ادمین اینستاگرام

کسب درآمد از ادمین اینستاگرام و استخدام ادمین برای مدیریت پیج اینستاگرام

4.2
(17)

کسب درآمد از ادمین اینستاگرام یکی از بهترین فرصت‌های اشتغال در قالب فریلنسر است. نوجوانان و جوانان می‌توانند بدون سرمایه نقدی، تنها با گوشی خود پروژه‌های مدیریت انواع پیج اینستاگرامی را پذیرفته و درآمد کسب کنند. بسیاری از کسب وکارهای اینستاگرامی برای تمرکز روی تولید و فروش محصول، با استخدام یک ادمین، مدیریت شبکه اجتماعی را به وی واگذار می‌کنند. ادمین نیز با تولید محتوا، کامنت مارکتینگ و تبلیغات علاوه بر پیداکرده مشتری‌های بالقوه، برنامه بازاریابی و فروش پیج را رونق می‌دهند. در این نوشتار کاربردی شما با وظایف ادمین، ابزارهای موردنیاز وی و روش کار یک مدیر پیج آشنا می‌شوید، ضمن اینکه چندین تکنیک کاربردی برای استخدام ادمین را به شما یاد خواهم داد. اگر می‌خواهید از طریق فریلنسری و ادمینی یک پیج در منزل کسب درآمد کنید. این نوشتار تواناشو را به اضافه فایل قابل دانلود از دست ندهید.

مدیرپیج اینستاگرام

مشخصات ادمین اینستاگرام

ادمین اینستاگرام به کسی می‌گویند که دانش و توانائی مدیریت یک پیج اینستاگرامی را داشته باشد. دانش یعنی اطلاعات کامل از نحوه کارکرد یک شبکه اجتماعی و روش‌های رشد در شبکه اجتماعی، تجزیه‌وتحلیل محتوا، رقبا و پیج، توانائی نیز یعنی تسلط به تولید محتوا اعم از ایده پردازی، تهیه، ویرایش و انتشار. مدیر پیج اینستاگرام مرتباً در حال مطالعه مقالات اصلی و کاربردی در گوگل است. محتواهایی که اطلاعات بروز و جدیدی از نحوه کارکرد شبکه اجتماعی و الگوریتم‌های آن در اختیار کاربران قرار می‌دهد. مدیران پیج های اینستاگرامی ترکیبی از یک تولیدکننده محتوا، استراتژیست، منتور، مدیر برندینگ و مارکتر هستند. هرچقدر میزان دانش و توانائی یک فرد در این بخش‌ها بالاتر باشد طبیعتاً دستمزد بیشتری برای ادمینی یک پیج اینستاگرامی دریافت می‌کند.

جدول دستمزد ادمین بر اساس نوع ادمین

 

نوع ادمین میزان تسلط به مهارت اختصاصی تجربه کاری بازه دستمزدبرای یک پیج
فول ادمین %۱۰۰ حداقل یک سال کاری ۷تا۱۵ میلیون تومان
ادمین محتوا %۱۰۰ حداقل یک سال کاری ۱تا ۴ میلیون تومان
ادمین تبلیغات %۱۰۰ حداقل یک سال کاری ۲تا ۷ میلیون تومان

مهارت‌های یک ادمین اینستاگرام

همان‌طور که می‌دانید مدیر پیج اینستاگرامی باید به مهارت‌های مرتبط با نوع مدیریت تسلط کامل داشته باشد. کسب مهارت‌های موردنیاز یک ادمین به کمتر از سه ماه زمان نیاز دارد. شما با ۶ ساعت مطالعه و تمرین در روز به‌راحتی می‌توانید ظرف سه ماه به یک مدیر پیج اینستاگرام تبدیل شوید؛ اما در انتهای این نوشتار فایل پی دی اف قابل دانلود کامل مهارت‌ها و ابزارهای موردنیاز یک ادمین را لیست کرده‌ایم که می‌توانید با مراجعه به لیست علاوه بر تشخیص نیازها راه‌های یادگیری رایگان یا ارزان آن‌ها را فرابگیرید؛ اما به‌صورت کلی یک فول ادمین باید در سه بخش مهارت‌های خود را افزایش دهد.

مهارت های مورد نیاز یک مدیر پیج اینستاگرام

مهارت های مورد نیاز یک فول ادمین پیج اینستاگرام

– بخش تولید محتوا شامل استراتژی‌های محتوایی برای انواع پیج ( آموزشی ، آنلاین شاپ، خدماتی و بلاگری)
– اپلیکیشن های تولید محتوا اعم از تولید پوستر، ویرایش ویدیو، افکت‌های تصویری و ویدیویی
– استراتژی‌های جذب و افزایش فالوور ( کال تو اکشن ، لایو، مسابقه، تبلیغات انبوه، تبلیغات اینفلوئنسری)
– بازاریابی محتوایی، بازاریابی DRM

ادمین پیج بلاگری

وظایف مدیر پیج اینستاگرام (ادمین):

 1. تحلیل، بررسی و مشاوره به پیج ها
 2. نوشتن بایو پیج و پروفایل ( تنظیمات پروفایل)
 3. تنظیمات مهم پیج( دایرکت اتوماتیک و غیره)
 4. تأمین امنیت پیج
 5. تولید محتوا
 6. زمانبندی و انتشار محتوا
 7. ایده پردازی محتوا
 8. پاسخگویی به فالوورها و مشتریان
 9. هماهنگی لایو ها، مدیریت برگزاری
 10. مدیریت تبلیغات ( شناسائی پیج های مناسب تبلیغات و هماهنگی انتشار)
 11. طراحی مسابقه و کمپین ( شناسائی بهترین روش ها و کاربردی ترین مسابقات برای جذب و افزایش فالوور و فروش)
 12. کامنت مارکتینگ و دایرکت مارکتینگ ( فعالیت های عمومی)
 13. بررسی رقبا و نکته برداری

مدیریت پیج های بلاگری

همان‌طور که می‌دانید مدیریت موفق یک پیج اینستاگرام به مؤلفه‌های مهمی بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین نکات، نوع پیج هست. طبیعتاً نوع پیج بر روش مدیریت آن تأثیر مستقیمی دارد. استراتژی‌های مدیریت یک پیج بلاگری، نوع محتوا و مدل درآمدی با پیج های دیگر اینستاگرام بسیار متفاوت است. در پیج های بلاگری محتوای استوری نقش بسیار مهمی بازی می‌کند. برعکس پیج های آموزشی که نقش پست از اهمیت بیشتری برخوردار است. همچنین محتواهای پیج بلاگری باید فاقد عناصر اضافی و تبلیغاتی باشد. پیج های بلاگری ۲ مدل درآمدی می‌توانند تعریف کنند. فروش محصولات حوزه بلاگری و جذب تبلیغات در حوزه مربوطه. البته توصیه می‌کنم تا زمانی که به دویست هزار نفر فالوور دست پیدا نکرده‌اید هرگز سراغ گرفتن تبلیغات و فروش محصولات نروید. ادمین اینستاگرام در حوزه بلاگری باید به‌صورت منظم به تولید محتوای اختصاصی بپردازد.

تولید محتوای پیج بلاگری

فرکانس تولید محتوا در پیج های بلاگری در تمام فازهای زمان‌بندی‌شده بیش از دیگر پیج ها باید باشد. این ریتم تا زمانی که شما به ۵۰۰۰۰۰ نفر فالوور دست پیدا نکرده‌اید باید ادامه داشته باشد؛ اما بعدازآن می‌توانید فرکانس تولید محتوا را کاهش دهید. نقش گیمبال و هلی شات در پیج های بلاگری بسیار پر رنگ است. نکته طلائی برای ادمین پیج بلاگری اینستاگرام این‌که بلاگری در لوکیشن بسته یا مکان ثابت بشدت ریزش فالوور دارد.

برای موفقیت در ادمینی پیج بلاگری از خانه بیرون بزنید

ادمین پیج آموزشی

شاید در نگاه اول یکی از ساده‌ترین موارد ادمین پیج، مدیریت پیج های آموزشی باشد. فرقی نمی‌کند پیج های مهارت محور یا پیج های آموزش تخصصی مثل زبان و غیره؛ اما چالش ادمین ها در این نوع پیج، کشف نیچ مارکت است. جذب مشتری بالقوه، اعتمادسازی و واردکردن مشتریان بالقوه به چرخه خرید، چالش‌های پیش روی ادمین های پیج آموزشی است. در کنار استراتژی‌های بازاریابی، تولید خلاقانه محتوا و ایجاد مزیت رقابتی نسبت به رقبای حوزه مربوطه هم ازجمله چالش هادی است که برای ادمین ها وجود دارد. نکته مهم این‌که حداقل تا زمانی که پیج شما یک صدهزارنفره فالوور واقعی دست پیدا نکرده از هیچ محصول آموزشی رونمائی نکنید. با فالوورها صمیمی باشید. بهترین محتوایتان را در قالب پست و استوری عرضه کنید. پاسخ سؤالات را در دایرکت به‌صورت ویس یا ویدیو بدهید و احساس صمیمیت ایجاد کنید.

مدیر پیج آنلاین شاپ

ادمین پیج آنلاین شاپ هم می‌تواند با رعایت یکسری نکات به‌راحتی پیج را در مسیر فروش قرار دهد. ادمین پیج اینستاگرام برای پیج های محصول محور باید سه نوع محتوا در قالب پست و استوری تولید کند. پست‌های تبلیغی، پست‌های اعتماد ساز و پست‌های آموزشی کاربردی. اگر می‌خواهید ادمین یک آنلاین شاپ بشوید ابتدا محصول پیج موردنظر را خوب بشناسید. برای این کار شاید نیاز به ساعت‌ها صحبت کردن با صاحب پیج باشد. شما باید به جزئیات محصول، پیشینه، تاریخ، روش تولید، استفاده و نگهداری آن آشنا باشید. چراکه محتوای شما از همین نکات ایده می‌گیرد. قبل از تحویل گرفتن پیج حتماً از میزان بودجه صاحب پیج اطلاع کسب کنید. در وضعیت رقابتی این روزهای اینستاگرام، تولید محتوا به تنهائی پاسخ‌گو نیست پس برنامه تبلیغات یکی از مهم‌ترین وظایف شما است.

ادمین پیج اینستاگرام شخصی

هنرمندان، ورزشکاران و سیاست‌مداران علاقه زیادی به حضور در شبکه‌های اجتماعی دارند. ادمین پیج اینستاگرام شخصی هم چالش‌های خود را به همراه دارد. اگرچه شما رقبای زیادی ندارید؛ اما جلب‌توجه مخاطبان برای دنبال کردن شما، پاشنه آشیل شماست. موفقیت یک ادمین پیج شخصی به گاو بنفش پیج بستگی دارد. صرفاً یک شخصیت بودن برای شما فالوور نمی‌آورد. شما باید جنبه‌های مختلف، نگرش و دیدگاه شخص را به‌صورت هنرمندانه‌ای به تصویر بکشید که با قوانین حاکم منافاتی نداشته باشد. البته که مدیریت پیج یک شخصیت معروف در رزومه شما اثر بسیار مثبتی دارد؛ اما مشکلات و چالش‌های این‌گونه پیج ها بسیار است. دایرکت جایی است که مرتباً باید مدیریت شود. همچنین برنامه‌های لایو می‌تواند به رشد این‌گونه پیج ها کمک شایانی بکند. از لایوهای دونفره و سه‌نفره غافل نشوید.

چگونه یک پیج اینستاگرام را تحویل بگیریم

یکی از مهم‌ترین کارهای قبل از عقد قرارداد چک کردن پیج اینستاگرام در حضور صاحب پیج است. حتماً این کار را انجام دهید. پیجی که خریداری‌شده باشد ارزش عقد قرارداد ندارد چراکه هرلحظه احتمال از بین رفتن پیج هست. نرخ تعامل پیج و پست‌ها را با ابزارهای آنلاین بسنجید. زمان ساخت پیج، تعداد لایک ها، کامنت ها و دایرکت ها را بررسی کنید. درصورتی‌که پیج دارای نرخ لایک کمتر از ۴% است مدیریت پیج را قبول نکنید چراکه تعداد فالوور فیک و روح آن آن‌قدر زیاداست که زحمات خلاقانه شمارا به باد خواهد داد. برای محاسبه درصد لایک از فرمول زیر استفاده کنید. یادتان باشد تعداد لایک ها باید بیش از ۳% تعداد فالوورها طبق فرمول زیر باشد.

تعداد فالوورX2 /100 = درصد لایک پست

نحوه عقد قرارداد ادمین پیج اینستاگرام

هرگز بدون عقد قرارداد مکتوب مدیریت یک پیج اینستاگرام را قبول نکنید. در متن قرارداد وضعیت فعلی پیج، وضعیت آینده پیج در فازهای مختلف زمانی باید مشخص شود. همچنین وظایف شما دقیقاً باید عنوان گرد. نحوه پرداخت دستمزد نیز باید مشخص گردد. این‌ها جزو موارد ضروری یک قرارداد ادمینی پیج اینستاگرام است. موارد دیگر شامل شرایط فسخ قرارداد، پرداخت خسارت، افزایش دستمزد و موارد این‌چنینی است که باید در قرارداد موردتوجه قرار بگیرد. قراردادهای مدیریت پیج اینستاگرام شباهت زیادی به قرارداد مدیریت یک وب‌سایت دارد. می‌توانید در این زمینه از وکلایی که قراردادهای استارتاپی تنظیم می‌کنند، کمک بگیرید.

عقد قرارداد ادمین اینستاگرام قبل از شروع کار الزامی است

 

از کجا سفارش ادمین اینستاگرام بگیرم

یکی از مهم‌ترین سؤالات ادمین ها این است که از کجا می‌توانند فرصت عقد قرارداد و کسب درآمد از ادمینی  اینستاگرام به دست آورند. سه مسیر اصلی وجود دارد. سایت‌های فریلنسری، آگهی در سایت‌های استخدام و خود اینستاگرام. سایت‌های زیادی هستند که شما می‌توانید به‌عنوان یک فریلنسر در آن‌ها پروفایل تشکیل دهید و خدمات خود را تبلیغ کنید. همچنین خود اینستاگرام جای بسیار مهمی است که شما می‌توانید با نمونه کار تولید محتوا و توضیحات مشتری‌های خود را پیدا کنید. فقط یادتان باشد اگر مدعی کاری هستید در آن نمایش خوبی داشته باشید. ضمناً پیشنهاد می‌کنم روی یک حوزه تخصصی کارکنید. حوزه‌های پول‌ساز خدماتی مثل سالن‌های زیبایی، بلاگرهای لایف استایل و پیج های محصول محور خاص.

 

نتیجه

یکی از مهم‌ترین و بهترین فرصت‌های شغلی و کسب درآمد با سرمایه بسیار کم، ادمین  اینستاگرام است. شما با یادگیری تولید محتوا، بازاریابی و تبلیغات به‌راحتی می‌توانید در این شغل فریلنسری کسب درآمد کنید. بدون توجه به‌پیش بینی‌های منفی، حرف‌های دیگران شما می‌توانید به‌راحتی با یک دستگاه موبایل و خرید اشتراک اینترنت، کار خود را شروع کنید برای حرفه‌ای شدن در مدیریت پیج اینستاگرام به کمتر از سه ماه زمان نیاز دارید. ۵۰ پیج موفق ادمینی اینستاگرام و آموزش اینستاگرام را فالو کنید و به‌صورت رایگان بهترین محتواها را دریافت کنید. یا دوره‌های ادمین حرفه‌ای اینستاگرام را تهیه‌کرده و در کمتر از یک ماه به‌صورت حرفه‌ای به یک ادمین اینستاگرام مبدل شوید.

 

دانلود فایل اطلاعات ابزار تولید محتوا

 

منابع:

۵ نکته اساسی که مدیر شبکه های اجتماعی شما باید بداند

آیا این مقاله برای شما مفید بوده است؟

روی ستاره‌ها کلیک کنید و به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.2 / 5. تعداد آرا: 17

5 دیدگاه برای “کسب درآمد از ادمین اینستاگرام و استخدام ادمین برای مدیریت پیج اینستاگرام

 1. نادر معین فر گفته:

  من دنبال یک ادمین حرفه ای میگردم که در ابتدا هزینه پرداخت نکنم و چنانچه ظرف ۳ ماه تعداد مخاطبین به ۵۰ هزار نفر نرسید که درآمد از فضای مجازی را واسه ادمین محقق نکند اونوقت در خصوص هزینه گفتگو مینماییم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *