانه بگویم تبلیغات در اینستاگرام یک برنامه کیفی و مدیریتی است که نیاز به تمرکز و دانش دارد. البته ذکر این نکته لازم است که در طول این آموزش من به شما روش مدیریت و سنجش اثربخشی تبلیغات را هم خواهم گفت. درهرصورت لب کلام این است که تبلیغات در اینستاگرام اصلاً چیز پیچیده و مشکلی نیست. شما با هر تعداد فالوور در پیج خود و هر مقدار بودجه با این آموزش می‌توانید استارت تبلیغات را بزنید.

گام اول تبلیغات در اینستاگرام چیست؟

طبیعتاً هر سفری یک‌قدم اول دارد. در اینستاگرام فرقی نمی‌کند پیج خدماتی دارید یا محصول محور، ویلاگر هستید یا اینفلوئنسر، تبلیغات یکی از پایه‌های بقا و رشد پیج شماست. همین بس که بدانید پیج های با ۵۰۰ کا فالوور نیز مرتباً از تبلیغات به روش‌های مناسب استفاده می‌کنند. در گام ابتدائی شما باید استانداردهای یک پیج حرفه‌ای را داشته باشید.

استانداردهای یک پیج حرفه ائی:

– تجاری بودن پیج
– داشتن پروفایل فیس‌بوک
– بایو حرفه‌ای
– نام‌گذاری اصولی
– لینک وب‌سایت (زیلینک یا آدرس سایت شخصی)
– هایلات های مشخص
– راه‌های ارتباطی امن
– ۲۴ محتوای قانونمند
– پشتیبانی پاسخ گوئی اصولی

۲۴ محتوای قدرتمند برای پیج اینستاگرام

اگر در ابتدای راه کسب و کار از طریق شبکه‌های اجتماعی هستید، قبل از آغاز تبلیغات اینستاگرام، باید حداقل ۲۴ محتوای کاربردی در پیج شما آپلود شده باشد. این محتواها سه موضوع اصلی را برای فالوورها به تصویر می‌کشد. بعضی از محتواها به جزئیات محصول، مزیت‌های آن نسبت به محصولات مشابه و رقبا، روش استفاده و کاربرد آن می‌پردازد. گروه دیگری از محتواها به اعتمادسازی می‌پردازد، شیوه ارسال، بسته‌بندی، نگهداری، پشتیبانی، حساسیت‌ها، فکت شیت محصول و نحوه پرداخت هزینه‌ها بدون نگرانی، موضوعاتی است که در این گروه تولیدات محتوایی قرار دارد. دسته سوم از محتواها محتواهای برندینگ و حاشیه است. شبکه‌های اجتماعی محل وقت‌گذرانی هستند. می‌توانید بین موضوع خودتان و موضوعات ترند روز یا نیاز مخاطبان پیوندی ایجاد کنید که سرگرم‌کننده و ارزشمند باشد.

گام دوم موفقیت در تبلیغات، افزایش نرخ تعامل است

همان‌طور که میدانید در شبکه‌های اجتماعی محور رشد، ارتباط است. اگر پیج شما در گام‌های ابتدائی یعنی از صفرتا ۵ هزار فالوور است، باید به انگیجمنت یا همان تعامل توجه ویژه‌ای داشته باشید. تعامل یعنی بازدید از پیج های دیگر، لایک، کامنت، سیو و ارتباط برقرار کردن با افراد دیگر است. افراد دیگر در این تعاملات باید وجه اشتراکی با شما داشته باشند. وجه اشتراک شما محصول یا خدمت شماست؛ یعنی شما باید با مشتریان این محصول در دیگر پیج ها تعامل داشته باشید. این کار یکی از زمان‌گیرترین و حرفه‌ای‌ترین قسمت‌های رشد یک پیج است که هم به‌صورت دستی و هم به‌صورت خودکار قابل‌اجرا است. و البته در تبلیغات اینستاگرام نقش مهمی را ایفا می کند. تواناشو در دوره‌های تخصصی خود به شما می‌آموزد چگونه با چه ابزاری به‌صورت خودکار، بدون ترس از دست دادن پیج خود نرخ تعامل پیج و جذب فالوورهای واقعی اقدام کنید.

گام سوم انتخاب هدف یا هدف‌گذاری تبلیغات

بعد از آماده‌سازی پیج اینستاگرام و ایجاد استانداردهای اولیه باید برای تبلیغات خود هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی کنید. تا زمانی که پیج شما به دو هزار فالوور نرسیده است هرگز سراغ تبلیغات پولی نروید. تبادل با پیج های مناسب یکی از بهترین روش‌های افزایش فالوور است؛ اما پیج های مناسب چه پیجی است؟ فرض کنیم شما تولیدکننده شکلات دست‌ساز هستید. پیج های دسر و کیک، پیج های گیف و هدایای لوکس، پیج های لایف استایل زندگی با مدیریت خانم‌ها، میکرو بلاگرهای خوراکی و تنقلات بهترین پیج های یک کتگوری برای افزایش فالوور شما هستند که در طول هفته حداقل یک روز در میان باید شمارا استوری کنند.

این مقاله فوق العاده را از دست ندهید: ۱۴ کسب و کار خاص برای خانم ها

گام چهارم، آغاز تبلیغات در اینستاگرام با میکرو پیج ها

حالا پیج شما آمادگی تبلیغات محصولات و خدمات خود را دارد. میکرو پیج های دارای ده تا سی هزار فالوور مناسب برای تبلیغات پیج شما هستند. در این بازه از تعداد فالوور نیازی نیست هزینه‌های چند ده‌میلیونی بکنید. میکرو بلاگرها، میکرو اینفلوئنسرها و میکرو پیج ها باقیمت‌های بین یکصدهزارتومان تا سیصدهزارتومان اثربخشی خیلی خوبی برای شما دارند. این فعالیت تبلیغاتی تا زمانی که پیج شما به ۸ هزار نفر فالوور برسد. ادامه پیدا کند.

 

گام پنجم، تبلیغات از طریق آژانس‌های تبلیغاتی

اگر برنامه فروش و رشد شما طبق پیش‌بینی پیش برود حالا وقت ریسک‌های بزرگ در تبلیغات اینستاگرام است. می‌توانید با خیال راحت به آژانس‌های معتبر تبلیغاتی مراجعه کنید. میزان سرمایه‌گذاری برای تبلیغات توسط آژانس‌های تبلیغاتی از ۳۰ میلیون تومان شروع می‌شود. یکی از ریسک‌های بزرگ، انتخاب آژانس تبلیغاتی حرفه‌ای و باانصاف است. انتخاب مناسب برای تبلیغ شما، مشاوره اصولی قبل از اجرای تبلیغات و اجرای تبلیغات با گزارش‌گیری واقعی، مواردی است که بسیاری از صاحبان کسب‌وکار و آگهی‌دهندگان روی آن به مشکلات زیادی برخورده‌اند. مجموعه تواناشو در این زمینه آمادگی ارائه مشاوره برای پیج و تبلیغات شماست. می‌توانید از قسمت درخواست مشاوره کسب وکار در بالای سایت درخواست مشاوره نمایید.

 

نکات مهم در تبلیغات اینستاگرام که باعث موفقیت شما می‌شود

در پایان این نوشتار آموزشی باید بگویم که اجرای تبلیغات اینستاگرامی، ریزه‌کاری‌هایی دارد که تجربی است. سعی و خطا کنید. نترسید. از سرمایه‌گذاری کم شروع کنید. یادتان باشد لابلای تبلیغات مقداری فالوور هم بخرید، فالوورهای باکیفیت و ایرانی، هرگز در زمان تبلیغات پیج خود را پرایوت نکنید. پرایوت کردن باعث افزایش ریزش و کاهش نرخ تعامل می‌شود. تا زمانی که پیج شما ده هزار دنبال کننده ندارد، انجام فعالیت‌های تعاملی را موقف نکنید. محتوا سازی نقش خود را هرگز از دست نمی‌دهد. پس به محتوای باکیفیت توجه کنید. تواناشو برای کسب وکارهای اینستاگرامی دوره‌های تخصصی دارد که می‌توانید با درخواست مشاوره به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. ضمناً برای معرفی آژانس تبلیغاتی مناسب و تضمینی به ما پیام بدهید.

منابع این نوشتار آموزشی:

یکی از مقالات کاربردی در هات سوپیت

آیا این مقاله برای شما مفید بوده است؟

روی ستاره‌ها کلیک کنید و به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.1 / 5. تعداد آرا: 37

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *