سیستم همکاری در فروش

چگونه از سیستم همکاری در فروش کسب درآمد کنیم

4
(4)

سیستم همکاری در فروش یا همان affiliate marketing یکی ازروش‌های کسب درآمد جدید برای کسانی است که سرمایه زیادی برای راه‌اندازی یک کسب و کار ندارند. البته ذکر این نکته مهم است که این سیستم در واقع یک تاکتیک کاربردی در برنامه بازاریابی سایت‌های فروشگاهی است که به آن بازاریابی وابسته هم می‌گویند. افرادی که علاقه‌مند به کسب درآمد از تولید محتوای متنی هستند به‌جای کارکردن در قالب فریلنسر اقدام به راه‌اندازی یک سایت ساده محتوایی می‌کنند و با پیاده‌سازی ساده یک سیستم همکاری در فروش برای سایت‌های فروشگاهی بزرگ، مشتریان را به فروشگاه اینترنتی هدایت کرده و در ازای خرید آن مشتریان، پورسانت خود را دریافت می‌کنند. این نوشتار راهنمای راه‌اندازی یک سایت افیلیت مارکتینگ یا همان سیستم همکاری در فروش است. در 7 دقیقه صفر تا صد کسب درآمد از سیستم همکاری در فروش را یاد بگیرید. لابه‌لای این مقاله 3 ویدئو با جزئیات کامل از مصاحبه من با بنیامین ابراهیمی یکی از همکاران موفق در فروش دیجی‌کالا قرارداده شده و پاسخگوی بسیاری از سؤال‌های شماست.

 

روش کسب درآمد از سیستم همکاری در فروش چگونه است؟

وقتی می‌توان با یک لپ‌تاپ، وقت کم و اینترنت معمولی ماهانه بین 10 تا 120 میلیون تومان درآمد داشت، چرا نباید این کار را بکنیم؟ از آنجایی که خودم در حال کسب درآمد از همکاری در فروش هستم، تصمیم گرفتم برای کسانی که سرمایه زیادی ندارند این مسیر را رمزگشایی کنم و توضیحات مقدماتی لازم را به شما بدهم. در این روش یک فرایند فروش توسط سه شخصیت اصلی آن شکل می‌گیرد که هر سه طرف از این فرایند منتفع می‌شوند.

این روش کسب درآمد یکی از بهترین روش های کسب درآمد غیرفعال برای افراد است. درآمد غیر فعال به درآمدی می گویند که به صورت خودکار برای شما پولسازی میکند و نیازی به تمرکز و تلاش روزمره ندارد

سیستم همکاری در فروش

فرایند فروش در سیستم افیلیت مارکتینگ

 تولیدکننده یا فروشنده اصلی کالا، بازاریاب محتوایی و خریدار. روند این فرایند این‌گونه است که تولیدکننده یا فروشنده اصلی یک سایت فروشگاهی دارد. طی قرارداد مشخصی بازاریاب محتوایی در سایت شخصی خود اقدام به تولید محتوای متنی کاربردی و تبلیغی درباره محصولات سایت اصلی می‌کند، خریدار طی جستجوهای اینترنتی به محتوای بازاریاب می‌رسد و از آنجا روی محصولات مربوطه کلیک کرده به سایت اصلی متصل شده خرید خود را انجام می‌دهد. فروش سایت اصلی اتفاق افتاده، بازاریاب محتوایی، پورسانت خود را از بابت این فروش دریافت کرده و مشتری نیز به‌خاطر یک خرید موفق با قیمت مناسب، راضی و خوشحال است.

affiliate marketing

چه چیزهایی را می‌توان با افیلیت مارکتینگ فروخت

تقریباً همه چیز را می‌توان با این روش فروخت. از محصولات فیزیکی گرفته تا محصولات دانلودی. از لوازم خانه و آشپزخانه گرفته تا دوره‌های آموزشی. از قطعات کامپیوتری تا خدمات درمانی. کافی است شما حوزه علاقه‌مندی‌تان را مشخص کنید. البته بعضی افراد بر اساس میزان پورسانت دریافتی تصمیم می‌گیرند روی چه محصولات یا خدماتی کار کنند. در واقع این سیستم بازاریابی وابسته به شکلی است که هر چیزی را می‌توانید با آن بفروشید و پورسانتتان را دریافت کنید.

 

سایت‌هایی که در حال حاضر با همکاری در فروش به شما پورسانت می‌دهند

در حال حاضر فروشگاه‌های اینترنتی زیادی از این سیستم برای فروش محصولاتشان استفاده می‌کنند. در بالای این هرم دیجی‌کالا قرار دارد. غول اول سیستم همکاری در فروش یا همان affiliate marketing. البته سایت‌های خدماتی و محصول محور زیادی هستند که در حال فعالیت با این روش هستند. میهن استور هم یکی از سایت‌هایی است که با فعالان افیلیت مارکتینگ کار می‌کند. می مارکت سومین سایت ارائه‌دهنده خدمات افیلیت به افراد علاقه‌مند کسب درآمد از این روش است. وبسایت شرکا نیز یکی دیگر از سایت‌های ارائه‌دهنده خدمات افیلیت است.

لیموگروپ یکی از سایت های همکاری در فروش است

وبسایت‌های افیلیت مارکتینگ کدام هستند

در حال حاضر سایت‌های موفق همکاری در فروش مختلفی هستند که به‌صورت دائمی در حال کسب درآمد از این روش هستند. پنج سایت با کیفیت زیر را می‌توانید ببینید و الگو بگیرید. محتوای با کیفیت، تمرکز روی محصولات پرمخاطب، برنامه مدون و تصاویر با کیفیت رموز موفقیت این وبسایت‌ها در کسب درآمد از این روش هستند. انواع محصولات اعم از لوازم خانگی، لوازم آرایشی بهداشتی و لوازم کامپیوتری توسط این سایت‌ها به فروش می‌رسند.

همکار فروش چه کسی است

در میانه فرایند سیستم همکاری در فروش، شخصی قرار دارد که نه بازاریاب است نه کارمند، یک تولیدکننده محتوای متنی با کمی دانش راه‌اندازی وبسایت ( ترجیحاً وردپرس ) است. این فرد طی یک قرارداد روی محصولات سایت اصلی متمرکز شده و برای آنها محتوای متنی کاربردی تولید می‌کند. این محتوا متناسب با نیازها و جستجوهای مشتریان نوشته می‌شود. کار چندان پیچیده‌ای نیست. کافی است شما مقاله‌های عمومی درباره محصولات سایت‌های فروشگاهی یا همان طرف قرارداد بنویسید. آنها را ویرایش کرده در سایت شخصی‌تان بگذارید. جزئیاتی هم در ارتباط با روش محتوا نویسی و لینک گذاری وجود دارد که چندان سخت نیست و به مشتری می‌شوند.

مدل درآمدی همکاری در فروش

طبیعتاً تولیدکننده و یا فروشنده اصلی محصول یا خدمت برای کشف مشتریان، جذب آنها و افزایش آنها باید بودجه‌ای برای تبلیغات به روش‌های مختلف در نظر بگیرد. یکی از این روش‌ها که به صورت تضمینی برای فروشنده مشتری می‌آورد همین مدل همکاری در فروش ( affiliate marketing ) است. اینجا دیگر درگیر محتوای تبلیغی یا برگزاری کمپین تبلیغاتی فصلی یا زمان‌بندی شده نیست. همان بودجه در ازای مشتری هدایت شده و خرید او به همکار فروش تعلق می‌گیرد. این بهترین مدل کسب درآمد برای همکاران فروش است. البته سایت‌های فروشنده محصول روش‌های دیگری نیز برای پرداخت دارند. مثلاً پرداخت در ازای هدایت مخاطب به صفحه سایت آنها. اما بهترین روش همین پرداخت پورسانت در ازای فروش محصولات آن سایت است.

انواع روش پرداختی با سایت‌های همکار در فروش

همان‌طور که می‌دانید سیستم همکاری در فروش یک روش بازاریابی درون‌گرا، کم‌هزینه و کاربردی است. شاید بتوان به‌نوعی این سیستم را بازاریابی واسطه‌ای دانست. نکته مهم که برای علاقه‌مندان جلب‌توجه می‌کند روش پرداختی است. روش‌های پرداختی به فعالان همکاری در فروش توسط تولیدکننده یا سایت فروشگاهی به 3 شکل زیر است.

 • سیستم پرداخت برای هر فروش یا اصطلاحاً PPS
 • روش پرداخت بابت هر کلیک یا اصطلاحاً PPC
 • روش پرداخت بابت هر سر نخ یا اصطلاحاً PPL

در این مقاله تأکید من کسب درآمد از روش PPS یا درآمد به‌ازای هر فروش است. چرا که بالاترین پورسانت به این روش تعلق می‌گیرد.

آیا فرایند افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی وابسته پیچیده و سخت است؟

برای شما که می‌خواهید از این روش کسب درآمد کنید خیر. اما قطعاً برای سایت اصلی و فروشنده محصولات، مدیریت این پروژه، تخمین دقیق سودی که باید به شما تعلق بگیرد، مدیریت تمام بازاریاب‌ها و تأیید استانداردهای سایت محتوایی آنها کمی پیچیده است. شما فقط یک قرارداد اینترنتی را امضا می‌کنید، سایت خود را راه‌اندازی می‌کنید، تعدادی محتوای مشخص در آن قرار می‌دهید، کارشناسان وبسایت فروشگاهی آن را بازدید کرده بعد از تأیید امکان اتصال وبسایت شما به فروشگاهشان را برقرار می‌کنند.

چه مهارت‌هایی برای همکاری در فروش نیاز است

برای اینکه به دنیای کسب درآمد از افیلیت مارکتینگ ( affiliate marketing ) یا همان سیستم همکاری در فروش وارد شوید به دو مهارت نیاز دارید. توانایی تولید محتوای متنی. توانایی راه‌اندازی یک وبسایت محتوایی ساده وردپرسی. یادگیری این دو مهارت به کمتر از یک ماه زمان نیاز دارید. می‌توانید از منابع رایگان موجود در اینترنت این آموزش‌ها را دریافت کنید. اما اگر وقت جستجو در بین انبوه اطلاعات اینترنتی خوب بی‌کیفیت را ندارید بهتر است یک دوره کسب درآمد از همکاری در فروش را با کمترین قیمت از اینجا تهیه کرده و در کمتر از سه ماه آن را فراگرفته و کسب درآمد خود را آغاز کنید.

مزایای همکاری در فروش برای سایت‌های اصلی

برای تولیدکننده یا سایت اصلی فروش محصول این سیستم مزایای بسیاری دارد که 4 مورد از مهم‌ترین و ارزشمندترین مزایای سیستم افیلیت مارکتینگ به شرح زیر است

 • افزایش رتبه سئو به دلیل انجام فرایند سئو خارجی و ورود از لینک‌های سایت‌های دیگر به سایت اصلی
 • حذف هزینه تبلیغات
 • افزایش تبلیغات پنهان و مؤثر
 • کاهش ریسک مالی در فروش
 • پیاده‌سازی آسان و کم‌هزینه

همکاری در فروش دیجیکالا

مزایای همکاری در فروش برای بازاریاب‌ها و همکاران فروش

برای کسانی که به این سیستم می‌پیوندند نیز مزیت‌های ارزشمندی دارد که من به پنج مزیت مهم آن اشاره می‌کنم. کسانی که یک سایت محتوایی برای افیلیت مارکتینگ راه‌اندازی می‌کنند به ارزش‌هایی دست پیدا می‌کنند که خیلی از افراد به دنبال آن هستند.

 • با کمترین سرمایه یک کسب و کار مطمئن و بدون شکست راه‌اندازی می‌کنند
 • درآمد تضمینی و غیرفعال کسب می‌کنند یعنی بدون تلاش سیستم برای آنها پول می‌سازد
 • راه‌اندازی سریع و آسان
 • در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سوددهی می‌رسند
 • به انبار و ابزار تولید نیازی ندارید

معایب افیلیت مارکتینگ

هر کسب و کاری علاوه بر مزایا معایب و اشکالاتی هم دارد. این روش کسب درآمد نیز از این قاعده مستثنی نیست. یکی از معایب سیستم همکاری در فروش، تأخیر در پرداخت کمیسیون از طرف وبسایت اصلی است. عموماً سایت‌های فروشنده در پرداخت‌های خود تأخیر دارند. اما این تأخیر چندان هم بد نیست و شما مرتباً در حال فروش و افزایش سودتان هستید.

نکات مهم موفقیت در کسب درآمد از همکاری در فروش

برای اینکه خیلی سریع این سیستم را پیاده‌سازی کرده و فوراً به درآمد برسید باید نکات مهمی را مدنظر قرار دهید. ترفندها و نکاتی وجود دارد که با رعایت آنها می‌توانید خیلی سریع به درآمد از همکاری در فروش برسید.

 • تولید محتوای متنی و با کیفیت اولین و مهم‌ترین نکته موفقیت در این روش است. قبل از شروع به کار ده‌ها وبسایت این حوزه را بررسی کرده مقالات آنها را مطالعه کنید تا سبک و سیاق آنها را بتوانید تحلیل کنید.
 • سراغ حوزه‌هایی بروید که خودتان در آنها اطلاعات خوبی دارید یا توانایی تولید محتوا در آن حوزه را دارید.
 • در ابتدای کار وقت زیادی بگذارید اما بعد از سه ماه دیگر نیازی نیست بیشتر از سه ساعت وقت بگذارید.
 • یکی از مهم‌ترین کارهایی که بسیاری از سایت‌های همکار در فروش انجام نمی‌دهند تولید محتوای ویدئویی است. توصیه می‌کنم متناسب با مطلبتان یک ویدئو 2 دقیقه‌ای نیز تولید کرده روی سایت بگذارید. بازاریابی وابسته با ویدئو خیلی زودتر شما را به درآمد می‌رساند.

ویدیو زیر رو از دست ندین جزییات مهمی از افیلیت رو برای شما تشریح کرده

 

من شما را دعوت می‌کنم به کسب درآمد از سیستم همکاری در فروش و شروع یک قرن جدید با یک کسب  و کار شگفت انگیز

این مقاله یک هدیه ارزشمند و بی‌نظیر برای نوجوانان، جوانان و کسانی است که تنها یک لپ‌تاپ با مقدار بسیار کمی پول دارند. قرن جدید را شگفت انگیز کنید. در سال 1400 زندگی تان را با افیلیت، شگفت انگیزکنید.  وقتی تصمیم به قیمت‌گذاری دوره آموزشی راه‌اندازی سیستم همکاری در فروش ( affiliate marketing ) و کسب درآمد از آن داشتم. آقای مظلومی هم بنیان‌گذار توانا شو از من خواست کاری کنیم که صدها نفر بتوانند درآمد میلیونی مانند ما داشته باشند. کاری کنیم که بشود با پول‌توجیبی یک دانش‌آموز این سیستم را راه‌اندازی کرد. از همین‌جا می‌توانید به صفحه دوره آموزشی این کسب و کار رفته و بلافاصله با یک قیمت باورنکردنی آن را بخرید و در عرض دوهفته کسب و کارتان را راه‌اندازی کنید. مدرس این دوره کسی است که چهار وبسایت افیلیت مارکتینگ دارد، بنیامین ابراهیمی مدیر سایت‌های آباژور، شفق، زیلومه و راهرو. دختر من یکی از شرکت‌کنندگان این دوره خواهد بود.

فقط 9 نفر در این ورکشاپ تکرارنشدنی شرکت خواهند کرد. تمام رازهای افیلیت را بنیامین به شما خواهد گفت.

منابع این محتوا:

تجربیات موفقیت‌آمیز بنیامین ابراهیمی در شفق، آباژور، زیلومه و راهرو و نیز تجربه شخصی خودم روی لیموگروپ که در حال کسب درآمد است.

وبسایت بالانس اسمال بیزینس که مقاله جامعی در این ارتباط دارد

آیا این مقاله برای شما مفید بوده است؟

روی ستاره‌ها کلیک کنید و به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 4

3 دیدگاه برای “چگونه از سیستم همکاری در فروش کسب درآمد کنیم

 1. کاربر میهمان گفته:

  چند روز پیش یکی از دوستان من پکیج ثروتسازی بدون سرمایه به من معرفی کرده من خواستم ببینم اینجا کسی درباره این پکیج اطلاع داره؟ اینجور پکیج ها بدردبخور هستن؟

 2. محمد اکبری گفته:

  با سلام
  ببخشید برای من سوالی پیش اومده بود که با افت درصدی که دیجیکالا به افیلیت مارکتر هاش میده هنوز هم این کار می تونه کسب در آمد خوبی داشته باشه؟
  چون وبسایت های خودتون و آقای ابراهیمی دیگه بعد از مدتی بروز نشدن و دیگه مقاله براشون نوشته نشده.

  • علیرضا احدی گفته:

   سلام روز بخیر برای افلیت نیاز نیست شما مرتبا مقاله بزارین در یک بازه زمانی مقاله ها باید آپلود بشن بقیه ماجرا سئو و بهبود مقاله هست . تاریخ مقالات نباید دستکاری شود. بودجه برای کار در افلیت حتما بودجه در نظر بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *