ایده جدید محصولات

10 وب سایت برای ایده محصولات جدید کسب و کارهای کوچک

3.7
(10)

ایده محصولات جدید کسب و کارهای کوچک از کجا می آید؟ چگونه می توانم محصولاتی تولید کنم که دیگران هنوز نتوانسته اند؟ جواب این سئوال ها در این نوشتار جذاب ، کوتاه و کاربردی است. با من در تواناشو همراه باشید تا برای بازاریابی و فروش محصولات کسب و کارتان دریچه های شگفت انگیزی از نمونه های جدید محصولات را بگشایم. این مقاله یکی از مهم ترین نکات را برای موفقیت در بازاریابی محصولات به همراه دارد. اگر شما ایده های نوآورانه در کسب و کارخودتان پیاده سازی نکنید بعد از مدت کوتاهی رشد کسب و کار شما متوقف می شود. یکی از مدل های نوآوری در کسب و کار ، نوآوری در محصول است. در این مقاله آموزشی و کاربردی ده وبسایت مناسب برای ایده گرفتن را به شما معرفی می کند

این نوشتار شامل مطالب زیر است : 

  • انواع تیپ بازار
  • روش کشف یا خلق ایده های جدید در مارکت ها
  • 10 وبسایت ایده های جدید محصولات کسب و کارهای کوچک
  • پیشنهادات شگفت انگیز من

قبل از نوآوری در محصول با انواع بازار آشنا شوید

برای دست یافتن به ایده محصولات جدید باید دانش مان را در حوزه انواع بازارهای محصولات افزایش دهیم.در واقع می خواهم چیزی را به شما یاد دهم که چراغ راه شما برای موفقیت در تولید یک محصول خاص و مورد توجه است. در واقع برای اینکه کار ما در تولید محصول منحصر به فرد آسان شود باید انواع بازار هدف یا به اصطلاح ” market type ” را بشناسیم.

انواع بازار هدف محصولات کسب و کارهای کوچک

4 نوع بازار هدف مبتنی بر محصول وجود دارد که شما می توانید با توجه به نیچ مارکت خود یکی از تیپ های مذکور را انتخاب کنید.

  • تیپ اول: بازار موجود (existing market)
  • تیپ دوم: بازارتازه و ناشناخته (re- segmented market)
  • تیپ سوم : بازار جدید (new market)
  • تیپ چهارم : بازار کپی و بومی سازی (clone market)

بازار موجود

مفهوم بازار موجود بدین معناست که شما محصولاتی را تولید می کنید که رقبای زیادی نیز در حال تولید هستند و تفاوت محصول شما با رقبا جدی و قابل توجه نیست . در این مارکت یا بازار هدف ، مشکلات مهم ؛ فروش ، قیمت رقبا و یافتن مشتریان است. به طور مثال تولیدات ترشی ، شور ، لواشک و …. از این دسته هستند.

بازار ناشناخته

محصولات بازار ناشناخته، محصولاتی هستند که هنوز در دوران جنینی بازاریابی خود هستند . محصولی مثل نوشیدنی کفیر در ابتدا به عنوان دوغ شناخته می شد. مردم نمیدانستند که این محصول اصلاً دوغ نیست . در واقع این محصولات بیشتر مورد توجه پیشگامان و علاقمندان تست محصولات جدید است. اگر اینفلوئنسرها به خوبی این محصولات را معرفی کنند، دارندگان کسب و کارهای دارای این محصولات فروش بسیار خوبی خواهند داشت. در حال حاضر محصولات دست ساز بسیار خاص ، دکوراسیون های سفارشی ، دوره های آموزشی نو در حوزه روانشناسی کسب و کار و…از این گروه هستند. این بازار برای شخص بنده هم جذابیت های خاص خودش را دارد.

بازار جدید

و اما بازار جدید. ایده محصولات جدید در این مارکت در واقع محصولاتی است که تا به حال در هیچ جا ارائه نشده است. نه در بخش بین المللی و نه بومی. محصول از هر لحاظ جدید و نو است. یکی از پر ریسک ترین بازارهای فعالیت این حوزه است. انسان ذاتاً در برابر چیزهای نو مقاومت دارد. از دین و مذهب گرفته تا محصولات تکنولوژیک یا خوراکی ها. توصیه میکنم در کسب و کارهای کوچک به دنبال خلق یک محصول بسیار جدید نباشید.چرا که هم قدرت تبلیغات شما کم است و هم پذیرش آن توسط عموم زمان بر است.

بازار کپی و بومی سازی

و در نهایت برای دست یافتن به ایده محصولات جدید، بازار کپی نمونه های بین المللی و بومی سازی آنها ، بهترین و سر راست ترین روش برای دست یافتن به سهم عمده ای از بازارهدف و مشتریان است. مثال بارز این مارکت ، اپلیکیشن تاکسی اینترنتی اسنپ است ، اسنپ بومی سازی اپلیکیشن اوبر است. بازار هدف فراوان ، ریسک پائین در پذیرش محصول و جذابیت های یک تجربه نوین از شاخصه های بارز این مارکت است.

برای دست یافتن به ایده های جدید در این چهار مارکت چکار کنم؟

در ادامه این نوشتار 10 سایت برتر جهان در حوزه فروش محصولات کسب و کارهای کوچک و خانگی را به شما معرفی می کنم. بررسی این سایت ها برای خلق محصولات جدید کمک شایسته ای به شما می کند. کافیست معادل واژه انگلیسی محصول خود را در این وبسایت ها یا اپلیکیشن ها جستجو کنید. با من همراه باشید برای شناسایی 10 وبسایت فروش محصولات ودست یافتن به ایده های خلاق محصولات جدید کسب و کارهای کوچک

شماره 1 : وبسایت اتسی (ETSY)

بزرگترین ، معروف ترین و بهترین بازارچه اینترنتی فروش محصولات جدید کسب و کارهای کوچک ، بدون شک وبسایت اتسی (ETSY) است. راه اندازی فروشگاه در این وبسایت رایگان است اما وبسایت اتسی از هر فروش درصدی را برداشت می کنند که البته برای ما که درآمد دلاری یکی از رویاهای مان است دهها برابر می صرفد. شما می توانید با جستجوی معادل انگلیسی محصول خود در این وبسایت ایده های بین المللی از کشورهای مختلف را دیده و یک محصول برای بازار کلون مارکت یا بومی سازی خود طراحی و تولید کنید.

ایده کسب وکارهای کوچک

شماره 2 : وبسایت و اپلیکیشن پینترست (pinterest)

پینترست (pinterest) یک شبکه اجتماعی برای صاحبان کسب و کارهای کوچک است. شاید یکی از بهترین منابع کسب ایده محصولات کسب و کارهای کوچک این شبکه اجتماعی باشد. شما می توانید با عضویت در این سایت، اپلیکیشن آن را روی گوشی خود نصب کنید. دنیایی از تنوع محصولات به اضافه آموزش وجود دارد که با جستجوی کلمه معادل محصول خود ، می توانید به ایده های نابی دست پیدا کنید. اگر به من بگویند کدام تیپ بازار در محصولات این وبسایت است میتوانند ایده های خوبی بگیرند، می گویم کسانی که محصولاتی در حوزه ناشناخته (re- segmented) دارند.

ایده محصولات جدید کسب و کارهای کوچک

شماره 3 : فروشگاه ساز ای کراتر (ecrater)

ای کراتر(ecrater) در واقع یک فروشگاه ساز است. میلیون ها فروشگاه کسب و کارهای کوچک در این وبسایت است که می توانید به بررسی محصولات موجود در آنها بپردازید. البته بسیاری از صاحبان این فروشگاه های اینترنتی وبسایت ای بای(ebay) را به فروشگاه خود متصل کرده اند.

شماره 4 : فروشگاه هنرمندان دست ساز (handmade artists)

هندمید آرتیست یا فروشگاه هنرمندان دست سازه در ابتدا یک انجمن گفتگو یا به اصطلاح فروم بود. در حال حاضر یک کتگوری کاملی دارد و محصولات تولید کنندگان از کشورهای دیگر را به نمایش و فروش گذاشته است. محصولات ارزانی در این وبسایت نسبت به قیمت جهانی موجود است.

ایده جدید

شماره 5 : اسپون فلاور (SpoonFlower)

اسپون فلاور (SpoonFlower) نسبتاً با وبسایت های دیگر یک تفاوت عمده دارد. این وبسایت مختص فریلنسرهای حوزه طراحی پارچه ، کاعذ دیواری و در کل طراحان جعبه و بسته بندی است. اینجاهم با ایده های نوین طراحی پارچه و کاغذ و جعبه هدیه مواجه هستین.

ایده محصولات جدید

شماره 6 : بونانزا (bonanza)

بونانزا (bonanza) یکی از آن فروشگاههای اینترنتی شیک و جذاب محصولات کسب و کارهای کوچک است که علاوه بر محصولات مطالب خوبی نیز در وبسایت خود گنجانده است. گرافیک شیک و تمیز ، دسته بندی جامع و کامل محصولات ، ساعت ها شما را در این وبسایت نگه خواهد داشت. کلی ایده جدید محصولات کسب و کارهای کوچک در این وبسایت پیدا می کنید.

وبسایت بونانزا

شماره 7 : این بازار را من ساختم (I made it market)

به وبسایت اطلاع رسانی نمایشگاه ها و ایونت های فروش صنایع دستی ، دست سازه و محصولات کسب و کارهای شخصی و خانگی در سرتاسر دنیا خوش آمدید. این وبسایت به شما اطلاع میدهد در چه تاریخی و چه کشوری ، چه نمایشگاهی برگزار می شود. ایکاش تحریم نبودیم. تا میلیون ها دلار درآمد دلاری فقط از طریق کسب و کارهای خانگی و کوچک در ایران داشتیم. فقط افسوسش برای ماست . البته شما سعی کنید با دنبال کردن این سایت ، به علایق مشتریان پی ببرید. فاز منفی هم نگیرید.

شماره 8 : گلاس کرافت مال (glccraftmall)

گلاس کرافت مال هم از آن بازارچه اینترنتی های بین المللی است که در آغاز راه است. اینجاهم می توانید با صاحبان کسب و کارهای کوچک و خانگی در ارتباط باشید، محصولاتشان را بررسی کنید، و از جنبه های مختلف محصولات جدید کسب و کارهای کوچک ایده بگیرید.

وبسایت ایده کسب وکار

شماره 9 : دیجی کالا (digikala)

شاید از نظر شما دیجی کالا فرصت چندان خوبی نباشد. اما من اطمینان می دهم یکی از بهترین فرصت های فروش محصولات کسب و کارهای کوچک راه اندازی فروشگاه تان در دیجی کالا است، کمی دوندگی دارد ولی با توجه به وضعیت بازار ایران اگر هوشمندی به خرج دهید، ارزشش را دارد. در رقابت قیمتی دیجی کالا اعتبارش را می گذارد و شما قیمت مناسب را. البته حقیقت را بگویم اینجا فقط می توانید برای الگو گرفتن از محتوای تبلیغاتی محصولات و معرفی آنها استفاده کنید ، دنبال چیزهای خاص نباشید.

دیجی کالا

شماره 10 : با سلام ( basalam)

یکی از موفق ترین بازارچه های اینترنتی ایران وبسایت با سلام است که بابت فروش هر محصول درصدی را بر می دارد. باسلام هنوز معلوم نیست یک شبکه اجتماعی کسب و کارهای کوچک و خانگی است یا بازارچه اینترنتی ، برای ایده گرفتن محصولات مانند اتسی نیست اما ایده های خوبی برای داستان گویی دارد. به باسلام سر بزنید و اگر دوست داشتید در آنجا حجره ای برای خود راه اندازی کنید.

باسلام

در پایان نوشتار ایده محصولات جدید

باید بگویم این 10 وبسایت فقط برای ایده محصولات جدید، به شما معرفی شده. مهم ترین کاری که شما باید برای آن وقت بگذارید، بازاریابی است ، تکنیک های بازاریابی و فروش دائمی را باید یاد بگیرید و بررسی کنید تا بهترین روش را برای فروش محصولات خود داشته باشید. من اعتقاد دارم هر محصولی چه خوب چه بد قابلیت فروش دارد به شرطی که دانش بازاریابی با تکنیک های کاربردی را بدانید. برای آنکه مفهوم بازاریابی را یاد بگیری اینجا کلیک کن و دوره ستارگان بازاریابی را با کد تخفیف صد در صد رایگان ahadi98 به ارزش یک میلیون و هشتصد هزارتومان تهیه کنید و اگر تمایل دارید یک دوره عملی بازاریابی مدرن برای فروش دائمی را فرا بگیرید می توانید با هزینه بسیار جزئی ( پول تبلیغات یک سال محصولات) برای همیشه فروش دائمی را تجربه کنید. اینجا کلیک کنید 

آیا این مقاله برای شما مفید بوده است؟

روی ستاره‌ها کلیک کنید و به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد آرا: 10

1 دیدگاه برای “10 وب سایت برای ایده محصولات جدید کسب و کارهای کوچک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *