انواع تبلیغات

انواع تبلیغات در کسب وکارهای خانگی و کوچک + آموزش روش تبلیغ نویسی برای تراکت

3.9
(33)

انواع تبلیغات ، یکی از مهم‌ترین تاکتیک های بازاریابی و فروش محصولات است که صاحبان کسب وکارهای کوچک، خانگی و اینستاگرامی باید بدانند، آشنایی با مدل‌ها و فرمت‌های تبلیغاتی مناسب برای کسب و کارشان است. تا زمانی که با انواع این ابزار که یکی از مهم‌ترین ابزارهای افزایش مشتریان بالقوه و افزایش فروش محصولات و خدمات است ، آشنا نباشید، طبیعتاً تبلیغات شما به‌جز هزینه چیزی در پی نخواهد داشت. در این مقاله آموزشی علاوه بر آشنایی با روش‌ها و فرمت‌های تبلیغاتی، توصیه‌هایی برای اثربخشی بهتر تبلیغات در بازاریابی و فروش محصولات و خدمات کسب وکارهای کوچک، خانگی و اینستاگرامی دارم. اگر حوصله مطالعه کامل مقاله را ندارید. پاراگراف آخر را از دست ندهید.

تبلیغات کسب و کارهای کوچک

تبلیغات چند نوع هستند

تبلیغات کسب و کارها بر اساس هدف و کارکرد به سه دسته اصلی تقسیم می‌شوند. هرکدام ازاین‌دسته‌بندی‌ها نیز در قالب‌ها و فرمت‌های متنوع عرضه می‌شوند.

دسته‌بندی انواع تبلیغات

۱- تبلیغات جذب
۲- تبلیغات برندینگ
۳- تبلیغات فروش مستقیم

کاربرد تبلیغات جذب و زمان به‌کارگیری آن کی است؟

تبلیغات جذب یکی از انواع تبلیغات در کسب وکارهاست که بسیار با اهمیت و کاربردی هست. هر کسب وکاری چه در ابتدا و چه در طول دوران تکثیر و بلوغ باید تبلیغات جذب برای مشتریان بالقوه و جدید را اجرا کند. مخصوصاً کسب وکارهای اینستاگرامی ، خانگی و کوچک برای بقا و زنده ماندن نیاز به اجرای دقیق این نوع از تبلیغات دارند. در تبلیغات جذبی ، صاحبان کسب وکار با هدف قرار دادن نیچ مارکت تلاش می‌کنند با یک پیشنهاد جذاب، اطلاعات مشتریان بالقوه محصول یا خدمتشان را به دست آورده ، سپس در طول یک بازه زمانی با محتوای کاربردی آن‌ها را به چرخه خرید محصولات خود وارد کنند.
تبلیغات چاپی ، تبلیغات از طریق ایمیل و پیامک ، از بهترین روش‌های دریافت اطلاعات ارتباطی مشتریان بالقوه است.

تبلیغات اصولی

انواع تبلیغات برندینگ چیست و شیوه تبلیغات برندینگ

تبلیغات برندینگ نیز یکی از انواع تبلیغات است که کسب وکارهای رشد یافته و به بلوغ رسیده از آن استفاده می‌کنند. تبلیغات برندینگ یا همان تبلیغات بازاریابی انبوه برای جذب بیشتری از سهم بازار است. در تبلیغات برندینگ ، صاحبان کسب وکارها با هزینه‌های کلان تلاش می‌کنند مشتریان رقبا را به سمت خود بکشند. تبلیغات روی آگهی‌نماهای شهری و بیرون شهری ، تبلیغات مکرر در رادیو و تلویزیون، تبلیغات گران‌قیمت از طریق بلاگرها و اینفلوئنسرها در دفعات متعدد، ازاین‌دست تبلیغات است. محتوای این تبلیغات پیشنهاد ویژه‌ای ندارد. مکرراً از کانال‌های مختلف و عمومی برای عامه مردم پخش می‌شود. گران‌قیمت است و اصلاً بدرد کسب وکارهای کوچک و خانگی نمی‌خورد، چراکه منابع مالی این کسب وکارها بسیار محدود است.

تبلیغات فروش مستقیم یکی از مهم ترین انواع تبلیغات

و اما آخرین نوع تبلیغات، تبلیغات مستقیم فروش است. همان‌طور که از اسم این نوع تبلیغات مشخص است، هدف آن فقط فروش محصول یا خدمت است. این نوع از تبلیغات در تمام شاخه‌های کسب وکار مورداستفاده قرار می‌گیرد. کسب وکارهای اینستاگرامی ، خانگی و کوچک به‌شدت به این نوع از تبلیغات نیازمند هستند باید در زمان تصمیم‌گیری برای اجرای این نوع تبلیغات به موارد زیادی دقت کنند که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. انواع تبلیغات چاپی، ویدئویی، تصویری از طریق شبکه‌های اجتماعی ، سایت‌ها و رسانه‌های دیجیتالی و غیر دیجیتالی قابلیت تبلیغات فروش مستقیم را دارند .

تبلیغات کسب وکارها

برای پیدا کردن مشتری از چه نوع تبلیغاتی استفاده کنیم

حالا که با انواع تبلیغات آشنا شدید. بهتراست با روش استفاده و به‌کارگیری از آن‌ها نیز آشنا شوید. اگر ابتدای راه‌اندازی کسب وکارتان هستید. سراغ تبلیغات فروش محصول نروید. بهترین کار، تبلیغات جذب مشتریان بالقوه است. فرض کنیم شما فروشنده داروهای گیاهی مناسب زنان باردار هستید. نیچ مارکت شما با خانم‌های ماما و دکترهای زنان و زایمان مشترک است. پس باید تبلیغات خود را از طریق این کانال‌ها به دست مشتریان بالقوه برسانید. اما تبلیغات شما با هدف فروش نیست بلکه شما نیاز به اطلاعات مشتریان این افراد دارید. شما می‌توانید در پیج اینستاگرام این افراد تبلیغ بدهید. تبلیغ شما یک پیشنهاد ارزشمند به‌اضافه یک محدودیت زمانی باید داشته باشد. و بعد از تبلیغ سیلی از اطلاعات تماس در اختیاری شما خواهد بود که هم خرید می‌کنند هم آماده خرید هستند.

برای فروش محصولاتمان چگونه تبلیغ کنیم؟

کسب و کارهای اینستاگرامی و کسب و کارهای خانگی ، منابع محدود مالی دارند. جای خطا ندارید . باید درست ، به‌موقع و اصولی تبلیغ کنید. بعد از انجام تبلیغات جذب و تولید محتوای مناسب برای مشتریان بالقوه، زمانی که پیج شما به رشد مناسبی رسید ( بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ ) وقت آن رسیده است که تبلیغات فروش انجام بدهید. شاید برای مراجعه به آژانس تبلیغاتی کمی زود باشد. پس باید خودتان اقدام به شناسایی پیج ها ، بلاگر ها و اینفلوئنسرهای مناسب بکنید. ویدئو بهترین ابزار تبلیغ برای فروش مستقیم است. قبل از انتشار تبلیغ پست‌های مناسبی از محصول در پیج تان گذاشته باشید. این پست‌ها باید حاوی تصاویر صنعتی و تبلیغاتی از محصول باشد. مشتریان با دیدن پیج شما سه پست آخر را با دقت تمام مشاهده می‌کنند و بقیه پست هارا نیز نگاهی می‌اندازند.

نکات مهم در انواع تبلیغات فروش محصولات

۱- تبلیغات ویدئویی تأثیر بیشتری دارند
۲- تبلیغات توسط پیج های با نیچ مارکت مشترک اثر بهتری دارند
۳- ویدئو تبلیغ بهتراست به مزیت محصول اشاره کند
۴- مزیت محصول باید با احساسات مشتری نسبت به محصول همخوانی داشته باشد
۵- تبلیغاتی که ترس و درد مشتریان را درباره مشکلشان نشان می‌دهد باعث فروش بیشتر محصول می‌شود
۶- تبلیغاتی که اوریجینال و طبیعی هستند بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرند

نتیجه‌گیری  مقاله آموزشی انواع تبلیغات

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شد این مقاله را بنویسم شکست کسب وکارهای کوچک و اینستاگرامی در حوزه شکلات دست‌ساز و دسر وکیک برای تبلیغات بود. بسیاری از کسب و کارهای اینستاگرامی با تبلیغات اشتباه ، نتایج بدی گرفتند که باعث بی‌انگیزگی و رها کردن کسب وکارشان شد. شما می‌توانید با مشاوره حرفه‌ای از مجموعه تواناشو یک تبلیغ موفق و شگفت‌انگیز داشته باشید. ما تا حصول بهترین نتیجه با مشاوره انواع تبلیغات و ساخت آن‌ها در کنارتان هستیم. برای مشاوره ُ طراحی و اجرای تبلیغات کسب وکارهای کوچک ُ اینستاگرامی و خانگی این فرم را تکمیل کنید. ما بلافاصله با شما تماس میگیریم.

آیا این مقاله برای شما مفید بوده است؟

روی ستاره‌ها کلیک کنید و به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.9 / 5. تعداد آرا: 33

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *