کسب درآمد از طریق عکاسی با موبایل

3.5
(6)

مدت زمان مطالعه : ۵ دقیقه

عکاسی با موبایل یکی از فرصت های کسب درآمد از طریق مشاغل دیگر است. امروزه به دلیل اشباع شدن بازار کار، پیدا کردن یک شغل مناسب که حقوق و مزایای قابل قبولی داشته باشد، کار بسیار سختی محسوب می‌شود، از این رو بسیاری از افرادی که به دنبال کار می‌گردند، ممکن است با بن‌بست مواجه شوند. بعضی از این افراد به جای سرگردانی در میان آزمون‌های استخدامی شرکت‌های مختلف، تصمیم می‌گیرند کسب و کار خانگی خود را راه بیندازند. بازار تولید محصولات خانگی این روزها داغ است. به خاطر استفاده‌ی زیاد از فضای مجازی، خیلی از این مشاغل خانگی کار خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی توسعه داده‌اند و به موفقیت‌های خوبی هم دست پیدا کرده‌اند. یکی از مواردی که بسیاری از کارآفرینان کسب و کارهای خانگی باید به آن توجه کنند، جذب مخاطب از طریق انتشار تصاویر جذاب از محصولات خود است. تواناشو این مقاله عکاسی با موبایل را اختصاصاً برای شما تهیه کرده است که می توانید در ادامه آن را مطالعه کنید.

آیا با موبایل می توان از محصولات عکس های خوبی گرفت

برای انجام عکاسی با موبایل نیازی به استفاده از دوربین‌های پیشرفته یا یادگیری حرفه‌ی عکاسی نیست، تنها با داشتن یک گوشی موبایل می‌توان عکس‌های جالب توجهی از محصولات مورد نظر با مشتریان به اشتراک گذاشت. تنها رعایت چند نکته‌ی ساده در هنگام عکاسی با موبایل می‌تواند به تولیدکنندگان محصولات خانگی برای بالا بردن فروش محصولاتشان کمک کند. پس اگر صاحب یک کسب و کار خانگی هستید و یا قصد دارید روش مناسب عکاسی با موبایل را یاد بگیرید، این مطلب را از دست ندهید. در ادامه شیوه‌ی درست عکاسی با موبایل، برای گرفتن عکس‌هایی جذاب و جالب توجه از محصولات خانگی را بررسی می‌کنیم و به مشاغل خانگی که عکاسی با موبایل می‌تواند به توسعه‌ی آن‌ها کمک کند، می‌پردازیم.

چه مشاغل خانگی به عکاسی با موبایل نیاز دارند؟

بسیاری از کسب و کارهای خانگی برای تبلیغ محصولات خود، از فضای مجازی استفاده می‌کنند، زیرا تبلیغ کردن در شبکه‌های مجازی هم کم هزینه‌تر است و هم آسان‌تر. در نتیجه مشاغل خانگی برای معرفی محصولات تولیدی خود، نیاز به عکس‌هایی دارند که برای مشتریان جذاب باشد. برای مثال کسب و کاری مثل جواهرسازی که این روزها خیلی رواج یافته است، از طریق عکاسی با موبایل از محصولات خود و به اشتراک گذاشتن آن‌ها در شبکه‌های مجازی، به راحتی می‌تواند فروش خود را بالا ببرد. مشاغل خانگی دیگری هم مانند فروش محصولات دست‌ساز، فروش لباس، معرفی خدماتی که کسب و کار خانگی ارائه می‌دهد و… وجود دارند که عکاسی با موبایل می‌تواند به پیشرفت آن‌ها کمک کند.

کارگاه عکاسی با موبایل

چطور با موبایل عکس‌های خوبی بگیریم؟

درست است که عکاسی با موبایل کار راحتی به نظر می‌رسد، اما هر کاری نیاز به رعایت یک سری نکات اصولی دارد. برای مثال شغل شیرینی فروشی خانگی را در نظر بگیرید، حتما به تصاویر رنگارنگی که صاحبان این کسب و کار خانگی در اینترنت منتشر می‌کنند، برخورد کرده‌اید. اگر عکس‌هایی که مشتریان از شیرینی‌ها می‌بینند به نظرشان جذاب نیاید و یا به عبارتی تصاویر آن‌ها را گرسنه نکند، تبلیغات موثر واقع نخواهند شد. عکاسی با موبایل ترفندهای خاصی دارد که با رعایت آن‌ها می‌توان عکس‌های مناسبی برای تبلیغ و معرفی محصولات خانگی ثبت کرد. در ادامه‌ی مظلب، هر یک از روش‎هایی را که به بهتر شدن تصاویر و جذب مشتریان بیش‌تر کمک می‌کند، با هم بررسی می‌کنیم.

ترفندهای عکاسی با موبایل

پیش از آن که تلفن‌های هوشمند به بازار بیایند، برای گرفتن یک عکس خوب باید پروسه‌ی طولانی طی می‌شد. درواقع علاوه بر یک دوربین عکاسی حرفه‌ای به نرم‌افزارهای کامپیوتری مخصوص ویرایش عکس هم نیاز پیدا می‌کردید. طبیعی است که این پروسه زمان و انرژی زیادی را طلب می‌کرد. امروزه با تشکر از دوربین‎های قوی تلفن‌های هوشمند و نرم‌افزارهای ویرایش عکس که روی گوشی‌ها نصب می‌شوند، می‌توان عکس‌های با کیفیتی با موبایل گرفت و با همان گوشی هم آن عکس‌ها را ویرایش کرد. البته عکاسی با موبایل به راحتی کلیک بر روی یک گزینه نیست. پس چه رازی پشت عکس‌های با کیفیتی که از طریق موبایل گرفته شده‌اند، وجود دارد؟ ترفندهای کاربردی عکاسی با موبایل را در ادامه آورده‌ایم:

 • حفظ تعادل در اندازه‌ی عکس

یکی از ساده‌ترین و بهترین راه‌های حفظ تعادل هنگام عکاسی با موبایل، استفاده از خطوط مشبک یا گرید لاین است. با استفاده از این قابلیت تلفن‌های همراه، عکس‌های گرفته شده از محصولات خانگی طبیعی‌تر به نظر می‌رسند. با روشن کردن حالت گرید لاین، یک سری خطوط شبکه مانند روی صفحه نمایش قرار می‌گیرد که از طول و عرض، عکس را به خانه‌های سه بخشی تقسیم می‌کند. این یک اصل عکاسی به نام «قاعده‌ی سوم» است که با استفاده از آن در مجموع هر تصویر از ۹ بخش تشکیل می‌شود.

طبق این قاعده اگر هنگام عکاسی از محصولات خانگی، نقاط دلخواه خود را داخل این خانه‌ها یا روی خطوط قرار دهید، در نهایت عکسی متعادل‌ و مسطح خواهید داشت و به بیننده‌ها اجازه می‌دهید بیش‌تر با عکس شما ارتباط برقرار کنند. از آنجایی که به خصوص در مورد یک کسب و کار خانگی اینترنتی، مشتریان فقط عکس محصولات خانگی را مشاهده می‌کنند و دسترسی به محصولات ندارند، پس بهتر است تصاویری از محصولات خود به اشتراک بگذارید که از همه نظر مشتریان را تحت تاثیر قرار دهند. برای روشن کردن حالت گرید لاین در تلفن‌های همراه، می‌توانید در قسمت تنظیمات دوربین، این حالت را انتخاب کنید.

نکات مهم در عکاسی با موبایل

 • فوکوس دوربین را تنظیم کنید

در حال حاضر بیش‌تر دوربین گوشی‌ها به صورت خودکار روی پس زمینه‌ی تصویر متمرکز می‌شوند. هدف از عکاسی از محصولات خانگی، نشان دادن ویژگی‌ها و مزایای آن‌ها است، اگر هنگام عکس‌برداری فوکوس دوربین روی پس زمینه متمرکز باشد، نه تنها محصولات خانگی به چشم نمی‌آیند، بلکه ممکن است تصاویر شفافی هم گرفته نشود. بنابراین هنگام عکاسی با موبایل باید به این نکته توجه داشته باشید، برای فوکوس روی محصول مورد نظر خود، باید یک بار روی آن بخش از صفحه نمایش که محصول در آنجا قرار گرفته است، ضربه بزنید. در نتیجه فوکوس دوربین روی بخش مورد نظر تنظیم می‌شود و عکس شفاف‌تر و با کیفیت‌تری خواهید داشت.

 • فضای اطراف محصول خود را شلوغ نکنید

منظور از فضای خالی، همان پس زمینه‌ای است که سوژه‌ی عکس _ در اینجا محصولات خانگی_ در آن قرار دارد. هر چه پس زمینه‌ی عکس خلوت‌تر باشد یا به عبارتی فضای خالی بیش‌تری در عکس وجود داشته باشد، بیننده‌ها به محصولی که در آن پس زمینه قرار گرفته است، بیش‌تر توجه می‌کنند. فضای خالی می‎تواند شامل یک میز، آسمان، زمین و یا هر فضایی باشد که با محصولات خانگی شما هماهنگی بیش‌تری دارد. پس در زمان عکاسی با موبایل برای یک کسب و کار خانگی، باید توجه داشته باشید که هرچه فضای خالی بیش‌تری در عکس وجود داشته باشد، توجه مشتریان بیش‌تر به محصول جلب می‌شود.

 • از زاویه‌های متفاوت عکس بگیرید

رعایت این نکته هنگام عکس‌برداری از محصولات خانگی ضروری است. زیرا در صفحات مجازی مخصوص مشاغل خانگی، محصولات متعددی به نمایش گذاشته ‌می‌شود و معمولا صاحبان کسب و کار خانگی دفعات متعددی مجبور به عکاسی از محصولات خود می‌شوند؛ بنابراین بهتر است برای عکس گرفتن از هر کدام از محصولات خانگی از زاویه‌ی متفاوتی استفاده شود تا مشتریان این احساس را داشته باشند که با محصولات متنوعی روبرو هستند و حق انتخاب بالایی دارند.

 • از انعکاس نور استفاده کنید

این مورد هم هنگام عکاسی با موبایل از محصولات خانگی می‌تواند باعث جذابیت بیش‌تر تصاویر شود. با استفاده از وسایلی مانند آینه، عینک آفتابی یا ظروف شیشه‌ای می‎توان بازتاب تصاویر را در عکس‌ها ثبت کرد. با به کار بردن این روش، عکس‌ها خلاقانه‎تر می‌شوند. در کل احتمال موفقیت مشاغل خانگی که از روش‌های خلاقانه‌تر استفاده می‌کنند، بیش‎تر است.

 • از خطوط پیشرو استفاده کنید

در بعضی از تصاویر خطی وجود دارد که چشم بیننده را به سمت قسمت خاصی از تصویر می‌کشد و این احساس را برای بیننده به وجود می‌آورد که آن تصویر عمق دارد. هنگام عکاسی با موبایل می‌توانید در پس زمینه‌ی فضایی که محصولات خانگی خود را قرار می‌دهید، از این خطوط پیشرو استفاده کنید. کسب و کارهای خانگی می‌توانند برای محصولاتی که به تنهایی جلوه‌ی خاصی ندارند، از این روش استفاده کنند. با استفاده از خطوط پیشرو، حتی اگر محصولات خانگی ساده باشند و عکس‌های آن‌ها خیلی جالب توجه از آب درنیاید، خطوط پیشرو موجود در عکس چشم بیننده را خیره می‌کند و باعث می‌شود عکس‌ها منحصربه‌فرد به نظر بیایند. خطوط پیشرو می‌توانند صاف یا مدور باشند.

 • تقارن را در تصاویر حفظ کنید

تقارن در عکاسی به معنای ایجاد تصاویری است که می‌توانند به دو قسمت مساوی تقسیم شوند. در واقع می‌توان گفت تصاویر آینه‌ای از یکدیگر هستند. برای حفظ تقارن عکس از خطوط مشبک یا همان گرید لاین هم استفاده می‌شود. در صورتی که عکسی که مشتریان از محصولات خانگی شما می‌بینند، دارای تقارن باشد، احساس خوشایندی به آن‌ها دست می‌دهد. صاحبان مشاغل خانگی باید زمان عکاسی با موبایل دقت داشته باشند که هرچه عکس‌های گرفته شده، احساس هماهنگی، توازن و زیبایی بیش‌تری را به بیننده‌ منتقل کنند احتمال فروش محصولات خانگی آن‌ها بالاتر می‌رود. برای ایجاد تقارن لازم نیست محصولات خانگی شما حتما شکل خاصی داشته باشد. با استفاده از وسایل جانبی هم می‌توان تقارن را در عکس ایجاد کرد. برای مثال می‌توانید محصولات مورد نظر خود را در وسط تصویر بگذارید، سپس در دو طرف آن وسایل قرار دهید، در نتیجه عکس نهایی دارای تقارن خواهد بود.

 • از الگوهای تکراری استفاده کنید

اگر حداقل یک بار از شبکه‌های مجازی استفاده کرده باشید، می‌دانید که مشتریان محصولات خانگی در اینترنت با حجم زیادی از تصاویر مختلف روبرو می‌شوند. برای اینکه مشتریان بتوانند محصولات شما را بخرند، ابتدا باید این محصولات نظر آن‌ها را جلب کند. پس عکس‎هایی که از محصولات خانگی خود به اشتراک می‎گذارید باید دارای تمایزهای برجسته‌ای با انبوه تصاویر دیگری که در اینترنت وجود دارد، باشند. یکی از راه‌های ایجاد چنین تمایزهایی این است که هنگام عکاسی با موبایل به الگوهای‌ تکراری توجه داشته باشید.

الگوهای تکراری برای بیننده‌ها خوشایند هستند و معمولا نظر افراد را جلب می‌کنند. این الگوها زمانی که عناصر گرافیکی قوی مانند خطوط، اشکال هندسی، فرم‌ها و رنگ‌ها با شکل خاصی تکرار می‌شوند، پدید می‌آیند. برای مثال اگر محصول خود را در پس زمینه‌ای مانند کف کاشی کاری شده‌ی زمین قرار دهید، می‌توانید از این الگوهای تکراری در عکس خود بهره بگیرید. این موضوع برای صاحبان مشاغل خانگی مهم است، زیرا الگوهای تکراری جلوه‌ی بصری فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کنند و برای استفاده در تصاویر تبلیغاتی و معرفی محصولات خانگی مناسب هستند.

 • رنگ تصاویر را تغییر دهید

این روش هم برای برجسته ساختن محصولات خانگی در زمان عکاسی با موبایل به کار می‌رود. عکسی را در نظر بگیرید که تمام فضای پس‌‌زمینه‌ی آن سیاه و سفید است ولی بخشی از عکس که مربوط به محصول مورد نظر است، رنگی باقی مانده. مطمئنا چنین تصاویری جلوه‌ی زیباتری دارند. پس می‌توان برای برجسته کردن محصولات خانگی در تصاویر، به راحتی و با استفاده از یک برنامه‌ی ویرایش عکس رنگ فضای پس‌زمینه را سیاه و سفید کرد و تنها بخش مورد نظر خود را رنگی گذاشت. برای انجام این کار می‌توانید از اپلیکیشن touch color استفاده کنید. با این روش حتی اگر تمایل ندارید در پس‌زمینه‌ی عکس‌ها از فضای خالی استفاده کنید هم می‌توانید پس‌زمینه‌ی شلوغ عکس را سیاه و سفید کرده و به این ترتیب باز هم محصولات خانگی خود را به عنوان عنصر برجسته‌ی موجود در تصویر نشان دهید.

 • زوم ممنوع!

زمان عکاسی با موبایل به جای زوم کردن روی تصاویر، فاصله‌ی خود را با سوژه کم‌‌تر کنید. بزرگنمایی تصاویر باعث کاهش کیفیت آن‌ها می‌شود. اگر می‌خواهید فضای کسب و کار خانگی خود را هم در عکس نشان دهید و مجبور هستید از فاصله‌ی دور عکس بگیرید، باز هم از بزرگنمایی برای برجسته کردن محصولات خانگی خود استفاده نکنید.، به جای این کار می‌توانید بعد از عکاسی با موبایل، عکس را با یکی از برنامه‌های مخصوص ویرایش عکس برش دهید. بعضی از برنامه‌های ویرایش عکس، تصاویر را بدون تغییر کیفیت آن‌ها برش می‎دهند.

 • به جزئیات عکس دقت کنید

بعضی از مشاغل خانگی، محصولاتی تولید می‌کنند که دارای جزئیات ظریفی است. مشتریان این نوع محصولات خانگی هم به دنبال بررسی این جزئیات هستند، بنابراین هنگام عکاسی با موبایل باید به این جزئیات دقت کرد. برای نشان دادن ظرافت‌های محصولات خانگی علاوه بر رعایت نکاتی که تا الان گفته شد، می‎توانید از ابزار «sharpen» در نرم‌افزار ویرایشگر عکس خود استفاده کنید. با استفاده از این ابزار امکان برجسته کردن جزئیات و ظرافت‌های محصولات کسب و کار خانگی، مانند لایه‌های رنگ به کار رفته در محصول، بافت و الگوهای ظریف آن هم وجود دارد.

 • از نور طبیعی استفاده کنید

اگر صاحب یک کسب و کار خانگی هستید باید به این موضوع دقت داشته باشید که برای عکاسی با موبایل از محصولات خانگی خود، بهتر است از فلش دوربین خود استفاده نکنید. فرقی ندارد گوشی شما تا چه حد پیشرفته باشد، اگر هنگام عکس‌برداری از فلش دوربین استفاده کنید، نمی‌توانید تصویر بی‌نقصی داشته باشید. فلش دوربین عکس‌ها را بیش از حد واضح نشان می‌دهد و جلوه‌ی رنگ‌ها را از بین می‌برد، در ضمن اگر محصولی که از آن عکس‌برداری می‌کنید بدنه‌ی براقی داشته باشد، فلش دوربین باعث انعکاس نور می‌شود.

اسنپ سید بهترین اپلیکیشن ویرایش عکس های موبایل

به جای فلش بهتر است از منابع نور طبیعی که در دسترس دارید استفاده کنید. حتی اگر فضا تاریک است، با استفاده از نور طبیعی می‌توانید با سایه‌های موجود در فضا بازی کنید و جلوه‌ی خاصی به محصولات خود بدهید. بعد از عکاسی با موبایل‎، اگر تصویر به شکل دلخواه‌تان از آب درنیامد می‌توانید در یک برنامه‌ی ویرایشگر عکس از قسمت «exposure» استفاده کرده و عکس‌ها را تا اندازه‌ی دلخواه روشن‌تر کنید. پس بهتر است در شب فلش دوربین را به کار نگیرید، ولی گاهی اوقات استفاده از فلش در نور روز می‌تواند نور پس زمینه را تا حدودی بهبود ببخشد.

 • از سه‌پایه مخصوص موبایل استفاده کنید

اگرچه عکاسی با موبایل حتی از اجسام متحرک هم آسان است، ولی با استفاده از سه‌پایه‎های مخصوص موبایل حتی احتمال لرزیدن دست و خراب شدن عکس هم از بین می‌رود. اکثر سه‌پایه‎های مخصوص موبایل بزرگ‌تر از گوشی‌ها هستند و به راحتی به هر طرف خم می‌شوند، در نتیجه به صاحبان مشاغل خانگی این امکان را می‌دهند که از محصولات خود تصاویر با کیفیت‌تری بگیرند.

عکاسی با موبایل

 • تنظیمات دوربین خود را به صورت دستی کنترل کنید

تنظیمات دوربین گوشی، به خصوص حالت exposure بهتر است به صورت دستی تنظیم شود. زمان عکاسی با موبایل وقتی که انگشت خود را روی صفحه نمایش بزنید، علاوه بر فوکوس لنز بر آن نقطه، گوشی به صورت خودکار نور فضا را هم تنظیم می‌کند. برای اینکه تصاویر محصولات خانگی کاملا با ایده‌آل‎های شما در تطابق باشد بهتر است این حالت گوشی را به صورت دستی تنظیم کنید.

 • چند کار کوچک برای عکس‌برداری بهتر

قبل از شروع عکاسی، لنز گوشی را با یک پارچه‌ی نرم تمیز کنید. لنز گوشی‌ها مقدار زیادی گرد و خاک می‌گیرد و این آلودگی‎ها روی کیفیت تصاویر تاثیر می‌گذارند.اگر تبلیغات در شبکه‎های اجتماعی در کسب و کار خانگی شما تاثیر زیادی دارد و نیاز به عکس‌های جالب توجه‌تری دارید، می‌توانید برای گوشی هوشمند خود لنزهای اضافه تهیه کنید. با این لنزها از زوایای مختلف و متنوع‌تری می‌توانید عکس‌برداری کنید.از ویرایش کردن عکس محصولات خانگی خود، هراس نداشته باشید. عکاسی با موبایل تنها قدم اول معرفی محصولات است، قدم بعدی ویرایش عکس برای اضافه کردن جلوه‌های زیبای بصری است. با استفاده از ویرایشگر عکس می‎توان لکه‌ها و نقص‌های موجود در پس‎زمینه را حذف کرد و حتی محصولات خانگی را جذاب‌تر نشان داد.

مشاغل خانگی موفق

کسب و کار خانگی از تنوع زیادی برخوردار است و هر روز تعداد بیش‌تری از این مشاغل خانگی ایجاد می‌شوند. حال که روش‌های درست عکاسی با موبایل را بررسی کردیم، بهتر است به مشاغل خانگی که از طریق عکاسی با موبایل می‌توانند موفقیت بیش‌تری در معرفی و فروش محصولات خانگی خود کسب کنند هم نگاهی بیندازیم.

 • ارائه‌ی مشاوره برای خانه‌داری و بچه‌داری

این کسب و کار خانگی برای خانم‌های خانه‌داری که به کار در منزل، رسیدگی به امور خانه و بچه‌داری علاقه دارند، مناسب است. این نوع مشاغل خانگی را می‌توان بدون هزینه‌ی خاصی راه‌اندازی کرد و خانم‎ها بدون نیاز به خارج شدن از منزل و تنها با انجام دادن کارهای روزمره خود می‌توانند کسب درآمد کنند. برای این کار تنها لازم است از فضای خانه و نحوه‎‌ی مراقبت و نگه‌داری از فرزندان خود، عکس‎هایی با مخاطبان به اشتراک بگذارند. بنابراین این کسب و کار خانگی فقط از طریق عکاسی با موبایل و به اشتراک گذاشتن تصاویر در شبکه‌های اجتماعی و یا وبلاگ‌ها، انجام می‌گیرد. درآمدزایی از طریق این روش آسان است و برای شروع خانم‌ها می‎توانند برای مثال از اعضای وب‌سایت خود در قبال ارائه مشاوره، حق عضویت بگیرند.

 • نمایندگی فروش محصولات

این نوع مشاغل خانگی نیز به عکاسی با موبایل مرتبط هستند. در خارج از کشور اپلیکیشن‌هایی مانند Ebay وجود دارد که افراد از طریق آن‌ها می‌توانند به سادگی به خرید و فروش لباس و کالاهای مشابه بپردازند. از این نوع اپلیکیشن‌ها در ایران هم به فراوانی یافت می‌شود و افراد می‌توانند از طریق این نرم‌افزارها یک نمایندگی آنلاین فروش برای هر نوع محصولی تاسیس کنند. این کسب و کار خانگی از آن جهت پرطرفدار است که فروشنده‌ها دیگر نیازی به خرید یا اجاره‌ی مغازه یا انبارهای جداگانه ندارند و تنها از طریق این نرم‌افزارها می‌توانند محصولات خود را بفروشند.

 • مربی بدن‌سازی

یکی دیگر از مشاغل خانگی که این روزها محبوبیت زیادی پیدا کرده است، ارائه مشاوره‌های مربوط به بدن‌سازی و تناسب اندام است. اگر به تناسب اندام و ورزش علاقه دارید می‌توانید دانش خود را با علاقه‌مندان به اشتراک بگذارید. معمولا این کار از طریق عکاسی با موبایل و منتشر کردن تصاویر مربوط به ورزش‌های روزانه‌ی افراد در شبکه‌های اجتماعی شروع می‌شود. بعد از آن، می‌توانید کار خود را توسعه دهید و به عنوان مربی شخصی مخاطبان خود کار کنید. بسیاری از افراد تمایل دارند مربی بدن‌سازی مخصوص خود را داشته باشند و برای دریافت مشاوره‎‌های مربوط به تناسب اندام یا به عبارت دیگر دریافت رژیم‌های مختلف، هزینه‌های زیادی می‎کنند.

 • طراحی لباس

این روزها محصولات خانگی طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند، به خصوص اگر این محصولات طراحی‌ منحصربه‌فردی هم داشته باشند. اگر به خیاطی علاقه دارید، می‌توانید لباس‌های موردعلاقه‌ی خود را طراحی و تولید کنید و کسب و کار خانگی خود را راه بیندازید. بعد از تولید لباس‌ها و محصولات خانگی خود، عکس‌های جذابی از آن‌ها بگیرید و در اینترنت به اشتراک بگذارید. از این طریق می‌توانید با استفاده از استعداد خود درآمدزایی کنید.

 • ساخت جواهرات

به تازگی این کسب و کار خانگی در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام بسیار رواج پیدا کرده است. طراحی جواهرات کار سختی نیست و افراد به راحتی می‌توانند وارد این کار شوند. بعد از طراحی و ساخت جواهرات خود، می‌توانید به راحتی و از طریق عکاسی با موبایل، محصولات خانگی خود را در معرض دید مشتریان قرار دهید. افراد زیادی به جواهرات خاص و متفاوت علاقه‌مند هستند و بسیاری از افراد هم تمایل دارند جواهرات مطابق خواست خودشان و به صورت سفارشی ساخته شود. بنابراین محصولات تولید شده در این مشاغل خانگی، مشتریان خاص خود را دارند و از این طریق هم می‌شود به درآمد خوبی دست پیدا کرد.

 • آرایشگری و عکاسی با موبایل

برای راه‌اندازی این کسب و کار خانگی تنها به یک اتاق کوچک و تعدادی وسیله‌ی محدود نیاز دارید. البته می‌توانید برای انجام کارهای آرایشی به خانه‌ی مشتریان هم بروید. برای جذب مشتری، ابتدا از مدل‌ کارهای خود چند عکس در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید، مثل همیشه جادوی فضای مجازی مشتریان را به سمت شما روانه می‌کند.

 • طراح داخلی منزل

این نوع مشاغل خانگی بیش از هر چیز به سلیقه و شناخت طراحی‌های مناسب برای هر فضا نیازمند است. خوشبختانه این شغل هم به یک دفتر کار جداگانه نیاز ندارد و شما می‌توانید از از طریق عکاسی با موبایل از دکوراسیون منزل خود و منتشر کردن این تصاویر در اینترنت، کسب و کار خانگی خود را شروع کنید.

 • فروش کلکسیون وسایل

اگر به جمع‌آوری وسایل عتیقه یا هر نوع وسیله‎ای که ممکن است برای دیگران جذابیت داشته باشد، علاقه دارید، می‎‌توانید از طریق صفحات اجتماعی و به اشتراک گذاشتن عکس مجموعه‌ها، این وسایل را به فروش برسانید. این کسب و کار خانگی علاوه بر کسب درآمد، برای علاقه‌مندان نوعی تفریح هم محسوب می‌شود.

 • مشاور مد

اگر به مسائل مربوط به مد و لباس علاقه دارید یا فکر می‌کنید از سبک خاصی در لباس پوشیدن برخوردار هستید می‌توانید این نوع مشاغل خانگی را هم امتحان کنید. این کسب و کار خانگی از طریق عکاسی با موبایل از سبک لباس پوشیدن روزمره و ارائه‌ی مشاوره و خدمات خصوصی و عمومی به مشتریان، کسب درآمد می‌کند. این کار به سادگی انجام می‌گیرد و در ابتدا تنها لازم است افراد از سبک لباس پوشیدن خود عکس‌های در اینترنت و صفحات اجتماعی منتشر کنند؛ بعد از آن مشتریانی که به این نوع مشاوره‌ها و خدمات علاقه داشته باشند به سمت این افراد جذب خواهند شد.

عکاسی با موبایل

 • طراحی سبدهای هدیه

مردم در مناسبت‌های خاص علاقه دارند عزیزان خود را با هدایای جالب غافلگیر کنند. طراحی سبدهای هدیه ایده‌ی جذابی برای راه‌اندازی یک کسب و کار خانگی است. این نوع محصولات خانگی محبوبیت زیادی دارند، به ویژه در مناسبت‎هایی مانند ولنتاین، جشن تولد، مراسم ازدواج و مراسم‌های این چنینی، این سبدهای هدیه بسیار پرکاربرد هستند. پس اگر به تزئین غذا یا چیزهای مشابه علاقه دارید، شاید بد نباشد شانس خود را در این نوع مشاغل خانگی هم امتحان کنید. مانند موارد دیگر، در این کسب و کار خانگی هم می‌توان از طریق ثبت عکس با موبایل از محصولات خانگی تولید شده، مشتریان اینترنتی زیادی جذب کرد.

 • عکاسی با موبایل از شیرینی‌پزی

علاقه‌مندان به شیرینی‌پزی می‌توانند با خرید یک سری تجهیزات مناسب، آشپزخانه‌ی خود را به یک محل کسب و کار خانگی تبدیل کنند. برای کسب درآمد از طریق شیرینی‌پزی می‌توانید شیرینی‌های خود را به مغازه‌های محلی بفروشید و یا از طریق شبکه‌های اجتماعی، مغازه‌ی مستقل خودتان را تاسیس کنید! نگران مشتریان نباشید، این روزها مردم به خریدهای اینترنتی علاقه‌ی زیادی پیدا کرده‌اند و در صورتی که مطابق مطالبی که گفته شد تصاویر جذابی از شیرینی‌های خود به مشتریان نشان دهید، مطمئنا آن‌ها جذب کارهای شما خواهند شد.

 • گل‌آرایی

به گل و گیاه علاقه دارید؟ پس می‌توانید از این راه‌ هم درآمد کسب کنید! گل‌آرایی یکی از مشاغل خانگی است که این روزها افراد زیادی را به سمت خود جذب کرده است. از طریق کاشت گل و گیاه در باغچه‌ی خانه خود و تزئین آن‌ها می‌توانید منبع درآمدی برای خود ایجاد کنید. در این مورد هم از طریق ثبت تصویر با موبایل و به کمک اینترنت، بدون نیاز به داشتن مغازه، می‌توان محصولات خانگی را در دسترس مشتریان قرار داد.

 • حناکاری

حنا گیاهی است که در طی هزاران سال گذشته، برای مصارف آرایشی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. اگر هنر حناکاری را بلد هستید، می‎توانید از طریق ابداع طرح‌های زیبا وجذاب، مشتری جذب کنید. از طریق اینترنت می‌توانید این طرح‌ها را بفروشید و یا برای انجام حناکاری مشتری بپذیرید.

 • اجاره‌ی ملک

اگر در شهر توریستی زندگی می‌کنید و در خانه‌ی خود فضای خالی و بی‌استفاده‌ای دارید، می‌توانید آن فضا را به گردشگران اجاره بدهید. برای انجام این کار کافی است عکس‌هایی از خانه‌ی خود بگیرید و در فضای مجازی به اشتراک بگذارید. این روزها اجاره‌ی خانه و ویلا از طریق اینترنت بسیار رواج یافته است.

عکاسی با موبایل

در پایان این مقاله جامع در رابطه با عکاسی با موبایل

بسیاری از مشاغلی که ذکر شد، با استفاده از اینترنت و عکاسی با موبایل، امکان توسعه بیش‌تری پیدا می‌کنند.اگر از روش‌هایی که برای عکاسی از طریق گوشی‌های هوشمند توضیح داده شد، استفاده کنید، می‎‌توانید چشم مشتریان را به محصولات خانگی خود خیره کنید و فروش خود را بالاتر ببرید. در کل می‌توان گفت کسب درآمد از طریق مشاغل خانگی به تلاش و انگیزه‌ی خود فرد بستگی دارد، هرچه برای کار خود علاقه و خلاقیت بیش‌تری خرج کنید، بازخورد بهتری هم دریافت خواهید کرد. در مورد کسب و کارهای خانگی، بازخورد بهتر به معنی کسب درآمد بیش‌تر و موفقیت است.

تهیه مطلب: علیرضا احدی

دانلود PDF

آیا این مقاله برای شما مفید بوده است؟

روی ستاره‌ها کلیک کنید و به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.5 / 5. تعداد آرا: 6

2 دیدگاه برای “کسب درآمد از طریق عکاسی با موبایل

  • علیرضا احدی گفته:

   اگر لرزش دستتون رو مدیریت کنین با حبس نفس بله . اما درحال حاضر سه پایه های بسیار ارزان قیمت هم در بازار موجوده که میتونین با سرچ در گوگل ، دیجیکالا و ترب پیدا کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *