ساخت تبلیغات پر فروش

روش ساخت تبلیغات پرفروش برای محصولات یا کسب و کار

2.8
(8)

ساخت تبلیغات پر فروش یکی از مهم‌ترین کارهای موثر در بازاریابی و افزایش فروش محصولات است. اگرصاحب کسب و کاری کوچک یا کسب و کار خانگی هستید، طبیعتاً منابع مالی محدودی دارید، پس امکان سفارش ساخت تبلیغات به شرکت های تبلیغاتی را ندارید. اما نگران نباشید، شما می‌توانید با یادگرفتن فرمول ساخت تبلیغات اصولی و نحوه تبلیغ نویسی، بهترین تبلیغات چاپی یا ویدئویی را برای محصولات یا خدماتتان بسازید. آنها را در جای درست مثل فروشگاه اینترنتی( وبسایت ) یا شبکه‌های اجتماعی‌تان منتشر کنید. در خصوص تبلیغات چاپی نیز مهم‌ترین کار بعد از تبلیغ نویسی توزیع صحیح آن تبلیغات است. در این مقاله علاوه بر آموزش ساخت انواع تبلیغات، نحوه صحیح انتشار آن را نیز فرا می‌گیرید. این مقاله یک تمرین عملی و یک پیشنهاد فوق‌العاده نیز برای شما به همراه دارد.

برای تهیه یک تبلیغ حرفه‌ای از کجا باید شروع کنیم

برای تهیه یک تبلیغ حرفه‌ای ابتدا مشخص کنید هدف این تبلیغ، کدام گروه از مشتریان شماست. همان‌طور که می‌دانید مشتریان یک کسب وکار به سه گروه اصلی تقسیم می‌شوند.

دسته‌بندی مشتریان برای ساخت تبلیغات:

۱- مشتریان بالقوه
۲- مشتریان متمایل ( مشتری )
۳- مشتریان وفادار ( قبیله )
یادتان باشد هیچ تبلیغی نمی‌توانید بسازید که هدفش جذب هر سه گروه مشتریان باشد. شما باید ابتدا گروه هدف را مشخص کنید، سپس برنامه‌تان را برای این گروه ببندید و در نهایت جزئیات تبلیغ را در جدول برنامه‌ریزی ساخت تبلیغات موفق وارد کنید. مشتریان بالقوه، کسانی هستند که تابه‌حال از شما خرید نکرده‌اند. حتی از وجود شما مطلع نیستند. پس تبلیغات این گروه با مشتریان متمایل یعنی کسانی که یک یا چند خرید از شما داشته‌اند فرق دارد. همچنین ساخت تبلیغات پر فروش برای مشتری وفادار هم با بقیه گروه‌ها فرق دارد.

انواع تبلیغات کسب وکارهای کوچک و خانگی

انواع تبلیغات چیست

انواع تبلیغات بر اساس گروه مشتریان، هدف تبلیغ، قالب تبلیغ، فرمت، شیوه توزیع یا انتشار و زمان ارسال یا انتشار به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند. تمام عناصری که در بالا نام بردم رابطه مستقیمی با موفق بودن یک تبلیغ برای کسب وکار شما دارد. اگر هنگام ساخت، یکی از عناصر مناسب نباشد، تبلیغ شما نتیجه فوق العاده ای رقم نمی‌زند. برای اینکه با این موضوع و اهمیت آن در ساخت تبلیغات آشنا شوید جدول زیر را با دقت مطالعه کنید.

جدول اطلاعات ساخت تبلیغ پر فروش

ردیف گروه مشتریان هدف قالب فرمت شیوه توزیع
۱ بالقوه جمع‌آوری اطلاعات ارتباطی پیشنهاد ویژه چاپی، ویدئویی، تصویری نقطه زنی نیچ مارکت، اینفلوئنسرهای گروه محصولات، شبکه اجتماعی کسب وکار
۲ مشتری افزایش طول عمرخرید معرفی، مکمل ویدئویی، ایمیل، پیامک ارسال ایمیل، direct sell، SMS ، شبکه اجتماعی
۳ مشتری وفادار حفظ مشتری سورپرایز، ارزش‌گذاری نامه فیزیکی، ایمیل، پیام خصوصی، تلفن، پیامک پست، ارسال ایمیل، دایرکت، sms، تماس تلفنی

 

ساخت تبلیغات پر فروش

وقتی به‌عنوان صاحب کسب و کار تصمیم به ساخت تبلیغات محصولات خود می‌گیرید یکی از ویژگی‌های مهم که باید مشخص کنید هدف آن تبلیغ است. وقتی شما برای اولین‌بار می‌خواهید محصول یا خدمتتان را به بازار معرفی کنید نباید انتظار خرید داشته باشید. تنها کاری که می‌توانید انجام دهید ساخت تبلیغی است که مشتریان بالقوه یا همان بازار هدف را ترغیب کند که اطلاعات ارتباطی خود را در اختیار شما بگذارد. شماره‌تلفن، آدرس، ایمیل و آی دی شبکه‌های اجتماعی، اطلاعاتی هستند که شما می‌توانید از طریق آنها اعتمادسازی را انجام داده و او را تبدیل به یک مشتری واقعی بکنید. اگرچه شاید بعضی افراد در همان برخورد اولیه با تبلیغ شما، اقدام به خرید بکنند.

هدف از ساخت تبلیغات پرفروش برای مشتریان متمایل

افزایش طول عمر خرید یکی از نرخ‌های مهم کسب وکار است اما نه برای مشتریان بالقوه بلکه برای مشتریانی که یک الی سه بار از شما خرید کرده‌اند. با شما و محصول یا خدمتتان آشنا هستند. در این نوع تبلیغات شما باید در ادامه خریدهای قبلی مشتری اقدام به ارائه محصولات مکمل یا معرفی محصولات جدید باارزش افزوده بیشتر بکنید. ساخت محتواهای ویدئویی مناسب، ارسال ایمیل‌های حرفه‌ای و ارسال پیامک اطلاع‌رسانی بهترین روش‌های تبلیغی برای این گروه از مشتریان است.

تبلیغات ویژه مشتریان وفادار یا قبیله

اما گروهی از مشتریان هستند که محصولات جدید شمارا چشم‌بسته خرید می‌کنند. اینها دیگر به شما ایمان آورده‌اند. آنها مبلغان و شرکای کلیدی شما در رشد کسب و کارتان هستند. آیا این گروه نیازی به تبلیغات دارند. طبیعتاً این گروه نیز باید در معرض تبلیغات مناسب خود باشند. تمدید رابطه متقابل وفاداری و عضویت در خانواده شما یکی از اهداف تبلیغات برای این گروه است. همچنین به اشتراک گذاشتن منفعت‌ها یکی دیگر از وظایف شما برای اعضای قبیله‌تان است. تبلیغاتی که برای آنها سودآور باشد مانند پرداخت پول نقد یا تخفیف‌های ارزشمند برای دعوت دیگران به استفاده از خدمات یا محصولات شما

فرق تبلیغات با محتوا

بسیاری از صاحبان کسب وکار بین محتوا با تبلیغات تفاوتی قائل نمی‌شوند. یکی از مهم‌ترین دلایل این اشتباه، ناآشنا بودن با بازاریابی محتوایی است. طبیعتاً افرادی که فقط بر اساس مهارت تخصصی‌شان یک کسب و کار را راه‌اندازی می‌کنند فاقد دانش کافی برای مدیریت کسب و کار هستند. به همین دلیل سرعت رشد کسب و کار آنها کاهش می‌یابد. تبلیغات دو ویژگی بارز و روشن دارند. اول اینکه کوتاه و مختصر هستند. دوم اینکه در محتوای خود فقط یک هدف را دنبال می‌کنند. درصورتی‌که محتوا این‌گونه نیست. محتوا می‌تواند بسیار جامع و طولانی باشد مثل یک مقاله ۲۰۰۰ کلمه‌ای یا یک ویدئو ۲۰ دقیقه‌ای. همچنین محتوا در دارای اهداف مختلفی است. می‌تواند هم آموزنده باشد هم در دل خود تبلیغ محصولی را بکند. پس برای ساخت تبلیغات پرفروش باید به مختصر و مفید بودن توجه کنید. کوتاه، گیرا و مستقیم روی مسئله مشتری متمرکز باشید.

روش درست توزیع تراکت

روش درست توزیع تبلیغات چاپی

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات صاحبان کسب وکار در توزیع تراکت و تبلیغات چاپی استفاده از شرکت‌های توزیع تراکت یا افراد حقیقی با عنوان تراکت پخش‌کن است. اگر با مفهوم نیچ مارکت یا همان جاویژه آشنا باشید می‌دانید که هرگونه تبلیغ یا محتوا باید در زمان درست و مکان درست به نیچ مارکت برسد. ساخت انواع تبلیغات حرفه‌ای که منجر به افزایش فروش محصولات شود باید با روش توزیع و انتشار درست همراه باشد. اگر بهترین تبلیغ را تهیه کنید اما به روش نادرست نشر دهید، بدون شک نتیجه تلخی رقم خواهد خورد. فرض کنید شما یک تور تخصصی ویژه مدیران عامل شرکت‌های تشریفات طراحی کرده و می‌خواهید این تبلیغ را به دست آنها برسانید. اگر تراکت چاپ کنید بعید بدانم بیشتر از یک نفر در این تور ثبت‌نام کند. اما اگر در ماهنامه تشریفات یا از طریق اتحادیه به دست کلیه صاحبان شرکت‌ها برسد کمتر از ۳۰ نفر در این تور ثبت‌نام نمی‌کنند.

روزانه بیش از ۳۵۰ هزار تراکت فقط در تهران دورریخته می شود چیزی معادل ۶۲۵ میلیون تومان در روز

روش درست انتشار تبلیغات پرفروش

در خصوص تبلیغات ویدئویی یا تصویری نیز قوانین توزیع تبلیغات چاپی برقرار است. تبلیغ یک تور تخصصی ویژه مدیران عامل شرکت‌های تشریفات را به معروف‌ترین کمدین استندآپ ایران نباید بدهید. نباید لابه‌لای یک مسابقه ورزشی در تلویزیون یا ابتدای یک سریال تلویزیونی چنین تبلیغی انجام داد. اگرچه شبکه‌های اجتماعی یکی از بهترین کانال‌های توزیع تبلیغات هستند اما باید بدانید کدام صفحه تجاری مرکز حضور این گروه از مشتریان است.

 

ساخت تبلیغات پر فروش

ویژگی‌های مهم یک تبلیغ موفق

هر تبلیغ موفق ویژگی‌هایی دارد که صاحبان کسب و کار در هنگام تبلیغ نویسی باید آن نکات را رعایت کنند. تبلیغات پر فروش، تبلیغاتی هستند که این قواعد را با دقت در طراحی تبلیغ خود لحاظ می‌کنند. برای اینکه حوصله‌تان سر نرود به‌صورت تیتروار این اصول را لیست می‌کنم.

قواعد مهم و ویژگی‌های ساخت تبلیغ حرفه‌ای

۱- متمرکز روی خواسته، مشکل و نیاز مخاطب باشد
۲- کوتاه، مختصر و بدون اطلاعات اضافی باشد
۳- یک هدف مشخص داشته باشد( از کلی گویی و پوشش کلیه اطلاعات دوری کند )
۴- درخواست واکنش مطلوب شما را دارد
۵- مهم‌ترین راه ارتباطی با شما مشخص است
۶- المان‌ها و عناصر ترکیب منسجم، همگون و متناسبی باهم دارند
۷- تبلیغ را به چهار بخش اصلی عنوان، محتوای تکمیلی ، واکنش و راه اترابطی تقسیم کنید

روش نوشتن یک تبلیغ خوب برای مشتریان بالقوه

برای تهیه یک تبلیغ خوب در هر فرمتی چند قانون زیر را رعایت کنید نتایج فوق‌العاده‌ای می گیرید ذکر این نکته را لازم می دانم که تواناشو در بوت کمپ راه اندازی کسب و کار با فروش چشمگیر در چندین جلسه به صورت عملی و پروژه محور برای تمام فازهای بازاریابی ساخت انواع تبلیغ متنی ، ویدیویی ، تصویری و صوتی را به فراگیران خود آموزش می دهد. اگر اطلاعات بیشتری درباره بوت کمپ می خواهید کافی است اینجا کلیک کرده یا روی بنر زیر کلیک کنید.

بوت کمپ راه اندازی کسب و کار با فروش چشمگیر

۶ گام مهم در ساخت تبلیغات پرفروش برای مشتریان بالقوه

۱- عنوان درست
عنوان شامل یک تیتر خوانا در بالای تبلیغات چاپی یا تیتر خوانا و درشت در ابتدای ویدئو تبلیغی است

۲- ادعا

ادعا در واقع مزیت شما نسبت به رقبا است. ادعا می‌تواند چاره مشکل، علاج درد و همان خواسته مشتری باشد
۳- اثبات ادعا
پیامبری که ادعایش را اثبات نکند یک دروغ‌گو بیش نیست، اثبات ادعا می‌تواند نتایج مصرف‌کنندگان و مشتریان دیگر باشد یا تضمین واقعی صددرصد عودت وجه در صورت محقق نشدن نتیجه

۴- اطلاعات کوتاه کاربردی و پیشنهادهای جنبی

خیلی کوتاه می توانید یک پیشنهاد ویژه در دل تبلیغتان بگنجانید. مانند مشاوره رایگان، دریافت اشانتیون، خدمت رایگان و …

۵- درخواست واکنش در ساخت تبلیغات پر فروش

از مشتری بالقوه، به‌صورت مستقیم و روشن بخواهید که چه‌کار کند. جمع‌آوری اطلاعات از اولویت‌های شما در ابتدای راه است. تلفن، ایمیل، آی دی صفحات شبکه اجتماعی بهترین اطلاعات اولیه برای ارتباط و زمینه‌سازی خرید اوست

۶- راه ارتباطی

در تبلیغ شما یک یا دوراه ارتباطی دقیق باید وجود داشته باشد. این راهه ای ارتباطی باید جامع‌ترین و در دسترس ترین باشند. مانند تلفن همراه و ایمیل. از دادن آدرس‌های اضافی خودداری کنید.

ساخت تبلیغات پر فروش

تمام تکنیک‌های ساخت تبلیغات پر فروش را یکجا فرابگیرید

ساخت تبلیغات پر فروش یکی از قسمت‌های برنامه بازاریابی یک کسب وکار است. برای موفقیت در راه‌اندازی و مدیریت یک کسب وکار باید دانش لازم را در این زمینه کسب کنید. شما می‌توانید صفر تا صد دانش کسب و کار، بازاریابی، فروش و مهارت‌هایی مانند طراحی سایت فروشگاهی خود، دیجیتال مارکتینگ، تولید محتوای متفاوت را در بوت کمپ راه‌اندازی کسب و کار با فروش چشمگیر فرا بگیرید و بدون هیچ دغدغه‌ای کسب و کارتان را با سرمایه‌گذاری راه اندازی کنید. این دوره با قیمتی فوق‌العاده ترکیبی از ۴ دوره آموزشی بزرگ ایران است که یک‌پنجم این ۴ دوره آموزشی قیمت دارد.

آیا این مقاله برای شما مفید بوده است؟

روی ستاره‌ها کلیک کنید و به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 2.8 / 5. تعداد آرا: 8

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *